• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: pokud by se ukazalo, ze nzp neni funkcni priznal bych omyl. Me nezajimaji ideologie, me zajima realita, a reseni problemu.
    Nemam dojem, ze bych zde byl nekdy zahnan do kouta, spis mam dojem, ze tu lide tady casto ignoruji to co se jim nehodi do kramu.
    Kdy by pro tebe bylo NZP nepřijatelné?
    NZP by bylo neprijatelne, pokud by to nebylo NZP.
    Dale s NZP souvisi dve uskali - ze by nzp bylo moc nizke, pri zruseni svech ostatnich davek a duchodu anebo ze by bylo moc vysoke.
    GORG
    GORG --- ---
    FESTER: co do toho pletes lagry, politicke popravy , zavrene hranice ?
    Tak k ZP to do toho tahali zde oponenti topicu. Já se právě teď podivoval, proč to do toho někdo plete.

    ZP neni nic jineho nez okradani uspesnych neuspesnymi.
    A od (dnes normalnich) socialnich davek vnimas rozdil v cem? Už jsem se tu na to párkrát ptal.
    Prostě moc nechápu ten dojem z návratu totalitu spojovaného se ZP

    Jinak o superbohatých mám svůj názor. A tím nemyslím milionáře.
    FESTER
    FESTER --- ---
    ZP neni nic jineho nez okradani uspesnych neuspesnymi.... uspesni investuji do sebe a nemale castky...

    co do toho pletes lagry, politicke popravy , zavrene hranice ? NZP neni nic jineho nez ze si nekdo hraje na Janosika, bohatym sebrat chudym rozdat
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    6) Správný komunista odsuzuje a nepodporuje příživnictví a příživníky a odmítá je dotovat na úkor poctivě pracujících lidí.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FIONOR: to je samozřejmě nesmysl (to by byla 50% vynucená "solidarita spotřebitelů", nebo jak to nazvat). já neznám představy Junipetruse (...petra?) o ZP, já jen podotýkám, že stejně ekonomika stojí na "tištění peněz" (banky vytváří jen částečně kryté úvěry, které stejně nejsou ve všech případech splaceny) a že tedy ZP je celkově spravedlivější způsob uvolňování těchto peněz do ekonomiky. (podotýkám: mluvím o tom, co se stejně děje! )

    celkově mě výhrady pro ZP ve stylu "je lepší, když někdo dělá něco, než když nedělá nic" přijdou naivní. ZP není žádný stěžejní bod mého programu: ale kdo chce, aby lidi dodržovali nějaká jeho pravidla (a stát/společnost/ekonomika je tak jak tvořena pravidla.. už jen respektování práv jiných je forma submisivity, apod.), a nechce za dodržování těch pravidel platit, je zřejmě připraven je vynutit silou. není to tedy obchodník, ale někdo, kdo chce uchopit moc silou.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    kult prace, to je co meli komousi a fasisti spolecneho - mozna poznavaci znak nebo nastroj totality.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    XCHAOS: http://monitor.statnipokladna.cz/2013/statni-rozpocet/
    DPH celkem za 2013: 220 miliard
    průměrná sazba DPH (průměr snížené a základní): 18%
    NZP za rok (10 mil obyvatel, 10 tisíc měsíčně): 1 200 miliard.

    Ano, měl jsi pravdu, není to 70%, ale 98% jen pro pokrytí nákladů NZP (plus dalších 18% na ty výdaje, které se z toho výběru hradí teď).
    GORG
    GORG --- ---
    Vcera jsem koukal na debatu Svorcove a Tigrida, a jak komunisty nemusim, tak byla jedina, ktera tam mluvila strizlive a vecne.
    Ti ji tam kazdou otazkou predhazovali, ze je pro politicky vrazdy, a jestli ji precejen neni mily, ze muze bezestrachu byt takova svobodna debata a demokracie celkove.

    Jakoze jen proto, ze komanci byla totalita, snad nevaliduje kazdy antikomunismus. Kdyz uz bude noseni trenyrek komunismus a hlaseni se k totalite, pak leze zpet oknem to, cemu se domnele snazi zabranit. Kadrovani, paranoia apod.
    GORG
    GORG --- ---
    FESTER: Zajimavy, ale jak souvisi s tim ZP? To spis s progresivni dani.

    Hodit komunismus, NZP, znarodnovani, nesmysly EU, lagry, politicky popravy, centralni rizeni, zavrene hranice do jednoho kotliku a podavat jako hotovou vec mi prijde hystericky krapet.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja myslim, ze by pirati meli zalozit vlastni think tank a ty myslenky poradne rozpracovat, jsou to casto programatori a urcite ne blbouni. po hlubsi analyze by jim to muselo dojit, ze tohle cesta neni, a nebo taky ne a my ostatni budeme koukat na drat, ale urcite by se lepe argumentovalo nad presne vypracovanou analyzou nez nad mlhavymi vagnimi tvrzenimi, ze to proste musi fungovat
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    {reply TRISSIE|42853444r}: určitě nikdo neuvažuje DPH 70%. asi si počítala s nějakou nesmyslnou výší ZP, nebo nevím.
    FESTER
    FESTER --- ---
    NZP ve velkem jak EU okradat uspesnou ekonomii statu :

    EU makes Britain pay for recovery - Telegraph
    http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/eu/11184044/EU-makes-Britain-pay-for-recovery.html
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    _BENNY: jak spravce jsi ponekud offtopic.
    Tesi te psat takove to veci? To je docela silna kava, musis citit asi velkou nenavist. Ja bych se tomu i zasmal, kdybych zatim nevidel zoufaleho cloveka.
    Nemel by jsi Benny psat veci, ktere ve slabsi chvilce budes litovat. Skodis ti jenom sam sobe.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JUNIPETRUS: problem je v tom, ze jses totalne retardovanej a nerozumis vubec nicemu. proc ses uz davno jakozto prebytecna existence neobesil, nepodrezal, nezastrelil? vzdyt musis moc dobre chapat, ze jsi na tomto svete naprosto zbytecny. proc vubec jeste existujes? dovedes si na tuto otazku vubec odpovedet?

    fakt bych to na tvym miste vzdal. jsi proste slepa vyvojova vetev, nula, game over.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: ja ti ty otazky tedy zopakuju.
    k cemu socialni sit?
    pred cim zachranuje podpora v nezamestnanosti.
    Dokazes si predstavit v jake situaci jsou ti co propadli tou siti?
    co by se stalo, kdyby tato "socialni a zachrana sit" neexistovala?

    Dovedes samostatne domyslet dusledky?

    A jeste jednu pridam:
    Mas radost z toho, ze lide trpi?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: ale hlavně bych byl rentier... to je moje vysněná práce. Sice to není žádný med, ale já bych si poradil. Umím přinášet oběti.
    S NZP budes rentier razdva, a nemusis jezdit ani kajmany. A ty lidi co budou pobirat NZP budou taky rentieri, snad nekteri prinesou tuto obet a budou takto pracovat. Tak v cem mas porad problem?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    PETGRIDUS: mimochodem, co si myslis o NZP?
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    jak je videt, bohatstvi proste neni o vnejsich atributech, je to v pristupu, v mentalite, kterou loser nikdy nepobere. v podstate takovy cargocult.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    PETGRIDUS: jsem se prepsal. "kdyz prijde o nezamestatni?" -> " kdyz prijde o zamestatni?"
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    FIONOR: vzdyt na kajmanech by si prisel o pracovni navyky! Nepracoval bys, a kdo nepracuje, neji
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam