• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEAPOCKETBOOK - čtečka e-knih a typy, triky, doporučení aneb občas jedem bez kabelů
    Konkurent Kindle, máte ho? A...

    Co, když nefunguje kabel, co pak?
    Jak dostat třeba knihy do čtečky?
    Jak si upravit třeba aplikace?
    Jak dostat do čtečky nové vychytávky?
    A co e-knihy pro pocketbook a nejen pro něj?

    Aneb vychytáváme svůj Pocketbook...


     
    SPŘÍZNĚNÉ A BLíZKÉ- [ Elektronické knihy [eKnihy] - nadešel jejich čas? už jste nějakou četli? něco tu snad pro Vás máme...;-) ], [ Kindle - konverze, správa elektronických knih, etc. ], [ Magazines & eBooks (Casopisy a knihy v pdf, epub, mobi...) - vymena a sdileni digitalniho ctiva ], [ Mluvene slovo CZ i ENG ], [ rychločtení ], [ Stripařská dílna ]



    rozbalit záhlaví
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    OXYMORON: Dej vědět, jaké budou zkušenosti. Já jsem zatím maximálně spokojenej s Inkpad X - tuhle velikost jsem potřeboval.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    MARTY63: Objednal jsem tu verzi Sunset Copper. Jsem zvědav, jak to bude vypadat.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Tak PB má novou 7" s nvou generací einku.
    Seznamte se s novou 7palcovou čtečkou PocketBook Era – dokonalost v každém detailu
    https://pocketbook.cz/cs-cz/news/pocketbook-era-news-cz
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Zkusím se zeptat ještě tady (po radě Ferryho v auditku vedle).
    Pocetbook touch lux údajně umí rychle přes dvojstisk tlačítka menu deaktivovat dotyk na displej. Dokázali byste říct, které všechny modely to umí?
    Dík
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    Ahoj, existuje nějaký stylus použitelný s Pocketbookem Inkpad X?
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    KERB: když to používáš jenom na čtení a nepotřebuješ editaci, je to akorát (a klidně bych snesl i menší). Dnešní doba obrovské přenositelné elektroniky mi silně nevyhovuje.
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    KERB: Zřejmě mu to stačí. Jinak Inkpad 3 je dost cool.
    KERB
    KERB --- ---
    MARTY63: moc malej display :)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    MARTY63: tak ten někdo je táta, takže ten koukne a pokud to nepůjde snadno, stejně nebude mít čas to řešit, jako důchodce má na práci spoustu jiných věcí, třeba pivo na zahrádce :) ale na tenhle už jsem koukal a pokud to nepůjde jinak, asi do něj půjdu
    MARTY63
    MARTY63 --- ---
    KID_MCHUTT: Už bych to neopravoval (bůhví kolik to bude stát) a šel do Touch HD3 https://www.alza.cz/EN/pocketbook-632-touch-hd-3-spicy-copper-d5484663.htm
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    no nic, nechám to nabít na max, pak to někomu předám a pokud to neopraví, budu muset koupit nový... tenhle se zaplatil v ušetřeném papíru mnohonásobně...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    PISTA8632: jj, zkoušel
    FERRYH: možná žižkovský přízrak Pepa :)
    PISTA8632
    PISTA8632 --- ---
    KID_MCHUTT: Zkusils restart? Podržet tlačítko zapínání několik sekund?
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KID_MCHUTT: gremlini...
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    JYRKA: skoro to tak vypadá, jenom teda nevím, jak se to stalo :/ ležel na stole, večer fungoval, odložil jsem a ráno tohle :(
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KID_MCHUTT: Displej je v haji
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    nenapadá vás někoho, co s tím? je teda skoro pět let starý, ale i tak by bylo fajn, kdyby fungoval

    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    ERGOSUM: Ten problém v MOBI jistě nebude, pokud aplikace Pocketbook pro Android tu knihu (tedy obrázky a tabulky v ní) interpretuje správně, ale Inkpad 3 nikoliv. Což platí i pro zobrazení k Kindlu či Poke3 - tedy bez problému.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Pokud myslíš mobi a ne AZW, tak je problém v mobi.

    Mimochodem: Je někde schopné srovnání nových verzí epub a azw?
    Už je to doba, co jsem na to koukal naposledy. Přesněji od doby, kdy jsem už nic dalšího nepotřeboval.
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    BIGTRAGED: Jo, poke je dobrej, mám ho. U PDF kterej obsahuje text a ne skenovaný stránky umí moc hezky i reflow. Ono hodně záleží na tom, co člověk čte. Některý práce/publikace holt člověk musí vidět tak, jak byly vysázeny.
    Reflow umí velmi dobře i pocketbook, ale ten má zase trable s mobi. Pokud v nich není jen text.
    BIGTRAGED
    BIGTRAGED --- ---
    OXYMORON: dekuju, beru na vedomi, ale asi stejne skusim ten sestipalec. Moje priority jsou tak nak v tomhle poradi - eink, universalnin pouziti (spoustu odbornych publikaci jinak nenajdu), pdf, pocket size, smooth experience. Takze asi to udelam tak ze koupim ten poke 3 pres net, vyzkousim a kdyz ty pdfka budou nesnesitelny tak ho vratim a pudu do nekteryho tohi vetsiho booxu, jak rikas.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam