• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MLEJNISLatte Art
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    FUMO: jo to je výborný :)))
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    BOODIA: tak je to hlavně o hustotě toho mlíka... co sem zaznamenal ze svých zkušeností tak velkou roli hraje i kávu kterou použiješ. ale je to prostě jen o tvé schopnosti ... poslední dobou mi konečně jde něco jako je phoenyx či labut bez slití ... a ani moc sám nechápu jak to jde... :D
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    BOODIA: ne ze bych to potreboval umet nebo pouzivat, jen to nechapu jak se to dela :D
    BOODIA
    BOODIA --- ---
    muzete mi prosim vysvetlit, jak se delaji slozitejsi veci tak aby se vam to neslilo? treba neco jako tulipan s rossetama pod/vedle?
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    Už sem dlouho nic.nedal... Tak dnešní....

    TEEAK
    TEEAK --- ---
    PETRA_CHATEAU: cosi jsem četla, že se snaží to téhle "pro" řady mlít boby víc najemno, takže tolik necuckovatí, ale když má člověk relativně aciditní kávy, tak cuckovatí všechno co je voda-rozemletécosi .. v přepraženém kafi to neplechu dělat nebude, ale zase to pravděbodobně bude nedobře chutnat
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    TEEAK: aha tak to sou šejdíři. já najsem barista, jen vím, že to k kavárnách vídám
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    PETRA_CHATEAU: zkoušela jsem a osobně v tom nevidím (v porovnání s běžným Alpro soya mlíkem) jediný rozdíl ani v chuti, ani se s tím líp nepracuje - jen je prostě dražší :/
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    BETTER: nevim, jestli dělaj latté art, ale dobrý kafe s nemlíkem si můžeš dát ve vagn kavárně/bistru moment ve slezský
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    BETTER: zkus My Raw Café .. tam jedou z "domácího" kešu .. nicméně sám velkej šéf se na "mlíko" často mračí, že se s ním maluje ultrablbě
    KOLU
    KOLU --- ---
    BETTER: Has Bean Blake Espresso?
    ale nemám to vyzkoušený. pracoval jsem jenom s jejich Jailbreakem, kterej je poměrně acidickej a pak se směsma od SquareMile (který jsou ještě víc acidický).
    BETTER
    BETTER --- ---
    KOLU: ...aha prima...a máš tip na vyloženě nekyselou směs kterou bych si pak někde mohl nechat namlít?
    KOLU
    KOLU --- ---
    sojový jde, ale chce to kafe, který neni příliš kyselý, fakt dobrý sojový mlíko (Bonsoy se mi dost osvědčil), nepřehnat to s teplotou (60 °C max, spíš 55 °C) a stretchnout míň.
    FinalDoppio
    https://www.youtube.com/watch?v=foWp5sIan_E
    BETTER
    BETTER --- ---
    No týjo..pěkný. Lze mlíkový umění udělat i "nemlíkem". Rád bych si dal jedno takový, ale měl bych z toho akorát bláto v gatích.. Tak třeba rýžové, či sojové mléko? Sojový asi ne, co...to se dycinky zdrcne...ale jiný nemlíka? Zkušenosti? Kavárna kam mohu v praze zajít?
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    Při pondelku i. Též něco ode.mě...;)

    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    2014 Australian Latte Art Champion Rie Moustakas
    https://www.youtube.com/watch?v=Tm0FGxzc0vw
    MLEJNIS
    MLEJNIS --- ---
    tohle je jízda... ! a krásnej pavoni .. .! :)
    Barista Dritan Alsela - One Taker
    https://www.youtube.com/watch?v=rExr7R8TT_o
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam