• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    NEKROMANT: jak to tak vypadá, pravopis je také jen taková šílená a obtěžující byrokracie, pane kolego :-) "dávek v hmotne nouzy"... :D
    Ale vážně - očekávání, že získání sociální dávky od státu je stejně náročná jako příchod s kartou k bankomatu je skutečně velmi naivní představa. Také lze namítat, že stejně tak spousta lidí, co o dávky žádá se ve své životní situaci ocitla čistě svým zaviněním a svým nezodpovědným jednáním... nikoliv vnějšími vlivy, které dotyčný člověk/žadatel sám ovlivnit nemohl - tedy skutečný účel, pro které dávky existují.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    NEKROMANT: "jak šílená byrokracie a problematické je vyplácení například dávek v hmotné nouzy.. Podle mě to neplní účel který by mělo (lidé kteří ty dávky opravdu potřebují je často nedostají z různých důvodů) a je okolo toho spousta neefektivní administrativy, úředníků na prášky a zbytečných kontrol"
    Až na "šílenou byrokracii" naprostý souhlas - na straně žadatele totiž není skoro žádná :)

    Velký problém je, že se lidé nedostanou na řadu, protože mají krátkou otvírací dobu a fronty jsou moc dlouhé...
    Velký problém je především to, že klienti hmotné nouze vstávají kolem 11 hodiny a teprve pak se vydávají na úřad, kde očekávají, že když se přiřítili v 11:59:59, tak s nimi bude ještě jednáno (12-13 je pauza na jídlo a poštu) - obdobně platí pro 16:59:59...

    Další věcí je to, že u hmotné nouze zabere cca 30 minut úvodní "grilování" klienta (následný měsíční raport už bývá tak na 10-15 minut maximálně) a dalších 1-5 hodin čistého času zabere prověřování (psaní datovek na banky, a registr vozidel, někdy i na soudy, pátrání v katastru, hledání rodiných příslušníků (a jejich majetkové situace)) přičemž to nejde dělat v 5 minutových mezerách mezi klienty, tzn. to nelze dělat v úředních hodinách, ale až po nich, nebo mimo úřední dny... Mno a pak se ještě musí na šetření do místa skutečného bydliště, což znamená 2-3 hodiny mimo úřad, kdy se člověk trmácí třeba až na konec svého správního obvodu, aby většinou vůbec nic (závadného) nezjistil...
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    XCHAOS: Já jsem do nedávna nevěděl jak šílená byrokracie a problematické je vyplácení například dávek v hmotné nouzy.. Podle mě to neplní účel který by mělo (lidé kteří ty dávky opravdu potřebují je často nedostají z různých důvodů) a je okolo toho spousta neefektivní administrativy, úředníků na prášky a zbytečných kontrol..
    Samotná budova úřadu práce také nabízí zajímavé zkušenosti..
    Ilustrační video: https://www.youtube.com/watch?v=xk2keN8JmeA
    Velký problém je, že se lidé nedostanou na řadu, protože mají krátkou otvírací dobu a fronty jsou moc dlouhé...
    Ale řekl bych že těch problémů je tolik že tady o nich psát je prostě ztráta času..
    NEKROMANT
    NEKROMANT --- ---
    XCHAOS: Dostali jsme se od počítačem řízených aut (s NZP souvislost s automatizací) a k tomu že jsem napsal jako poznámku k nějakému odkazu, že si myslím že auta jsou ekeologická katastrofa. A reakce na to rozbouřili ekoteroristickou debatu :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SHEALA: ale jo, jako pohadka pred spanim to je dobry :)
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    TRISSIE: NZP je Matrix.
    ZARREMGREGARROK
    ZARREMGREGARROK --- ---
    GORG: Tím pádem máš ID špatně. Místo GORG bys měl mít BORG.
    GORG
    GORG --- ---
    TRISSIE: presne tak
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    GORG: a jak oni si, Kefalín, představují, že roboti nahradí i chodce?

    To jako že se po ulicích budou pohybovat akorát auta řízená roboty a roboti po chodníku, zatímco lidi budou.... v nálevu na přístrojích? Nebo že bude každý příjemce NZP připoután k robotovi a bez robota nebude smět na ulici?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: jedna vec je chtit, ale zcela odlisna vec je skutecne dostat :) Taky bych rad neplatil dane... zadne... ani ty prime, ani ty neprime :P
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: ja to taky rozlisuju...

    kdyz jsem nastoupil do sveho prvniho zamestnani, jako novacek jsem dostaval odmenu, ktera mi umoznila poste preziti...

    roky vzdelavanim, praci a neodmitanim prace ba dokonce vyhledavanim prace jsem se dostal do stavu, kdy si muzu rici "mam se celkem dobre". :P
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: no nevím jak ty, ale já "prosté přežití" a "mít se dobře" rozlišuju :-)

    nataženou dlaň má dnes spoustu lidí, v tom není rozdíl... naopak, ZP řeší, že oprávněnost toho natahování bude zrelativizována...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    COMODOR_FALKON: potvrzuji, že tuším zvěsti o někom, kdo nejdřív dávky pobíral a pak se zřejmě stal sám "expertem na sociální problematiku" (ono, když k těm lidem přijde někdo, kdo umí číst a psát, tak je to pro ně zřejmě vítaná změna...).

    taky to, co naznačuješ vypovídá, že sociální propad je trochu složitější fenomén (chroničtní bezdomovci bývají alkoholici a/nebo psychotici, fakticky noví bezdomovci se ale rekrutují z řad partnerů vyhozených nejprve z práce a následně po rozvodu na ulici, kteří čirou náhodou prostě nikoho neměli). sice teoreticky, dnešní trend je nadopovat všechny problémové depresáře antidepresivy, aby tenhle tlak ustáli, ale to stejně cílí na tu skupinu, která by se zabila - a ne na tuhle.

    je fakt, že u ZP by to končit nemělo, na druhou stranu: je spousta profesí, kde je nákladné někoho zaškolovat a ještě k tomu mu platit plat. nemyslím si, že žijeme v době, kdy je možné se "rekvalifikovat" na nějakou konkrétní činnost a pak díky tomu najít zaměstnání: dobře, je lepší mít řidičák, než ho nemít, je lepší umět s počítačem, než to neumět... ale v dnešní vlně dětí dokončujících školu budou umět s počítači a smartphony tak či onak všichni. takže ZP může zlepšit šanci, že se někdo zaškolí na novou činnost prakticky tak, že jí bude nějaký čas dělat zadarmo... a když se osvědčí, začne být placený... protože potřeba v podstatě je každá činnost, za kterou je někdo ochoten platit, nejde předvídat všechny možné specializace a ještě platit rekvalifikační kurzy...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: [ale to spis logickej dusledek politiky ]
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: to neni zajmavy, ale to spis logickej politiky (obvykle levicove, protoze za kalouska urady moc nebobtnaly, ale spis se davaly vypovedi), ktera nerada skrta, diky ktere bobtnaji urady.... viz -> VYHULENY_UFO

    proto ti sami, diky kterym bobtnaji urady podporuji tyto fantasmagorie...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: jaku je rozdil mezi prostym prezitim a mit se dobre bez prace?

    na proste preziti musis makat, kdezto na to mit se dobre bez prace ti staci nzp a natazena dlan...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    COMODOR_FALKON: co je zajímavé je, že ke stoupencům ZP se nejčastěji hlásí ti, kteří se na té byrokracii dnešního sociálního systému někdy nějak podíleli :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    k trollingu jinde, kde je to offtopic ( [ VYHULENY_UFO @ Dobyvani vesmiru a kosmonautika ] )

    ZP samozřejmě nemůže být nikde způsob, jak se mít "nejlépe" - lépe se bude mít vždy ten, kdo si nad rámec ZP něco přivydělá. Je to spíš nástroj zajištění prostého přežití, ne nástroj "jak se mít nejlépe bez práce".
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    GORG: ja myslim, ze bude trosku rozdil mezi myslenim pana hawkinga a sfetovanym lillym.

    sam dobre vis, ze drogy obcas nepusobi dobre na lidi.


    GORG: problem je, ze az zvitezi umela inteligence, nebudou zadny lidi, ani nzp, ani ty ani nyx... :P

    k cemu by umela inteligence potrebovala cloveka s nestalou podprumernou inteligenci a duverou, ktera je schopna verit i tomu, ze usa komunikuji s ufem a taji to pred svetem ci na chemtrails, zejo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam