• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TOMASZ: jak říká klasik: "Chcípni!" :)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    KID_MCHUTT: V tom případě doporučuju prostudovat Nečechův třístupňový (hrubý, polohrubý a publikační) manuál na haiku. To by se Ti mohlo líbit... }:->
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    KID_MCHUTT: Tedy, ne že by slunce na Rumunce, co si v džunce hraje na sumce, a Tobě zbývá jen spoléhat na presumpce, nebylo fajn, ale já měl vždycky při nejapném pokusu zjistit, jestli je tahle stránka k něčemu, spíš pocit, že mě to skoplo... :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TOMASZ: jsa líný, považuji je za jednu z cest k osvícení :)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    KID_MCHUTT: Nebudeme tady rozebírat klady a zápory používání technických prostředků při skladbě básní, že ne? ;)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TOMASZ: no, pokud potřebuješ pomoct s rýmem, může tě to kopnout :) samozřejmě ti to nepomůže ve skladbě verše, ale koukni se, kolik pěkných slov na slunce to našlo :)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    KID_MCHUTT: Kide, tahle hrozná věc na hledání rýmu tu už jednou byla. Ale nejsem si teď jist, možná to bylo v Nejhorší poezii... ;)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    krásný odkaz (díky Piroshovi) - http://rymy.cz/rymy.php :) s tím se rýmuje samo :)

    SLUNCE
    potkal jsem slunce na Rumunce
    s ní tiše plul jsem v džunce
    a z presumpce sumce
    zbyla jen unce
    slunce
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    BORDIGA: Ten rytmus strašně kulhá. Když už chceš psát něco takhle lehkého, musí být lehký nejen obsah, ale i forma...:)

    Ulice jsou zase peklem
    Abych nezešílel postupně
    stanu se kanálu deklem
    s nejlepším výhledem pod sukně


    BORDIGA
    BORDIGA --- ---
    Ulice jsou dnes peklem
    tak abych nezešílel postupně
    stanu se kanálu deklem
    líp se tak dívat pod sukně
    WHISPERMOONLITE
    WHISPERMOONLITE --- ---
    MYDECADENCE: mně zase prve nepřišla na mysl orální varianta - bylo to od počátku zamýšleno takto :D - nicméně, Tvoje "chlebové" čtení je dobrý nápad, zužitkovatelný do budoucna.
    MYDECADENCE
    MYDECADENCE --- ---
    WHISPERMOONLITE: aha, s tou Venuší je to hned jiná... Předtím mě to tedy taky napadlo, ale ta orální varianta mi sedí víc :) Ale tak jako tak, líbí se mi celkově to použítí básní vnitřně!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: Aha! No. To tedy muselo být!
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: No jo, máš pravdu... a já měl takovou radost, protože se mi už půlku podařilo uřezat... :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    WHISPERMOONLITE: No, viď. Že si člověk nedá pokoj.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: Hmm, tohle je tak symbolicky přetížené, že se tím budu muset nejprve prokousat. Momentálně tím lezu jako dítě bludištěm, a zdá se mi: po pravdě, asi bych z toho lesklého obalu něco servala; pro větší sílu.
    WHISPERMOONLITE
    WHISPERMOONLITE --- ---
    RICARDERON: díky za náhled. -
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    WHISPERMOONLITE: ten poslední verš mi přijde zcela, zcela zbytečný. Jinak by se mi to líbilo moc.
    WHISPERMOONLITE
    WHISPERMOONLITE --- ---

    Motáky
    Kamila tajně po nocích přepisuje
    básně svého muže na motáky
    srolované je vkládá Venuši do kuliček
    aby ozkoušela, zda jsou dobré

    WHISPERMOONLITE
    WHISPERMOONLITE --- ---
    NATASHA: ach jo, že radši nepasu ovce :DD.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam