• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    Konkurent Kindle, máte ho? A...

    Co, když nefunguje kabel, co pak?
    Jak dostat třeba knihy do čtečky?
    Jak si upravit třeba aplikace?
    Jak dostat do čtečky nové vychytávky?
    A co e-knihy pro pocketbook a nejen pro něj?

    Aneb vychytáváme svůj Pocketbook...


     
    SPŘÍZNĚNÉ A BLíZKÉ- [ Elektronické knihy [eKnihy] - nadešel jejich čas? už jste nějakou četli? něco tu snad pro Vás máme...;-) ], [ Kindle - konverze, správa elektronických knih, etc. ], [ Magazines & eBooks (Casopisy a knihy v pdf, epub, mobi...) - vymena a sdileni digitalniho ctiva ], [ Mluvene slovo CZ i ENG ], [ rychločtení ], [ Stripařská dílna ]



    rozbalit záhlaví
    IDLE
    IDLE --- ---
    FERRYH: Jestli to bylo v roce 1911-12, tak chápu, že ten výkon za moc nestál. ;)
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    JYRKA: myslel jsme ze kdyz DX stopli nekdy v roce 1911-12 a pak znovu postili do prodeje ze to nejak HW inovovali... nikde ale nejsou nejak presnejsi specifikace "novejsiho DX" takze mas nejspis asi pravdu... proste jen znovuzavedenej oldies zastarelej produkt, na kterej nemaji zadnou slusnou nahradu ... :O(( je to skoda protoze prave amazon sam prodava dost ebooku "only pdf" hlavne tech naucnych a vedeckych ... a podle me ani ten DX na tohle proste neni ani NAHODOU vhodnej ... i kdyz to na to Amazon propaguje sebevic... :O(
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    FERRYH: Tak hlavně DX je po stránce železa stroj ukrutně starej - nejnovější model pochází z roku 2010, vnitřnosti jsou stejný jako u Kindle 2 - a má jen 128 MB RAM, to je na velké PDF fakticky málo.
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    asi rok zpatky jsem mel na tejden Kindle DX .. prave kvuli zkouseni PDF cteni, jelikoz Amazon s velkou pompou vsude hlasa, ze tento Kindle DX je na to nativni, uzasnej a ja nevim co jeste - vysledek?
    ac to ma skoro 10 palcu (9.7) tak vetsina pdf co jsem na tom rozjel na mela male pismenka...
    bylo to take ukrutne pomale, hlavne tam kde v textovem pdf bylo vice obrazku a tabulek ... nektere pdf to neotevrelo vubec (asi 15%), hlavne ty co nebyly textove ... velkej problem mel DX i s pdf v "pry" nejkompatibl. formatu PDF-A ...
    Mozna se ledacos zmenilo s novym firmwarem ... nevim... nejakej prej od te doby na Kindle DX byl a prave kvuli PDF, ale tak nejak tomu moc neverim... kazdej firmware od amazonu na jejich starsi stroje byl vzdycky smerem vzad... misto smerem kupredu... nemuzu teda doporucit ani tehle DX, kterej se vyslovene doporucuje na ty PDF jako pry jedinej vhodnej... :O((
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    JYRKA: "Nejsem si jistý, že 8" displej je na čtení PDF o velikosti A4 to pravé ořechové. "
    Není to nic moc ani na 11" NTB. A5 s dobrým zrakem už jde.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Nejsem si jistý, že 8" displej je na čtení PDF o velikosti A4 to pravé ořechové.
    Asi bych to vyzkoušel (klidně na tabletu) a pak teprve něco kupoval.

    Jinak PocketBook už dva roky slibuje, že každou chvíli uvede CAD Reader s displejem, který je shodný jako má to Sony. Jenom mám pocit, že z té čtečky se stal takový yetti - mluví se o ní, ale nikdo ji nikdy neviděl.
    A veselý článek k tomu: http://goodereader.com/blog/electronic-readers/where-in-the-world-is-the-pocketbook-cad-e-reader
    PECA
    PECA --- ---
    CERMINEK: A co takhle PocketBook InkPad, nebo nějakou jinou čtečku 8 a více palců (CyBook Ocean třeba)? Ale jestli to bude na PDF dobrý, to Ti neřeknu.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    IDLE: nn na nic jsem nenarážel... Jde mi především o eink displej. Prostě se mi nechce čumět do tabletího LCD, to je stejné, jako kdybych čuměl do PC nebo notebooku.. ale jak tak čučím po netu, tak jinou možnost, než DPT-S1 od Sony, nemám...
    IDLE
    IDLE --- ---
    CERMINEK: Že ti jde o čtení jsem pochopila. Pokud narážíš na mou zmínku o výkonu, tak ta není tak úplně mimo - větší PDF soubory (zvlášť pokud jsou tam obrázky a vůbec složitější sazba) dávají čtečkám docela zabrat a zvlášť prvotní otevření může trvat dost nepříjemně dlouho.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    LUDO: Do tabletu se moc jít nechce, už jsem jen na tohle využíval a raději bych právě čtečku kvůli eink displeji...
    IDLE: Jde mi především o čtení, na všechno ostatní mám PC a telefon...

    LUDO: Pochopil jsi správně 800$ je za čtečku fakt moc, ale na druhou stranu ta Sony čtečka má mraky skvělých fíčur, u kterých si ale nejsem jistý jestli bych je všechny využil...

    Celkově jsme zpět u mého dřívjšího dotazu, který jsem tu postnul.. Mám 35 GB+ pdf souborů, které si chci přečíst, převážně odborné publikace a nechce se mi kvůli tomu zírat do PC nebo ntb... rád bych eink za solidní cenu.
    IDLE
    IDLE --- ---
    LUDO: Jasně, můžeme o tom diskutovat, ale ne bez přemýšlení. :) Zvlášť, když dotaz byl na čtečky.

    Ale o alternativě teda taky nevím.
    LUDO
    LUDO --- ---
    IDLE: 13'' e-ink bude sialene drahy, a tomu sa chce ako som pochopil CERMINEK vyhnut, s mensim si zase pri prehliadani vytrha vlasy
    IDLE
    IDLE --- ---
    LUDO: A tak třináctipalcový displej už si nějaké uvažování zaslouží. Výhoda tabletu není LCD, ale velikost displeje a případně výkon.
    LUDO
    LUDO --- ---
    CERMINEK: pokial sa jedna o PDF s nejakymi schemami, tabulkami, technickou dokumentaciou tak by som doporucil tablet s LCD, bez uvazovania
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem. Před časem jsem tu s vámi diskutoval volbu elektronické čtečky, která by měla sloužit především pro pdf soubory. Našel jsem hodně zajímavý kus Sony DPT-S1 (https://pro.sony.com/bbsc/ssr/product-DPTS1/?PID=I:digitalpaper:digitalpaperproductpage), který se ale prodává jen v Japonsku a stojí neskutečných 800$... Mno nicméně tahle čtečka se mi fakt líbí, ale vzhledem k dostupnosti a ceně bych chtěl najít alternativu. Co byste doporučili?
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Pocketbook Touch Lux 2 Gets New Firmware
    http://goodereader.com/blog/electronic-readers/pocketbook-touch-lux-2-gets-new-firmware

    K tomu dyslektickymu fontu se hrde hlasim, jeste by tam mela prijit blokace dotykoveho ovladani- rikali mi, ze bude ve dw 5.9, ale neni
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    PECA: já jsem v tomto trochu rozpolcený. Souhlasim, že při čtení si občas nechtěně sáhnu do displeje, nebo bych si rád čtečku chytnul i přes displej. Na druhou stranu se hodně snažim číst v angličtině a doct často využiju dotyk na označení slova, kdy na mě hned vybafne slovník. Takže v tomto ohledu je dotyk skvělej.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    IDLE: Tak další info z PocketBooku:

    I have got a confirmation that we plan to implement LOCK Screen in FW 5.9
    I thank you for your helpful ideas :-)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    THOMASMORTA: Ne, ta aktualizace musi byt zvolena.
    Spis pomohl restart, ktery "opravil" nastaveni
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Hlásím, že před nedávnem se mi moje čtečka nějaký podivným způsobem restartovala, ztratila veškerá časová razítka o přidání souborů... A opravila se chyba způsobující neviditelnost nově nahraných souborů. Subjektivně mám pocit, že se opravili i nějaké další kosmetické vady.

    Ale vůbec nevím, proč k tomu došlo: Je možné, že by si čtečka sama našla aktualizaci firmwaru, i když je v offline režimu?
    PECA
    PECA --- ---
    JYRKA: Teď už je ta tlačítka na boku, jako měl Bookeen Opus (a spolu s tlačítkem menu jako shiftem to přímo zvětšovalo/zmenšovalo písmo - nádhera). Při otočení vzhůru nohama se smysl tlačítek prohodil a mohl jsem čtečku ovládat levou rukou stejně, jako pravou. I na mobilu otáčím stránky pomocí tlačítek na ovládání hlasitosti na boku. Tlačítka dole pod displejem mi na čtení bohužel nevyhovují.
    Dotykový displej se vlastně hodí jenom když je potřeba virtuální klávesnice a pro snadnější navigaci v knihovně. Respektive hodí se obecně při navigaci po knize, na poznámky, zvýraznění a tak, ale při čtení mi sahání na displej vyloženě vadí. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam