• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _LEPIK_Těžení kryptoměn
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    NIGHTHUNTER: jetý ssid disky za stejnou cenu ? :)
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    PALEONTOLOG: třeba já kupoval začátkem roku 12 TB disky na Aukru po 3500 Kč a naplnil si svojí 8-diskovou NASku ještě předtím, než jsem vůbec našel první zmínku o chie... v květnu už pak šly ceny disků nahoru, takže jen kvůli tomu, že se mi podařilo zase hodně levně sehnat další NASky, tak jsem přikupoval disky i dráž... teď už zase šílenství s HDD opadlo a ceny pomalu klesají, ale nic navíc už přikupovat neplánuju.

    Takže já do toho opravdu šel s tím, že jsem měl volných 40 TB na NASce, které jsem chtěl postupně zaplnit filmama. Pak jsem do toho ještě nacpal další peníze, přikoupil další 3 NASky a pár externích disků a postupně prodával vždycky půlku vyfarmených XCH. Takže i když příjmy nebyly zrovna malé, náklady byly větší. Ale stále mám navíc 2 plotící PC, 3 NASky a 200 TB HDD, které když prodám, tak už jsem v plusu :-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XSOFT: no třeba pořizovačka těch disků ?
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    PALEONTOLOG: Co myslis tim jake naklady? Uplne stejne ( vypocitano na 250 TB disky ).
    Net staci minimalni, 12 disku i s MB zralo 100W. jen je to neustale toci, hleda a dokazuje to PoC.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    XSOFT: jaký jsou náklady na 250 TB ? to snad mít nějaký diskový pole v práci, jinak nevím.

    btw. teď opět od china-ban padl hashrate SIA o 50%, takže 0,49 sc/GH
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    NIGHTHUNTER: Pekny. Zatim to vychazi vicemene stejne jako BHD. Cena coinu s tim samozrejme hejbe, asi jako se vsim. Cca 300USD za mesic s 250TB.

    280 TB na XCH
    0,198 XCH za 5 dni ~ 1,188 XCH za mesic ~ 300 USD za mesic

    250 TiB na jen BHD
    316.35 USD / month

    250 TiB na BHD+SIGNA
    330.45 USD / month

    source: https://calculator.foxypool.io/?capacity=250&capacityUnit=TiB&useFoxyPool=true&pledge=0&commitment=0&useBHD=true&useSIGNA=false
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    NIGHTHUNTER: tak souhrn koncem měsíce - zisky z poolu stále pomalu rostou a dneska jsem už překročil 0.5 XCH čistě za odměny z poolu. Za pár dní budu mít přeploceno celých 250 TB, tak pak už budu zase jen sledovat, jak se to vyvíjí ;-)

    GULAZ
    GULAZ --- ---
    KAZMON: jj, taky jedu ethermine.org s https://github.com/todxx/teamredminer
    KAZMON
    KAZMON --- ---
    PEPPE_LOPEZ: Red miner
    TANTRAMAN
    TANTRAMAN --- ---
    PEPPE_LOPEZ: Mám nanopool a pheonix
    Aktualizace jsou důležité, ale přečti si release notes
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    1. jaký miner pro ETH na ethermine.org pod windows pro radeon karty?
    2. je důležité aktualizovat miner program?
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    ADAMIRA: když vytváříš ploty v GUI, tak to asi děláš dobře - k tomu žádné parametry nepotřebuješ :-)
    ADAMIRA: ano, máš 4 ploty v poolu a výdělky se posílají opravdu jednou za čas + ještě k tomu od nějaké minimální částky - to už ale záleží na každém poolu, jak to má nastavené, jaké si z toho bere poplatky atd... někdy to jde vidět přímo na webu poolu, kde pak máš i nějaké svoje statistiky - třeba včetně nevyplacené částky... koukal jsem, že některé pooly k tomu už nabízí i aplikaci pro mobil, kde právě takové statistiky vidíš ;-)

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    ADAMIRA: takhle to vypadá, žádný chia ještě nepřišli, jestli to chápu posílá se to jednou za čas

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NIGHTHUNTER: já jsem teď trošku zmatenej

    Udělal jsem update na nejnovější verzi, v záložce pool jsem se připojil k poolu.

    Následně při vytváření plotu zadám vše stejně jako předtím akorát v kroku 5) "join a pool" zadám ten pool - žádné parametry nikde neměním

    dělám to špatně?
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    DURDIN: Plotuju(už mám 615 plotů v poolu) - je to podobné, jen místo parametru -p (Pool Public Key) použiješ parametr -c (Pool Contract Address) a stále i ten stejný -f (Farmer Public Key), takže prostě jen vyměníš jeden parametr :-)

    Ten -c získáš (asi) až po připojení k nějakému poolu, třeba příkazem: chia plotnft show

    Jinak všechno samozřejmě až po updatu na 1.2.x, ale nemusíš se updatu bát - původní ploty se dál farmí sólo a jen ty nové, vytvořené s tím -c se farmí v poolu. Abys je pak rozeznal od sebe, je fajn si ty nové dávat do jiné složky, protože jinak jsou od starých k nepoznání ;-). A časem budeš chtít třeba ty staré smazat, protože šance na 2 XCH už bude mizivá, kdežto v poolu to přece jen něco přináší (mě za včerejšek 0.01 XCH, předevčírem 0.008 XCH... prostě stále plotím další poolové ;-))
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    Dotaz k chia, plotujete někdo už pro pooly? Stačí jen updatnout na 1.2.x, nebo je třeba pro chia plot create nutné přidat nějaký extra parametr aby to tvořilo ten nový formát?
    DURDIN
    DURDIN --- ---
    ADAMIRA: v pohodě, mé první ploty s neoptimalizovaným nastavením, jsem se dostal na cca 50 hodin na plot. Pak jsem zjistil, že plotovat přímo na NASku není úplně ideální;) zvlášť, když kamarád už měl za tu dobu asi 10 plotů a ja porad nic:)
    SILENTBOB
    SILENTBOB --- ---
    PALEONTOLOG: omlouvam se, vypadla mi tam jednicka u typu...

    Bitmain Antminer S19j Pro (104Th) profitability | ASIC Miner Value
    https://www.asicminervalue.com/miners/bitmain/antminer-s19j-pro-104th

    prepocitaval jsem to podle jeste kalkulacky u slalushpoolu...

    proc se ptam, je ze jedna vec jsou teoreticke vypocty a realita muze byt jina - treba poruchovost.

    umisteni mam poresene a vyzkousene tezbou eth (pocitac se dvemi kartami)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    Realtime mining hardware profitability | ASIC Miner Value
    https://www.asicminervalue.com/
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SILENTBOB: jak jsi to pocital? Me vychazi 110 usd mesicne bez elektriny (14THs - 1400w)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam