COMODOR_FALKON: ale ono ZP neni vyplaceno. Rozdil, ktery zjevne porad nechapes v nasich argumentech je (ne)
plosnost socialni podpory - z pohledu statniho rozpoctu. Hmotna nouze je porad adresnou davkou - neco, co by dostaval
uplne kazdy, stejne tak i dalsi davky. Vydaje statniho rozpoctu na vsechny ty adresne davky (tzn. cely socialni system) jsou
overitelne, dohledatelne a pri trose vynalozene namahy je tez zjistitelny orientacni pocet prijemcu - jsou to surova cisla, nikoliv nejake osobni "pocitove"
demagogie.
To, ze
mzda za praci dosahuje podobne vyse je zcela irelevantni - jestli michas tohle, tak mas v terminologii totalni bramboracku :-) Mzdu vyplaci zamestnavatel (nikoliv stat) - a mzda na urovni te minimalni je specifikum predevsim soukromeho sektoru. Vydaje na platy (statnich zamestnancu) jsou opet jina rozpoctova kapitola - a je vazne treba to vse umet rozlisovat. Bez ohledu na to, ze z pohledu penez na uctu prijemce jde o tytez sumy. Ale to bys se svou kvalifikaci vedet taky mel ;-)
COMODOR_FALKON: V momente, kdy na stedre podpory nebudou zdroje, tak ta vyse klesne. Vzhledem k tomu, ze zdrojem jsou dane se muze na krasne stat, ze dan v honbe za vysokou socialni podporou se zvysi dane natolik, ze jejich platci proste vymizi - nezijeme v nejake izolovane bubline, ekonomika je globalizovana a ono presunout se do sousednich zemi, kde danova zatez bude mensi fakt neni takovy problem. A koncept ZP je v realu jen akceleratorem (potreby zvysit prijmy = navysit dane = vyhnat platce dani...). To je stale jedna z tech zakladnich otazek - kde na ZP chcete vzit.... kloudna odpoved nepadla (a kdyz "neco", tak ZP nebylo nad 10 tisic) ;-) A jak se to "da prehnat" nam v tomto smeru Recko predvedlo dost dobre... :-)