• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    některým to nestačí ani orázkem :D pro ty, kteří pochopí symboliku:

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    TUHO: syriza byla extremni levice a levice jsou vzdycky zasrany komunisti i kdyz si rikaj treba pirati.
    TUHO
    TUHO --- ---
    VYHULENY_UFO: Varoufakis je byznysmen?
    // jinak komunista teda neni urcite. Mozna nejaka varianta postmarxisty, ale ke komunismu jak ho zname ma sakra daleko.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    TUHO: varufakis, tenhle byznysmen, zvanil a komunista tu uz dlouho nebyl.

    to je takova trapna a ohrana vec, komunista s vlastnim cinzakem buduje zivot druhym :D :D :D
    TUHO
    TUHO --- ---
    Universal basic income is a brilliant idea'. Here's why. | Yanis Varoufakis | Big Think
    http://www.youtube.com/watch?v=O8B4U7o9kvg
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: dal jsem to sem jak to bloomberg zveřejnil. jinak horší, než třeba realitní bublina ve Španělsku to být nemůže.... když se staví domy, ve kterých pak nikdo nebydlí, tak je to pro ekonomiku větší zátěž, než základní příjem. protože kvůli něčí představě, že je hlavně nutný lidi čímkoliv zaměstnat, se plýtvá zdrojema, které v ekonomice pak chybí jinde (ostatně, klasická úvaha, zda nabouráním auta ze kterého má kšeft autoservis, nebo rozbití okna, zee kterého má kšeft sklenář, roste ekonomika, nebo ne, je platná i v tomto případě)

    jinak teď se teprve ukáže, že daleko spíš než nějakým propagátorem základního příjmu jsem byl "komentátorem" základního příjmu. prostě ta myšlenka tu je. a ekonomiku lze nějak kvantitativně komentovat. Snažím se ekonomiku komentatovat jinak, než "normativně" (tedy vymýšlet, jak by věci měly být, jak je to "spravedlivé", apod.). Moje úvahy jsou spíš typu "co se stane, když...".
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    E2E4: a taky na jak dlouho... zatim je vsechno casove dosti omezene, ale to stoupenci pecenych holubu litajicich do huby jaksi nechteji videt :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    XCHAOS: jsem čekal kdy se objeví nepodmíněný koronavirovy příjem..
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    LUBOB: a bude to jeste horsi, jak budou starnout a pomalu jim bude dochazet, ze se meli o sebe postarat sami. i kdyz xchaos z toho vyklouzne dobre, jako spravnej prazskej burzoust a saloni levicak :D
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ty vole, xchaos & nekromant porad jeste na tripu.
    CYNIK
    CYNIK --- ---
    XCHAOS: ježiši kriste, co je to za kravinu. jaká společensá smlouva, profackuj se, totální píčovina. Začnu tasit zbran jakmile mi v nedostatku potravin polezou lidi za plot tvoje vymyšlená smlouva nesmlouva.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: to je mi ale pekna spolecenska smlouva... takova dobre vymahatelna.... system plug & pray :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: jsou asi všichni rádi, že aspoň nevystřelill.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    jaka kurva spolecenska smlouva? nic takovyho neexistuje, profackujte se.... napriklad s idiotem, co propaguje komunismus ci nzp bych nikdy zadnou smlouvu neuzavrel, i kdyby ji slo uzavrit.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: vazne? A ze to poruseni smlouvy nikdo nesankcionoval... :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: policie v tomto případě společenskou smlouvu nedodržela.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no jasne, tady se pistole z malichernych duvodu legalne netasi.... :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Ale prdlajs. Společenská smlova je,, že tady v Evropě nevytahujeme běžně bouchačku na každého, kdo se nám přiblíží k plotu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam