• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  XCHAOS: spekulativni drzeni nemovitosti.. jojo, proc by meli jedinci nebo rodiny vlastnit cely cinzaky, to je dost kurevsky nefer, vzdyt oni si muzou rikat za najem libovolnou cenu. :D

  bla bla bla bla bla bla bla
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  DANYSEK: no docela velký. resp. bavme se o obecním bydlení vs. bydlením zadarmo: u obecního bydlení jde jen o to, že město vstoupí na trh s bydlením (na kterém se už tak jako tak pohybuje, jen tu byla tendence aby město ten trh spíše opouštělo), ne že to bude zadarmo. bude vybírat nájem. Z toho pokryje náklady, úplně stejně, jako soukromí pronajímatelé. Já tam docela rozdíl vidím...

  Bydlení za komunismu byl samozřejmě jeden extrém, jednak to nebylo zadarmo, jednak ani ne pro každého a už vůbec ne kvalitní. Konkurence je dobrá věc. Ale pokud nájmy díky spekulativnímu držení nemovitostí letí vzhůru, tak je to podle mě pro město ten správný moment, aby vstoupilo na trh bydlení taky - ještě na tom může vydělat...

  Se ZP to nemá společného vůbec nic. ZP je koncept celospolečenský, na úrovni jako fiat měna samotná, nebo na úrovni typu demokratický právní stát, všeobecná gramotnost, všeobecná zdravotní péče, dopravní infrastuktura. Dokonce si troufám tvrdit, že pro zavedení ZP by byla nutná ústavní většina ve prospěch ZP, dnes je podpora někde kolem 10% veřejnosti (mj. i díky fakt překvapivě intenzivnímu trollingu odpůrců ZP), tak fakt nevím, co vlastně řešíš. ZP je koncept asi jako cestování rychlejší než světlo: to, že to zatím neumíme neznamená, že mají autoři sci-fi zakázáno o tom psát... a dokonce jsou filmové frenčízy, které jsou na tom postavené, velmi slušný business :-)
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  XCHAOS: a jakej ze je teda rozdil mezi ZP vyplacenym v penezich a poskytnutim ubytovani zadarmo? :-) Ne, to neni zas tak off-topic, vzdyt to by resilo vsechny bezdomovce... zejo! A bez tech otravnych davek na bydleni.

  Na poskytovani bydleni zadarmo je nadherne videt ta absurdita samotnyho ZP, zejo.
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: podívej to, že tu vykřikuješ zmatené a z velké části doložitelně nepravdivé výroky bez většího ohlasu nyxové veřejnosti bych nenazval "dostávám čočku". hlavně je zajímavé, že tě víc a víc zajímám jako soukromá osoba, ty jeden kryptodomovníku....
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  XCHAOS: a ty muzes jit v klidu do veci verejnych, tam ti bude lip nez tady, kde dostavas akorat cocku. :D
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: jsem rád, že nevysychající zdroj tvé argumentace je konečně na suchu :-) všichni si jistě oddechnou.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  bla bla bla blaboly pres celou obrazovku :D :D :D
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  XCHAOS: velkým kritikem totalitních praktk současné _ruské_ vlády... pardon. Babiš zatím není totalitní, šlo by ho označit za "neinvazivní kleptokracii"... pokud pomineme lehce invazivní EET, ale tam jde spíš o to, že on už si svůj výběr peněz na dotace pro sebe chce ohlídat s péčí řádného hospodáře, že ano :-)

  Stručněji: kdyby se v online debatách nevyskytovali lidé jako ty, budou to proruští trollové mít o hodně těžší. Přispíváš totiž k takové té relativizaci pojmů a hodnot úplně ve stejné míře, jako ty různé aeronaety a alternativní webíky... sice nehlásáš, že "pravda je někde uprostřed", ale způsob, kterým hlásáš, že pravdu máš ty i v případě, že opravdu hodně mlžíš a vymýšlíš si, vlastně vytváří živnou půdu pro tu relativizaci.
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: smiř se s tím, že vyhýbku diskuze tady nepřehazuješ ty a laskavě se zorientuj na koleji, po které ses jednou rozhodl jet a domyslet si, kam vede. Tohle není žádné seřaďovací nádraží :-)
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: no ale "Piráti z magoše" nikomu nic takového diktovat nechtějí, představ si to. Většina členů Pirátské strany, o kterých vím, jsou normální střední třída, jejich rodiny vlastní rodinné nebo bytové domy. To, že by město mělo podniikat v obecním bydlení, naopak snižuje šanci, že pronajímatel nemovitosti narazí na insolventního nájemníka, nebo že mu bude mít problém s tím ho vystěhovat. Samozřejmě v Praze lze předpokládat, že soukromý bytový fond k pronájmu se bude pohybovat na vyšší úrovni kvality - trklo mi před lety, když jsem zjistil, že třeba v pohraničí privatizované domy často chátrají, zatímco bytový fond spravovaný městem tam má daleko větší úroveň. V ten moment jsem si uvědomil, že tady v Praze žijeme v sociální bublině a že ty problémy v regionech nejsou nutně jen o tom, že jsou ty lidi zblbí nějakou propagandou a čekají, až přijde velký lepší vyhulený UFO z Prahy a začne je poučovat, že kdyby těžili kryptoměny, tak by se měli lépe...
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  rychle prehodit vyhybku a bla bla bla blabab
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: no, spíš jsem viděl, kam to jde s tou spotřebou energie a rozhodl se, že s tím už nadále nechci být spojován. A hlavně prostě mám nějakou mez, kolik peněz si troufám přijmout za spekulativní nic - je to zajímavé, že zrovna velký odporůce "něčeho za nic", jako jsi ty, nemá problém s tím, pokud se mu někoho podaří přesvědčit o tom, že to "nic" má velkou hodnotu.

  Obecně, stejně jako v případě Kalouska se ti hodí vytahovat jeho údajnou nevinnost z hlediska soudů, ale naprosto opomíjíš, že i plně legální aspekty jeho politiky mohly mít svoje naprosto legitimní odpůrce (námatkou: hazard! ono to je vlastně podobně kryptoměnám, že?), se i v jiných otázkách dostávaš do takových argumentačních smyček. Jsi třeba velkým kritikem totalitních praktik současné vlády, což plně chápu: ale je třeba si uvědomit, že prorušti trollové v českém online prostředí by neměli nejmenší šanci, kdyby úroveň diskuzí byla větší, než to, co soustavně předvádíš ty. Je to právě okázalá snaha předvádět sebe jako něco lepšího a vykládat ostatním, že je nepotřebuješ, která vytvořila Piráty, kteří si vývoj ke svobodě představovali lehce jinak (Možná jednou zjistíš, že je potřebuješ... ale bude už pozdě)
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  XCHAOS: a hele, zkusil ses zeptat rodicu, jak by se tvarili, kdyby jim pirati z magose nadiktovali, kdo ma dostat prideleny jeden z vasich rodinnych bytu za minimalni najem?
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: Ne, nemá. Firma, kde stále ještě okrajově působím, si pro provozovnu komerčně pronajímá prostory - ale nikoliv v domě mých rodičů, když už musíš do všeho strkat nos.

  A co tvoje spekulace s kryptoměnami? Nechceš se pochlubit, jak tvrdá a pro všechny následováníhodná práce to je?
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  XCHAOS: tebe ty kryptomeny pekne serou. nechces prijit s nejakym peknym nazorem do btc auditka... byl jsi tam naposledy, kdyz si prodaval svuj btc za 400$, protoze si mu neveril.
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  DANYSEK: no, je pravda, že Piráti na magistrátu obhajují myšlenku udržení a rozvojení obecního bydlení, které je běžné všude v Evropě - to je ovšem nájemní bydlení a pro město to v ideálním případě představuje jeden ze zdrojů jeho příjmů. Není to žádné "rozdávání do užívání zadarmo".

  Každopádně sis asi spletl klub. Tady se o bydlení nediskutuje, resp. je to marginální součást debat o ZP (že by eliminoval některé dnešní cílené dávky, např. přídavky na bydlení, ale vzniklé úspory by asi k financování přispívaly jen okrajově)

  Popravdě, on ZP stejně neřeší to, že by se spousta lidí, co by ZP pobírala, nechala strhnout k hrám typu spekulace s kryptoměnami (v podstatě lidový hazard, s vysokou mírou rizika vzhledem k možným ziskům - lepší herny). Proto samozřejmě, zavedení ZP před rozšířením všeobecné finanční gramotnosti by bylo něco jako zavedení volebního práva před rozšířením klasické základoškolské gramotnosti - osvícencům sice imponovala starověká římská demokracie, ale ve svém programu ukončení středověku se rozhodli nejprve jít tou cestou školního vzdělání pro všechny a asi teprve sto let potom následovalo všeobecné volební právo.

  Proto bych případné zavedení ZP vůbec nespojoval s nějakým volebním vítězstvím Pirátů, nebo tak: ano, je to příklad strany, která se nebojí uvažovat o tom, že svět se mění, ekonomika se mění, společnost se mění, že některé věci ve vzdálenější budoucnosti budou třeba jinak. Ale je to z velké části v teoretické rovině, praktické kroky jsou limitované dostupnými nástroji, kdy liberalismus staví na lepší dohodě, lepší komunikaci, win-win strategiích a samozřejmě dobrovolnosti. V rovině dobrovolnosti lze u bydlení podporovat třeba družstevnictví, což ale není "rozdávání bytů"---
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  DANYSEK: me tak napada, nema xchaosova familie v praze na brevnovne cinzak, ktery komercne vyuziva? to bude takovy vlastne pekny trolink, az jim pirati zabavi byty a daji je potrebnejsim. vis jak to fungovalo po 48 roce s lidma, kteri zili a vlastnili velke domy s vice byty :D
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  XCHAOS: a jak si to predstavujes... ze Pirati v Praze zacnou rozdavat byty do uzivani zadarmo...? Nebo jak? :D
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  DANYSEK: v podstatě ale nakousl to, co radikální propagátoři ZP (já jsem spíš nezúčastněný pozorovatel a komentátor, než nějaký propagátor) tvrdí celou dobu: zdroj financování ZP nemá být primárně fiskální (daně, pojištění, apod.) ale má to být v podstatě náhrada QE. Když QE, tak jedině jako ZP - nikoliv tak, jak se to dělo po krizi roku 2008.
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  LENIN: aaa... dalsi vlhky sen ;-) QE v USA vychazi v prepoctu na nejakych 370 dolaru mesicne na hlavu a navic je to v zasade kratkodoba a dlouhodobe neudrzitelna vec. To je stejna ptakovina jako myslenka zruseni adresnych davek a jejich prerozdeleni do NZP.

  Proste se ukajite nad prachama, ktery nepomuzou tem, kterym by pomoct meli a potrebuji to... a ty, kteri to nepotrebuji to nevytrhne. Furt dokola - vidite nejaky miliardy v souctu, prijde vam to jako strasne moc penez - ale uz si to neumite rozbit na castku per capita. A tim padem nevidite, ze per capita to je almuznicka.
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam