• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Dotaz...Nekdy behem jara se chystam kupovat nejakou chatu/zemedelskou usedlost za prahou...Rad bych aby tam byl sklep a napadlo me ze by v jedny mistnosti toho sklepa mohla bejt nejaka tezici farma, ktera by zaroven vytapela celou chatu/pripadne venkovni bazen apod..Mate s tim nekdo zkusenosti?

    nerad bych aby to delalo velkej bordel, takze bych asi koupil treba 50 grafaren a namocil je do tekutiny..neco typu:

    МАЙНИНГ. Иммерсионное охлаждение 36 antminer.
    https://www.youtube.com/watch?v=R5YuWNn-gO8&feature=youtu.be


    ale byl bych rad, kdyby mi to nekdo udelal na klic...Nekdo kdo mi presne rekne...hele potrebujes se domluvit s CEZem na takovejch a takovejch pojistkach aby to tech 50 grafaren utahlo...kazda ti sezere prumerne tolik a tolik wattu...vyprodukujou tolik a tolik tepla ktery ti staci v zime na vytopeni cely chaty..zbytkovy teplo muzes nekam ukladat/etc...

    mate s tim nekdo nejaky osobni zkusenosti?..Podle me by to mohl byt i docela dobry business model.
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    SKAFF: správně nadimenzovaným zdrojem. takto spojujete dvě elektrická zařízení, které nejsou jednoduché žárovky, nebo trafo zdroje. je to vysokofrekvenční měnič napětí, kdoví co si vzájemně dělají ty zdroje když se propojí, když se různě zatěžují, když se přes pc uzavře smyčka, kdy ani referenční zem není jediná pro všechny... nevím. já bych to bez dohledu doma nechtěl.
    vím, doba je zlá. fyzika je pořád stejná.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    SOONIC: myslim ze to neni mining, ale poprve co opustili bezpeci atx a pro vyhody nevidi odpovednost. radeji bych pouzil serverovou pajenou12V vetev nez 2 zdroje
    SKAFF
    SKAFF --- ---
    SOONIC: ja bych to resil tak, jak napsal MIKE23, jak by se to dalo udelat lip?
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    MIKE23: to je jednoduché rele, které sepne pin na 20pinu o zem, čim se zdroj spustí,když se na molexu objeví napětí z prvního zdroje. není to žádný filtr proti parazitnim proudum.
    je zvláštne, že 5 let zpátky by ti toto jako řešení nikdo nedoporučil.. jen chci říct, že lidi jsou ochotni podstoupit vyšší míru rizika pro mining
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    SKAFF: A jak dva zdroje spouštíte ? zeleným pinem a drátem o zem ? nějaké vzájemné (vysokofrekvenční) interference spínaných zdrojů se nebojíte (že jeden z nich se nestane někdy spotřebičem..) ? mají společnou zem ?
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    ONDREJCERVINKA: to máš rx 570 nebo rx580
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    SOONIC: na rigu 7karet pouzivam frekvence 2125mhz na pametech, nektery zvladnou 2150, ale radsi sem srazil hodnotu pro celej rig. hash mam na rig 210MHs, vsechny bezej na 30, da se vymacknout jeste 30.5 stabilne, ale nemam cas to moc kontrolovat, takze sem radsi ubral
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    ONDREJCERVINKA: a jak vysoko tě to pustí s frekvencí paměti aby to běželo stabilně? a hashrate ? díki za info
    ONDREJCERVINKA
    ONDREJCERVINKA --- ---
    SOONIC: pouzivam u 8gb a ok
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    SOONIC: mám 4GB, musel bys vyzkoušet
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    ROMANICAK: ta připájená věc je 12V 100A, vstup to má normálně euro kabel
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    TUSIL:
    Dobry! Akorat pro me naprd, mam rig doma na skrince a skrinky jsou standard 60cm siroky. Proto jsem si delal sam.

    KRISHNA:
    Nerikej mi, ze ta pripajena vec je privod 220. Jako fakt? A zem vede nikam???

    SOONIC:
    Nejak chytre jsou, tentypek na tom webu pise, ze to testoval na 12 kartach snad. Kez bych umel ty strapy sam vytvaret a mel dost casu na hrani. Treba bych si pro kazdou kartu udelal vlastni, kterej by byl uplne nejvic :-)
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    PEPPE_LOPEZ: 1500 strapy i u 8gb pamětí ?
    SOONIC
    SOONIC --- ---
    ROMANICAK: ty biosy, co jsi postahoval jsou asi největši plus. Ty poslední použité strapsy jsou nějak chytře customizované, viď ? Nevíme ale přesně jak na to ? škoda, že mám jiné gpu..
    MIKE23
    MIKE23 --- ---
    WADER23: zkusils NiceHash?
    WADER23
    WADER23 --- ---
    Poradite co ma smysl tezit na 4 jadrovem xeonu, bez graficke karty? Je mi jasny ze to nebude zadna bomba, ale elektrinu neplatim a muzu to nechat jen tak bezet tri roky...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam