• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    DAVVID: ja jdu po cene a vezmu tohle, neni to omezeny zadnym drzakem, lze na to polozit lecos.
    http://www.goodluckbuy.com/...t-w-motor-and-controller-for-gopro3-fpv-aerial-photography-blalck.html

    kdyz bude vadit ze je moc tezkej, tak z nej udelam rucni stabilizator :)
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    DAVVID: zatim nikdo nevi jak bude ctyrka vypadat takze asi ne. ale resim podobnou vec :)
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    Premejslim nad koupi phantom2 s gimbalem na gopro 3 ale vzhledem k tomu ze by snad do par mesicu mohli prijit s gopro 4, zajimalo by me jestli je nejak mozny upravit gimbal aby fungoval i s tou novou verzi. Nevite jestli by to slo?
    PIPLA
    PIPLA --- ---
    Tak přidávám video z prvního létání s quadroptérkou od MightyFrog
    https://www.facebook.com/photo.php?v=849170555110466

    Zatím je to prototyp.... ale už i tak lítá suprově.
    JARDAK
    JARDAK --- ---
    THERIDANE: cele jsem to nezkouknul, ale da se ten triosej gimbal o ovladat ve dvou osach nebo jenom v jedné nahoru a dolu?
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    tarot 680 pro rctimer imp 3axis test6
    http://www.youtube.com/watch?v=KNrPke6Ek90
    ODBORNIK
    ODBORNIK --- ---
    Možná bych prodal svůj Phantom FC40, koupený v dubnu u Pecky. Nějak není čas a je škoda se na něj jen dívat před spaním :o) Nabídky do pošty.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MICA: povedla se... i esteticky to působí velmi dobře :-)
    MICA
    MICA --- ---
    Je sice, křehká, ale dva magnety se mi k ní zevnitř přilepit povedlo, takže je v pohodě sundavací a ten průzor zepředu je kvůli LEDkám :)
    MICA
    MICA --- ---
    THERIDANE: ABS, ta kopule je tlustá 0.85mm a váží 13g :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MICA: PLA? Kolik to váží (ten dóm)?
    MICA
    MICA --- ---
    Design žádná pecka, ale hlavně, že to bude trochu voděodolné :)
    MICA
    MICA --- ---
    Konečně jsem si našel čas na zakrytování mojí trikoptéry

    Před


    Po


    GARDENROUTE
    GARDENROUTE --- ---
    MICA: Já používám Marco Polo, nezávislý na GPS i GSM...
    MICA
    MICA --- ---
    THERIDANE: Nevim no, odpojovat ESC stejně nehodlám. Radši jsem investoval do GSM/GPS lokátoru z eBay za pár stovek co má vlastní baterku.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MICA: Jak? Mít tam 10g MOSFET "relé" s heatsinkem? Ten přerušovač má 1500 mg i s drátama :-)
    MICA
    MICA --- ---
    THERIDANE: Tolik trhaviny na jedné koptéře :D Já osobně bych to radši řešil elektronicky.
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MICA: jo, tak něco podobnýho chystám taky - pyrotechnický odstřížení neregulované sběrnice (která krmí motory)... takže radio, LED a další systémy účinný při lokalizaci zůstanou naživu, ale zadřenej motor, kterej by mohl např. zničit baterii a způsobit požár, šťávu nedostane
    MICA
    MICA --- ---
    THERIDANE: Jop. Jednou už jsem byl v situaci, kdy bych ocenil i odpojení jednotky od motorů uplně.
    Konkrétně, když jsem u APM podcenil testování failsafe RTH a koptéra se při mi odjištění ihned přepnula do RTH.
    Obrátila se vzůhuru nohama (naštěstí), motory pustila naplno a jelikož byla v safemodu, tak se odmítala disarmnout.
    Holt jsem musel počkat až se vrtule uplně rozsekaj vo asfalt, abych se ke koptéře mohl bezpěčně přiblížiy a odpojit baterku :)
    THERIDANE
    THERIDANE --- ---
    MICA: Takže "oh shit button" :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam