• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DOTCOMFuji X aneb cihly nechávame doma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: Jestli myslis deformace tim, ze je to ~21mm FF eqiv, tak samozrejme na head+shoulders fotky to moc neni ;-) Jestli myslis deformace samo o sobe, tak 14/2.8 je skoro bez zkresleni - cituji: "0.4% barrel distortion".

    Fujinon XF 14mm f/2.8 R (Fujifilm) - Review / Test Report - Analysis
    http://www.photozone.de/fuji_x/807-fuji14f28?start=1

    Pripadne mrkni na fotky tady:

    [ LAUNCHER @ Fuji X aneb cihly nechávame doma ]

    A na tu spodni tady:

    [ LAUNCHER @ Fuji X aneb cihly nechávame doma ]
    AETHER
    AETHER --- ---
    Mám x-t10 a v interiérech běžně fotím na ISO 2000. A právě by se hodilo širší ohnisko. Taky mě zajímá, jestli to příliš nedeformuje...
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    AETHER:
    DRAGON: Fotím s tím běžně koncerty, jak extra malý klubový tak halový a zrovna s rychlostí ostření nemám jedinej problém (X-T1), spíš bych potřeboval širší, takže ji budu prodávat..

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AETHER: Mam to sklo od chvile co vyslo a pouzivam s laskou doposud, ac jsem majitelem mmj i 16/1.4 a 10-24/4 (celkem mam doma 10ks XF skel). Autofocus je z meho pohledu extremne rychly, pokud to ma dost svetla. Konec koncu pred 35/2 to Fuji pouzivala pri honeni deklaraci ohledne rychlosti AF (viz priloha), protoze to tenkrat bylo jejich sklo s nejrychlejsim AF. S horsim svetlem to zpomaluje umerne s tim svetlem. Nize jsem z toho postoval fotky z JHB.

    Mam ho rad zejmena proto, ze je proste mensi nez 10-24 a lehci a sirsi nez 16/1.4. Vadi mi zejmena to, ze to neni stabilizovane, coz by se obcas v interierech siklo a obcas holt taky to, ze to neni f/1.4 monster :-))

    Zajdi si na prodejnu a vyzkousej, urcite bych se tohodle skla nebal.

    AETHER
    AETHER --- ---
    DRAGON: Tos mě nepotěšil;( no ale zas ušetřím. (Hodilo by se mi to na reporty z firemních akcí a školení. ..)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AETHER: strasne pomalej autofocus tim spis v mistnosti s horsi svetelnosti. Nevim jaky jsou alternativy, ale dat (20k) tolik prachu za sklo, se kterym prakticky nic rychle neuostris, mi neprijde moc ok.
    AETHER
    AETHER --- ---
    Malý dotaz: kdo z vás máte tu XF 14mm/2,8 - jak se to chová při focení v místnosti?
    AETHER
    AETHER --- ---
    Fujifilm X100T camera listed as discontinued, X100F coming? - Mirrorless Times
    http://www.mirrorlesstimes.com/2016/09/fujifilm-x100t-discontinued/
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    MIMA_A: nebo to zase skonci

    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Nenasypete sem nekdy nekdo nake supr čupr fotky z tech novych fotaku, abych zase mel podzimni dilema za co vyhodit nejake tisice eur?
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    HUGGI: https://www.dropbox.com/sh/4k0kb48xu7zcll4/AAC9SagWXhJ_xJSiepQsvid0a?dl=0

    Zkusim udelat srovnani fotek za lepsich svetelnych podminek, az se tu konecne trochu vycasi :)
    TAMTU
    TAMTU --- ---
    LEHUOK: ja jsem hipster a pouzivam silkypix. nejlepsi vystup imho (c1, lr, iridient, rawtherapee...), ovsem "workflow" je zlo.
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    LEHUOK: doporucuju Iridient Developper, ale jede jenom na Mac OS X (zatim) a je desne pomalej :(
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    MIMA_A: filmové simulace má lr přímo v sobě
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    LEHUOK: nik muzes mit i samostatne mimo C1 a otevirat v nem fotky primo z C1. Dalsi z vyhod C1 jsou presety na film simulations, ktery jsou fajn kdyz nepouzivas primo jpegy z fotaky a taktez nemusis resit zadny film simulation bracketing. Ale predpokladam ze dnes uz ty presety udelal nekdo i pro lighroom
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    LEHUOK: zaimave, poskytnes zdrojovej RAW? a porovnávací C1 fotku ve full?:)
    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    LEHUOK: Jen pro zajimavost, srovnani nejlepsiho ceho jsem byl schopny dosahout v LR (nalevo) a C1 bez uprav (napravo).

    LEHUOK
    LEHUOK --- ---
    LAUNCHER: Mam 6.6 a obzvlast u nocnich fotek je ten rozdil propastny, co se tyce sumu atp.. v LR se k C1 priblizim kdyz vyzenu Noise Reduction nahoru, ale clovek tim prijde o spoustu detailu.
    DRAGON: Zkusim do C1 proniknout.

    Nekdo na tom foru pod jednim z clanku mluvil o techto pluginech do LR:
    Google Nik Collection
    https://www.google.com/nikcollection/

    Vyzkousim, porovnam z C1 a rozseknu to.
    Diky za nazory
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja uz nikdy (asi, hehe) nebudu pouzivat nic jineho nez PO C1, pokud do toho clovek hloubeji pronikne, ten soft je naprosto ultimatni, je videt ze to vyviji tym, kterej pise podporu pro datovou stenu
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    Ja prechazel z Aperture na C1 a Lightroom jsem (na zaklade v te dobe dostupnych srovnani) ani nezkousel. Resim hlavne barvy a CC a to mi tam vyhovuje. Ale stejne jsem jebly a tak 30% fotek co budu tisknout stejne taham jeste do PS
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam