• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    Na nástěnce najdete pravidla klubu, informace o textech zdejších autorů jinde, poetické kluby některých zdejších přispěvatelů a také další kluby, zabývající se literární tvorbou.
    Tamtéž si přečtete také rady a postřehy o psaní, kritice a nutnosti autorské práce. Přečíst si nástěnku se velmi doporučuje.


    The best of tohoto klubu (jak ho vidí někteří zdejší autoři a kritikové) najdete zde: Autorská poezie - výběr Můžete také nominovat.
    Pokud píšete hodně emotivně a vaše texty jsou spíše prožitkové, můžete zvážit uveřejnění v klubu Emotivní poezie
    V případě, že nemáte zájem o kritiku a chcete se hlavně podělit o svoje zážitky, doporučujeme klub Azyl pro věčné romantiky
    Obtížné aspekty poetova života a všemožné drby z oboru zpracovává Těžký život básníkův
    Pokud vás klub Autorská poezie všemožně rozčiluje, navštivte opoziční autorský klub Poesie bez pranic a tkanic
    Technická poznámka: klub je zpřístupněn ke čtení i pro off-Nyx čtenáře.
    rozbalit záhlaví
    FIN
    FIN --- ---
    TOMASZ: každopádně je to inovace. většinou slýchám, že zlý vatikán jest sluhou satanášovým. toto je dlouhé době, kdy někdo vidí zlo v tradici :-)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    NOXNOCTIS: No, to je úžasný! Ale řekni mi, k čemu bude Tvůj bytostný odpor dobrý takovému dělníkovi ve šroubárně? ;) Jestliže reakce na těch "9 slov" nesplnila Tvá očekávání, neznamená to přece nutně, že příčinou je široké nepochopení, ani to, že něčemu pomůže takto hezky po lopatě nám to tu vysvětlit. Někteří třeba i sami pochopili, jak to přibližně myslíš. A po pravdě, to, co se děje ve Tvém nitru, tj. různé postoje, odpory, kapacity, indukce, ani zpětné vazby, tady nikoho příliš nezajímají. Mě osobně by zajímal text, který by něco takového vyvolal ve mně, dokonce bez nutnosti, aby se to zcela shodovalo s původním záměrem autora.
    FIN
    FIN --- ---
    NOXNOCTIS: vždyť říkám, to je moudro ze samého srdíčka
    SONA1
    SONA1 --- ---
    FIN: Dílo vskutku kongeniální.
    FIN
    FIN --- ---
    TOMASZ: všech naneštěstí ne, jak kdysi prozradila anketa:
    wej pao...
    hlasovalo lidí: 16
    povolený počet hlasů na osobu: 1
    obohatil můj život nevídaným způsobem
    12 (75%)
    jsem velký tupec uzavřený moudrosti, a proto zní odpověď jinak (nějak, koho to zajímá?)
    4 (25%)

    z čehož je názorně vidět, že ne každý touží po osvícení - což se pak nutně odráží i v poezii, že?
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    FIN: Jít ve stopách velikého Wej-Paa! Není to sen nás všech? ;)
    FIN
    FIN --- ---
    dovolím si připomenout malý zlomek ze svého archivu, konkrétně z rozsáhlé překladové studie (na které jsem měl tu čest spolupracovat s kolegou Ricarderonem) o význačném staročínském filosofovi, mysliteli a básníkovi Wej-Paovi...

    Strom je strom,
    řekl Wej Pao.
    Nemá třešně,
    když má višně.

    jak vidno, Noxnoctis se vydal správným směrem!
    FIN
    FIN --- ---
    NOXNOCTIS: krystalicky čisté moudro... jistě rovnou ze srdce, že? gratuluji :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NECECH
    NECECH --- ---
    TOMASZ: nehlede na dalsi z rad podivnych zvirecich metafor (autoruv osobni "styl") – moc zajimavy text, pusobi autenticky
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    TOMASZ: To mě mrzí :/
    NEKDO_CIZI
    NEKDO_CIZI --- ---
    TAYLES: sice nejsem pan Ricarderon a nemohu zaručit výhru, ale tady máš jednu soutěžní rýmovačku....

    sudou k liché dej na nožku
    vždyť se jedná o ponožku
    druhá k prvé a pak znova
    jakpak najít správná slova
    chceš-li vyhrát lichožrouta
    vem si tužku a jdi z kouta
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    FIN: Moh ses zúčastnit taky, tak nezáviď.:)))
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---

    Smutek si nosíme domů
    je-li opravdový Po příteli
    (lhostejno jakou měl barvu pleti
    srsti jaké vyznání)

    Venku
    Tam jenom křídou načrtneme strom
    hromádku kamení
    a dvanáct čárek

    (14. listopadu 2012)

    TAYLES
    TAYLES --- ---
    RICARDERON: že mi napíšeš vítězný příspěvek, až se bude hrát o lichožroutí ponožky?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Ano, jsem bílá jako stěna.
    FIN
    FIN --- ---
    tato věta
    "Dobrý den, Ricarderone,
    děkujeme za účast v soutěži o knihu Obnažená."
    říká nám znalým vše :-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: No jistě! Ale podotýkám, že jde o krtečkismus hodný jiného klubíku a psaný přesně na míru soutěže (viděli jste ten titul???). Ale řekla sis o to!


    Ač dívka, už obnažená
    v trávě slíbá rosu par
    ženství jako bílá stěna
    nabývá teď jasný tvar

    Na nahotu chladná rána
    stébla křehnou pod dlaní
    Ve stěně je k ženě brána
    a k teplu
    a k pokání

    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Richarde, tak šup šup. ;)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    RICARDERON: Kdybys byl co k čemu, tak sem hodíš tu báseň, protože tento další zcela OT příspěvek bys měl nějak ospravedlnit. Například tím, že se veřejně zostudíš, žánop!
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam