_BENNY: je to soukromý názor, rádoby srandovní glosa. nicméně si stojím za tím, že některé formy spotřeby nevedou ke spokojenějšímu životu konzumenta. vlastně už jenom koncept informovaného spotřebitele (v evropské unii je legislativní směr, který požaduje, aby byl spotřebitel dobře informován o produktech, teoreticky pak činí lepší rozhodnutí) vznikl jako protiváha "normálního" stavu, kdy se celý reklamní průmysl prostřednictvím de facto dezinformace snaží přesvědčit konzumenta k iracionální volbě.
XCHAOS: pro mne v podstatě ten rozdíl mezi roboty a trubkou s vodou také neexistuje, analogicky roboti a ai v podstatě jedno jsou. problém, či spíše novum je právě ve staronové situaci, ve které se ocitáme, tedy že nové technologie (přímo) vedou k obzvláště nerovnoměrné distribuci kapitálu. posledně byl takto koncentrován před první světovou válkou a to právě důsledkem prakticky nebržděného kapitalismu v kombinaci s technologickým boomem.
já taky nejsem komunista a s existencí soukromého kapitálu vlastně nemám problém, nevím co je obecné blaho, nicméně se domnívám, že neomezené bohatnutí menšiny za účelem bohatnutí je jeho opakem a myslím si, že připustit takový úkaz by bylo hrubým nepoučením se z historie. pokud je pro tebe přímá daň znárodňováním, tak se ptám, jestli existuje forma danění, která podle tebe znárodněním není.
XCHAOS: "ten velký" není algoritmus. algoritmus je produkt, který prodávají lidé z masa a kostí. podobně umělá inteligence může asistovat při decision makingu nebo obchodovat komodity, ale nikdy nebude hromadit kapitál, protože jí k tomu chybí schopnost intence, tj. vždy, nebo aspoň za našich životů, bude jen nástrojem. analogicky, protože stroje nemají puzení konzumovat a popravdě řečeno není důvod je k tomu programovat, bude se ekonomika stále týkat převážně lidí.