• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RESCAPEQUADROKOPTÉRY , Coptery DJI Phantom a jiné osazené kamerou, všeobecná diskuze, fotky a videa
    Tipy, triky a vše ostatní ohledně RC Quadrokoptér, létajících RC modelů osazených čtyřmi motory. Rady při nákupu zařízení a příslušenství. Quadrokoptéry s kamerou - vlastní ukázkové fotky a videa.
    rozbalit záhlaví
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SPECZ: by me zajimalo, jestli se na to vztahuje dji care, pokud ti takhle departne dron...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    DRAGON: To o cem pise mertlas ale nesouvisi s kablikem, ale s nejakym divnostavem fw stroje ktery se uz u par stroju z neznamych duvodu proste zblaznil, a mily dron najednou prestal poslouchat ovladac a proste si odfrcel kam uznal za vhodne ...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    ARMADILLO: ani v "details" ?
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    V mojí appce to není :)

    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    ARMADILLO: je treba mit zapnutej dron a v appce to je v zalozce baterky a druha polozka odspoda - Time to discharge :) tam nastavujes pocet dnu, po kterych se ma baterka zacit vybijet do storage modu :)
    ARMADILLO
    ARMADILLO --- ---
    Já teda pokaždé, když dojedu na lokaci mám baterky na 54 % :) v appce jsem nenašel, kde se to nastavuje. Vypnout to nejde? :D
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    jde to nastavit v appce :) Ja mam standardne nastaveno 10 dni, protoze litam dost casto a stejne baterky nabijim jen do storage modu (krom jedny, vzdy jina, kterou mam vzdy na plno, kdyby nahodou bylo potreba necekane do vzduchu).
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    NYX: V manual k Air pisou, ze se zacnou vybijet na 75% po 10 dnech.
    VACA
    VACA --- ---
    Asi trosku OT, ale svyho casu pred drahno lety, jsem mel u dx6i prelepenej ten pipak asi trema prouzkama takovy ty tlusty elektrikarsky izolacky, slyset to bylo furt, ale uz to nebylo tak pronikavy jecivy piskani. Coz bylo zadouci kdyz jsem s tim treba po nocich doma lital pripojenej do simulatoru, apod..
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    B3DA: ja jsem v tomhle asi az moc posranej, ale proste... neverim zadnymu softwarovymu zasahu do pristroje... a je jedno jestli letadla nebo radia... jestli se to podela vyrobcovou chybou... budiz, to je risk, ktery musim podstoupit, ale natahnout si tam jeste neco navic, co muze teoreticky zpusobit nejakej fatal error... diky ne :) to radsi vydrzim pipani :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    aha, diky za info, tak to ja to tak necham radeji, pokud je to zamerne optimalizovane.

    NYX: tak ja na to kouknu poradne, mozna si to pletu a je to treba 3 nebo 4. Nicmene me to zarazilo protoze minuly tyden sem si je nabijel a pak po par dnech kontroloval a zas 3/4. Tak to radsi proverim.

    B3DA: supr, diky. Po zbeznem precteni koukam, ze to umi zvuky uplne vypnout (zustanou pouze power on/power off melodie (ktery mi zrovna nevadi, mam je nastaveny v mobilu i jako zvuk pro notifikace na zpravy, konkretne zvuk Inspire, ten mi prisel nejhezci :D ), to asi riskovat nebudu, ale testnu to jestli to umi jen ztisit, kdyztak dam vedet.

    vlakno zde:
    SILENCE YOUR RC WITH SOFTWARE. | DJI Mavic Drone Forum
    https://mavicpilots.com/threads/silence-your-rc-with-software.42891/
    B3DA
    B3DA --- ---
    NYX:
    DRAGON:
    da se to nastavit v DJI GO app, max je 10 dnu
    je tam vybijeci obvod.. popsany v navodu ;)
    B3DA
    B3DA --- ---
    DRAGON: na pipani existuje reseni. hledej Silencio RC
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: To nebi jen u tvych, ale u vsech dji baterek. Samovybijeni jde nastavvit v appce od 1 do 10 dnu, kdy kapacita klesne do storage stavu, ktery baterkam nejmin skodi :)
    NYX
    NYX --- ---
    NYX: Ale mely by se vybijet po delsi dobe, dva dny jsou zvlastni.
    NYX
    NYX --- ---
    DRAGON: Je to ok, viz manual.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: jeste k tem baterkam... u Mavic 2 baterek sem si vsim zajimavy veci. Kdyz ji nabijes do 100%, tak behem dvou dnu klesnou samy na 3/4. Fakt hodne divny chovani, tohle mi nedelalo za celej muj zivot zadny elektricky zarizeni s akumulatorem.
    Je to ok?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: 5" ? mel bys prosim link? jestl je to levnejsi nez ten 5,5", tak bych kouknul, dik :)
    ja znam jen tenhle za tech 15...
    DJI CrystalSky 5.5 - Náhradní díl | Alza.cz
    https://www.alza.cz/dji-crystalsky-5-5-d4662118.htm
    MERTLAS
    MERTLAS --- ---
    DRAGON: tak on staci ten 5" crystal :) to neni tak sileny.

    na to pipani si stezujou vsichni. Vcetne me u velkyho radia... Ale chapu, ze to je proste bezpecnostni prvek, stejne jako pipani v aute, kdyz nekdo neni pripoutanej :)

    Tak jsetli mas workflow, ktery ti funguje, tak neni treba menit ;) Do niceho netlacim :)

    Me ta ergonomie toho malyho ovladace moc nesedi. Ale asi to je spis o zvyku. Litam defakto jen s velkejma strojema s velkejma ovladacema, na ktery jsem zvyklej no :)

    On ten ovladac (aspon ten velkej) vydrzi celkem nesmysle. Vetsinou mi vydrzi ze vseho nejdyl prave ovladac. Takze ten dobijim jednou za cas... Snazim se vsechny baterky mit co nejcasteji ve storage stavu (tedy ne uplne nabity), aby je to nenicilo...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja spis premyslel, ze bych si poridil neco takovyho, jen mam strach, aby to neprekazelo antenam v signalu...

    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MERTLAS: no jasny :) nedam za ovladac 15 litru, kdyz to moje reseni, co mam, funguje. Co je na tom tak nepochopitelnyho, ze do toho nechci narvat zbytecnejch dalsich 15 :) prachy fakt neseru ;)
    a navic, ten zakladni ovladac je ergonomicky uplne libovej, naramne mi sedne do ruky. Jediny, co me na nem neskutecne sere, je uroven hlasitosti jeho pipani atd, ktera se pry bohuzel neda ztlumit, to je fakt pitomy. Ale kousnutelny...

    Mam Samsung S10, ma dost vysoky brightness ten jeho OLED, tak na slunku vidim krasne vse, pripadne mam pro tyhle ucely takovou specialni mikinu s dirou na pozorovani, pouzivam to uz roky na dsrl filmovani.

    ad baterie, ja to resim tak, ze kdyz remote dochazi, tak na druhy usb bodnu powerbanku, z hlavniho usb chodej krasne data a zaroven se dobiji, pohoda. Ale nikdy se mi tedy nestalo, ze by mi remote chcipnul driv nez mi chciply vsechny 4 baterie dohromady, pred prvnim letem ze session vzdycky nabijim remote na 100% v aute.


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam