• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COLDHEREINTERNETOVÉ SEZNAMKY – tipy a triky
    Hledání způsobů jak uspět na netové seznamce, pozitivní i negativní příklady, jak velké jsou šance, kolik dostáváte/odesíláte zpráv, co vás v inzerátu odradí, podle jakých kritérií hledáte, co o sobě zveřejnit, jaké seznamky jsou dobré/špatné. Seriózní diskuze.
    rozbalit záhlaví
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    _BENNY:
    REBORNA:

    A když se tak zamyslím, tak mě vlastně z žádný práce nikdy nevyhodili.

    A ty párty, kde jsme byli, než mě kolegyně pomluvila, když se vrátila po měsíci z dovolený, samozřejmě že ne kvůli tomu, o tom ani nevěděla, to byl jen festival v Ově, kde bývalej hrál - Beats for love.

    A pak jen hučel, že chce na festival do Nemecka, že jsem tam přeci chtěla... ale to nevadilo....

    Kolegyně nám totiž drze přehodila dovolenou, co už jsem měla v kalendáři schválenou naší nadřízenou, tak jsme se s bývalým snoubencem přizpůsobili - jeli jsme na dovču ne o svátcích, ale už v červnu dřív a jen na týden, pak jsem se sice s kolegyní minula, že odjela ona, ale práci jsem zvládala těch 14 dní za obě, pak jsme jen jeli na ten Beats for love, kde hrál, to během těch svátků...


    No a na to Německo?? To bylo jen od pátka odpol přesun 5 h, vše jsme měli sbaleno už ve čtvrtek večer a bývalej, co měl spoustu bonusový dovolený jakožto programátor, perfektně nakoupil jídlo (to co mi pak vy bytě, když zmizel, co z festivalu zbylo, jakoby zachránilo život, když jsem se bála vycházet, co se jako bude dít, zda příjde do bytu s majitelkou a bude mě stěhovat třeba), no nicméně po tom festivalu jsme měli volno jen v pondělí a pak vše 14 dní vyšlapovalo, už za týden se vrátila kolegyně z dovolený a já vše stíhala a zlepšila se...

    Pak mi jen s něčím nepomohla, ale já to měla dobře...celkově to moc nechápu, udělala jsem pokrok a byla dál jen lepší...ale ona se kvůli něčemu naštvala, že jsem jen po chtěla něco, jen se ujistit a ona mě pomluvila a dala vyhodit...

    Tak se to vyhrotilo doma, byla jsem jak vyměněná a do toho to PMS a nadávání o tátových SMs o bytě...a PROSTĚ PROTO snoubenec zmizel, proto JSEM SE NEVDALA. Je to hrozný.

    Ale z žádný práce mě nevyhodili! :

    Tu první v oboru jsem hledala dlouho, (stáž a brigádu pak nepočítam jako práci), ale pak jsem ji našla, tu práci v oboru, splňovala jsem vzdělání a požadavky, a taky podle všech personalistů a testů se na ni hodila, ale pak po služebce, kde jsme byli společně a co jsem udělala nějaký překlady pro zavedení tý firmy, se mnou tam jen měla problém naše účetní, ale jinak nic, byla jsem jakoby její nadřízená, ale ona tam byla dřív, ALE TO SE VYŘEŠILO, BYL TAM JINEJ PROBLÉM, potíže s dojížděním, docela daleko za Prahou to bylo a jako na potvoru na druhej konec Prahy, než jsem ještě bydlela po VŠ u mámy, chvíli to šlo, ale pak tam byl problém s busy nějakej...

    Takže jsem si našla jinou, to šlo rychle, ale tam jsem skončila po zkušebce - hlavní problém podle mě byl, že podle požadavků personální agentury by jí museli zaplatit 3 MÝ PLATY PO NAVÝŠENÍ PLATU PO ZKUŠEBCE.

    Mně dali dělat práci office manažerky, kterou vyhodili, že byla dlouho na mateřský a dost mi tím to učení během zkušebky pokazili, udělali tam mně a kolegyni chaos, prostě malá česká poradenská firma...

    Dozvěděla jsem se jen, že jsem měla trochu potíž s němčinou, ale není pravda, na TU MOU PRÁCI TO BYLY JEN PŘEKLADY, CO JSEM UMĚLA LEVOU ZADNÍ TO SVOJE A s angličtinou jsem problém neměla, to jen na tu práci tý office manažerky, kterou vyhodili, byli potřeba složitější překlady, nějaký nabídky v němčině, ALE TO NEBYLA MOJE PRÁCE!!

    Ta moje byla daleko lepší a oborová.

    Ale dozvěděla jsem se, že prostě v krizi bylo hodně uchazečů a že si jen místo mě našli někoho na inzerát levnějšího a že pak nemuseli platit tý agentuře ty mý tři platy, pokud by si mě po zkušebce nechali = asi 80 tis. kč.

    Pak na nějakou dobu skončila tak moje kariéra, tak jsem šla na brigádu za ty povolený 4 tis. měsíčně, pak jsem se jen mihla někde, kde mi dali jiný místo, než na který jsem se jim hlásila, že jinak bylo vše plný...JEN ZÁSKOK NA CHVÍLI ZA MATEŘSKOU.

    No a pak jsem šla na zkrácenej úvazek do jedný firmy, taky tam byli inženýři, ale jinej obor, tam mě dotlačili k HPP, ale to jen, aby se rychle dotáhl projekt, ale pak skončil projekt pro ČR a na slovenský si tam dali pro změnu Slovenku, že šlo o něco, kde skutečně bylo lepší pro SVK trh, aby to byla Slovenka, že tam byly mimo jiné telefonáty.

    No a pak jsem si našla práci malinko blíž oboru a tam jsem byla tři roky.

    Tam mě taky nevyhodili - to jen jsem prvně onemocněla, že mě bývalý snoubenec nakazil, A KOLEGA, CO BYL ZVYKLEJ, ŽE MU ZADARMO KROM SVÝ PRÁCE POMÁHÁM S JEHO FIRMOU, MI POŘÁD VOLAL BĚHEM NEMOCI...

    Tak jsem jen řekla, že nemám čas dělat věci, co nejsou muj byznys, ale jen to nejnutnější - pak jsem onemocněla prostě a byla docela otravná v mailech...

    Pak se to na půl roku uklidnilo, ale šlo to s námi z kopce, já byla podrážděná, že byl na mě divnej, nepohodli jsme se ten třetí rok vícekrát, pokazili se vztahy mezi námi a ON UDĚLAL VÝBĚRKO A NAŠEL JINOU...


    Ale nadřízená nás obou mě nevyhodila, TÝ JSME JEN ZASLALI NĚJAKOU VERZI, ŽE KONČÍM!!

    Ale shodli jsme se, že by to pro mě nebylo stejně z dlouhodobýho hlediska dobrý tam být... Jako je, bez nemocenský a bez možnosti slušný mateřský...


    TO JÁ ALE UŽ MĚLA BÝVALÝHO SNOUBENCE A PLNÁ ELÁNU JSEM SI NAŠLA O NĚKOLIK TISÍC LÍP PLACENOU PRÁCI....byla trochu monotónní, ale skoro za 30 tis., což je na ženu fajn.

    Jen až na druhym kole výběrovýho řízení mi řekli, že budu mít SMLOUVU jen na půl roku! ALE JÁ TO VZALA.

    Bylo tam sice jen 20 dní dovolený, ale mohla jsem si brát občas neplacený volno, což se na DJování bývalýho snoubence nám hodilo, že jsem občas mohla v pátek končit místo v 18 h už ve 14 h a dát si půl dne volno...

    Což bylo fajn oproti práci, kd chtěl občas kolega, že se konečně stavil v práci, NĚCO HROTIT JAKO NA POTVORU V PÁTEK VE 20 H, KDY MNĚ A SNOUBENCI JEL NĚKAM, KDE HRÁL, VLAK A VĚCI MĚL U KÁMOŠE A ONI TAM NA NÁS ČEKALI A JÁ MALĚ STRES!!

    To dost dělalo hádky - moje stresení kvůli práci....

    ,,Pak v tý další firmě, to už bývalý snoubenec věděla a už v 18 h říkal - už by ses měla chystat, za chvíli nám jede vlak/kaskáda autobusů přes Prahu!!

    Už máš na to jen TŘI HODINY, ABY SIS DODĚLALA ŘASENKU A VYBRALA TRIČKO!!" Tomu jsem se i občas smála, protože někdy předtím jsem hysterčila, že jsem neměla na víkend sbaleno, nemohla jsem za to, ve čtvrtek jsem po práci odpadla a v pátek v ní seděla i do 19 h a doma byla až ve 20 h a nestíhala.

    Tu mi pak prodloužili na půl roku.

    Pa tam odešla kolegyně, nějak se měnil tým, přibyla jedna anglicky rodile hovořící, pak mi nabídli jiný místo, to pak zas dali novýmu člověku....


    Mě to nevadilo, já byla smířená, že až mi skončí smlouva, najdu něco jinýho a zatím budu prvně v životě na zasloužený podpoře, PEKNĚ TUČŇOUČKÝ, ZLATÝ PADÁK, a podpora skoro 14 tis. a váleníčko a prvně v životě pěkně subinka hospodyňka v pidi.garsonce u bývalýho snoubence...


    Jenže oni mi dali podepsat dohodu, donutili mě a tak mě připravili o 5 tis. na podpoře a to mě naštvalo a dohromady se scénou S PŘEDRAŽENÝM TAXÍKEM S TOU NÁSTUPKOU ZA 500,- A MÝM OPITÍM NA PÁRTY A NĚJAK ŽE MĚ BÝVALEJ VYPRUDIL A JÁ SE OPILA, TO VEDLO K TÝ NAŠÍ PRVNÍ PAUZE...

    Tady vlastně mě se to zkomlikovalo v tý práci, ještě než jsem tam skončila, dali mi tam nějaký ultimátum, že prej s bývalým snoubencem jsem se párkrát opozdila, ale to mě ráno brzdil on, tak jsem to zlepšila, ALE JAK MI PO TÝ PÁRTY NAPSAL, ŽE ZŮSTANĚ NA MORAVĚ, TAK MI RUPLY NERVY A BLBĚ JSEM DO PRÁCE DOCHÁZELA A PROTO MĚ TAM TAKY UKONČILI...

    No ale já se odemítla hnout z pidigarsonky, prosila, že je ještě v tom mym bytě nájemník, co tam měl táta, no a nějak jsem volala snoubeni z budky a pak přišel do bytu, já tam v korzetu, tak jsme se pomilovali, pak odešel, ALE PAK SE VRÁTIL...

    aAle de facto proto jsme se pak měli brát a proto teď nemám byt..

    Jo a pak byla ta práce víc v oboru, i když míň placená, ale moc mi na ní záleželo, tak kde mě dala pomluvit kolegyně..

    Ale měla jsem se vdávat a vše se dalo vyřešit, takže do tý doby mě z žádný práce v podstatě nevyhodili....

    Ale pak jsem se sesypala a podělal nějaký pohovory, prostě on zmizel a já byla v troskách, ten byt už prodanej,

    Tak pak jsem měla za pár měsíců někde nastupovat, ale dali mi jiný místo, než jsem chtěla, prostě tam jen rozšířili nějaký činnosti a mně dali místo na chvíli, že ,,bych se jim hodila", že jen chvíli před tím vyhodili nějakýho pána...

    Pak teprve jsem si našla tu úplně nej práci v oboru, ale taky tam už byla jedna zaměstnaná dlouhodobě, A HLAVNĚ MĚ DO NÍ NĚJAKÝ TORGLODYTI JEŠTĚ PŘED KORONAVIREM OTRAVOVALI, MIMO JINÉ KVŮLI NĚJAKÝMU ZNÁSILNĚNÍ A POD.

    Tedy mimo jiné...

    Ale taky jsem tam byla na seznamce občas, ale to nebyl důvod, proč bych tam měla skončit, naopak jsem se tam často nudila...

    Ale mám školení, důležitej papír, snad se ještě bude hodit, snad se někdy takový místo ještě vyskytne někde ne moc daleko od Prahy..
    možná se ještě a co jsem se naučila, bude hodit, snad se někdy takový místo ještě vyskytne někde ne moc daleko od Prahy...

    Ale tyhle menší český firmy, kdy je tam to místečko jen jedno a dělaj ho dva lidi a občas se snižujou stavy, ne josu období, co tam měsíce stačí jeden, tam je to hop nebo trop...

    Jinak i v korporátu jak jsem psala to tam třeba 5 měsíců zvládala jedna, až pok během dovolených jsme tam musely být dvě, pak určitě bych tam pokračovat mohla, nebýt pomluvy tý kolegyně, určitě!!

    No a pak jsem se mohla vdát, hned bychom na to hupli, tedy hned po obsazení bytu na to hupli, byla bych snažilka a do práce po mimísovi šla až TAK ZA ČTXŘI ROKY, to byl původní PLÁN OD MÝCH 34 LET PŘECI, KDYBY BÝVALÝ SNOUBENEC NEZMIZEL BLÍŽ RODIŠTI!

    Nebyl problém ve mně, JÁ MĚLA ÚSPORY DOSTATEČNÝ, ABYCH MOHLA DÍTĚ MÍT A DÁT SI CHVÍLI POHOV OD MARNÝCH POKUSŮ O KARIERISMUS, TEDY SPÍŠ ZNOVU-ZAŘAZENÍ DO OBORU A PRÁCE!!

    Vždyť pak bych měla zase part time, proč ne s miminem a vlastním bytem a mužem proramátorem - já mohla mít mimino v klidu!!


    Teď hledám stejnou práci, jen líp placenou, ale byl stop stav a teď to jde fáákt blbě.


    REBORNA
    REBORNA --- ---
    _BENNY:

    No ale já na něm nevisela, platila jsem si vše sama a pak to zvládala i z podpory, že jsem skromná prostě a pak chtěla si doplatit svůj byt, pak jsem práci měla a před zmizením bývalýho snoubence jsem byla na znovu-rozvoji kariéry v oboru a měla možnosti na dobrý práce, jen táta a on mi v tom doplatit si byt do toho milionu,zabránili - on mým ubytováním, i když 200 tis. mi na záchranu bytu nabízel a táta prostě rozhodnutím o něčem, co bylo jeho jen opravdu z malý části, na co dal jen 350 tis., ten byt, ale dědicky i moje, po mrtvých rodičích mámy.

    Takže jsem de facto zatím zajistila tím prodejem bytu lepší stáří tátovi MOU BEZDĚTNOSTÍ a přilepšení k 15 tis. důchodu, kdy ale táta ještě pracuje, jen kratší dobu v týdnu a má levně bydlení a zatajil nám navíc nejdřív nějakej pozemek, o jehož čáset se soudil se společností, co ho znehodnotila, což ale mě a moje vaječníky nezajímalo a moc dobře věděl, že mně by ten pozemek byl k ničemu, když sice jsem po AŠ, ale léta neřídím, zatajil pozemek, co zdědil po jeho tátovi a mohl ho včas prodat a řešit hlavně ten pražskej byt, co jsem si chtěla doplatit, ale co prodal!, a ještě má pak táta dědit z části družstevní byteček,garsonku, co ale na dítě moje a rodinu není dost velká, po tátově mamince, takže zajistila JEMU LEPŠÍ STÁŘÍ MOU BEZDĚTNOSTÍ, STEJNĚ JAKO SESTRA, co souhlasila a tátou, aby se byt prodal a mně a mámě na večeři řekla, že chce aby tatínek měl peníze...ale pak se provalilo, že on nemyslel větou mně do telefonu (, kdy jsme řešili, kolik chce ode mě na ten byt a on že celej ten milion, že nám to prodá za milion, což je ale cena bytu, co to měl kdysi díky mámě a dal na to jen 350 tis. a pak co jako ty peníze od nájemníka, co tam byl místo mě dva roky?? ): ,,vařila jsi mi snad?" mně, že mu jako ségra v tom jednom mámy bytě vařila, zatímco já uklízela v mámině druhym bytě mámě a poslouchala tam občas její nadávání na tátu a pak ať už jdu do toho bytu, když on už tam nebydlel, než se ty byty díky mámě a bytům jejích předků a jejímu dekretu na její původní Italy na dva rozdělenej byt na byty dva na periferii, co se pak jen díky ní jen za milion každej kupovaly, ona svůj a táta ten druhej její a on nám nebo sobě na ten druhej dal 350 tis. z milionu a byt mi slíbil a to i když ho pronajal před pár lety.

    VYŠLO TOTIŽ PAK NAJEVO, TEDY PROVALILO SE HLÁŠKOU BABIČKY DO TELEFONÁTU O TOM, AŤ TÁTOVI DOMLUVÍ, ŽE NECHÁPU, CO JAKO DĚLÁ A S BYTEM VYMÝŠLÍ A JEJÍ HLÁŠKA BYLA, ŽE ON MÁ UŽ PŘEDCI JINOU RODINU A JÁ KONTROVALA, CO JE TO JAKO ZA BLBOST, ŽE JEHO PŘÍTELKYNĚ JE UŽ DÁVNO NEPLODNÁ A MÁ SVOJE DĚTI, CO UŽ DĚTI MAJ PŘECI, ALE S TÁTOU ŽÁDNÝ....

    Tak pak se provalilo, že táta větou: ,,A vařila jsi mi snad?" , nemyslel to, že já jsem mu nevařila, že to ségra, kdy já věcně kontrovala, že on moc dobře ví, že když mámě ani mě nedával žádný peníze během mých studií ani stanovený výživný, jen pár let před tím těch ubohých stanovených 700 kč měsíčně, co nikdo nepřestanovil, když už ségra se odstěhovala a měl by tak přestanovit a určit na mě během mý VŠ výživný....

    ...Ale táta mi nejdřív slíbil ten byt, tak jsem mlčela, TAK PAK PROSTĚ SE PROVALILO, NEBO MI TO DOŠLO, ŽE TÁTA NEMYSLEL TÍM VAŘENÍM MĚ A NEBO SÉGRU, ŽE BY JAKO POROVNÁVAL, ZDA MU VAŘILA SÉGRA NBO JÁ, POROVNÁVAL NÁŠ NÁROK NA TEN MUJ A JEJÍ BYT, TO JEST DRUHEJ MÁMY BYT, CO ON PŘEDTÍM BEZ NAŠEHO SOUHLASU PRODAL...

    ....Ale v šoku jsem zjistila, že chtěl z prodeje druhýho mámina bytu, místo aby mě ho nechal doplatit, abych mohla mít mimino, ŽE Z PENĚZ Z PRODEJE DRUHÝHO MÁMINA BYTU, CO VZNIKL ROZDĚLENÍM MÁMINA BYTU, chtěl dát část peněz jeho přítelkyni!!

    I když předtím mě tvrdil, že kdyby byt prodal, že veškerý zisk rozdělí mezi mě a sestru, ale já věděla, že ségra je vdaná, má půlku baráku a děti nechce a že tvrdila, že z prodeje bytu nic nechce, že je jí to jedno, to fakt tvrdila mně a mámě na večeři... Tak jsem stále nechápala, proč když já si to nepřála, by byt prodával! A mám taky ne.

    To mi došlo až když se objevila při mym stěhování od bývalýho snoubence a mých marných milech, ať mi táta pošle podíl, ať se mohu stěhovat a chtěla jsem ještě bývalýho nahánět na Moravě, ale táta mě místo toho maily posílal za nějakým odborníkem, pokaždý jiným, to mělo vývoj, ale já nechápala proč, když bylo jasný, že jsem jen utrpěla šok ze znizení bývalýho snoubence, ALE UŽ BYLA V KLIDU A CHTĚLA ,,JEN" TĚCH 2,7 MILIONU, ABYCHOM ZACHRÁNILI A ZVRÁTILI PROCES, ŽE TÁTA PRODAL MUJ BYT, ALE ON MĚ MÍSTO TOHO A ZASLÁNÍ PENĚZ POSÍLAL ZA ODBORNÍKY A VYČERPOVAL ASI 400 MAILY, CO JSEM BEZMOCNĚ ODPOVÍDALA NA TO JEMU A PSALA TO I BÝVALÝMU SNOUBENCI, AŤ TÁTOVI VYSVĚTLÍ, ŽE JSEM MĚLA JEN PMS po ztrátě práce a jen nadávala o bytě a že i babička ví, že jsem jí jen šla říct, zda tedy plstí, že pohlídá morče, i když mi to táta v SMS zakázal, i když nevím proč a jen šla říct, že se budu vdávat, ale že na pidigarsonku bývalýho nebudu mít přeci ani tak nárok, tak tátovi domluví, že je přeci jasný, že nejlepší pro mě bude mít mimino v tom 2+kk mym, tak ať ho táta nechá mě a mámu a s pomocí bývalýho, doplatit přeci, když je to přeci stejně dědicky mámy byt, tedy až na ten tátův vklad.


    A těch mailů jsem napsala asi 400 !! Ale pořád mi od táty místo peněz chodily nějaký maily, kde mě zasílal za nějakými odborníky.

    Chvíli to vypadlo, že mě za odborníky posílal maily proto, aby mi pomohl v práci, ale JÁ KONTROVALA, ŽE PŘECI JE JASNÝ, ŽE NAJÍT SI NA PÁR MĚSÍCŮ PRÁCI, TŘEBAS I MIMO OBOR, ABY MI ZASE VZNIKL NÁROK NA MATEŘSKOU, AŽ MI TEDY KOUPÍ JINEJ BYT, JESTLI NA TO VŮBEC PENÍZE Z TAMTOHO A VŠECHNY MOJE ÚSPORY BUDOU STAČIT, že to je jasný, že pár měsíců pracovat a najít si jinýho, co mě zbouchne a půjdem do jinýho bytu, co táta místo tamtoho, co prodal koupí, že to je jasný , že pár měsíců někde pracovat na obnovení nároku na mateřskou zvládnu, evidentně i bez odborníků nějakých...

    Ale on stále psal něco s odborníky a tahal do toho víc jak 10 let starý věci a nějaký argumenty a rady, místo aby mi zaslal peníze z prodeje bytu, resp. převedl na mě ten účet.

    A já si mohla vypsat ruce po nocích u mailu, a mailů, který jsem nechápavě vždy, když jsem ještě do toho nájemního bytu, ze kterýho zmizel bývalý snubenec, se večer vrátila a čekly mě jen maily místo peněz.


    A pak až po mym stěhování, kde se objevila, až po jedný její hlášce: ,,A měla ty jsi snad nějakej dekret?" vyšlo najevo, že mě připravil o dědictví bytu po babičce a dědovi z máminy strany, tedy možnost si si doplatit a mít v klidu mimino a ještě místo peněz ne jinej byt posílal maily, kde mě posílal za nějakými odborníky,, kvůli němu a možná taky paní, co ani neznám, jen jsem ji párkrát zahlídla.

    Tak jsem jí jen odpověděla: ,,Dekret měla máma a my tátovi chtěli byt doplatit. A myslíte, že já tu chic bejt sama?" ... to z tý matračky na zemi z holbytu, když v tom bytě, co táta prodal, byla polovina mámyna nábytku, co kupovala ona a její rodiče a co se jen nevešel do toho jejího druhýho bytu a bylo tam pro mě kompletní vybavení - její knihovny, skříně, prádelnáky, část linky!


    ALE MÁMA SI MYSLÍ, ŽE SI TÁTA PENÍZE CHTĚL NECHAT PRO SEBE, ŽE ASI KECAL PŘÍTELKYNI, ŽE DÁ PENÍZE SÉGŘE, KTERÁ ALE MÁ S MANŽELEM NA PŮL BARÁK A DĚTI NECHTĚJ, A PŘITOM SÉGŘE NIC NEDÁ A ANI TÝ PŘÍTELKYNI A NECHÁ SI TO.

    A že bude lhát, že někomu dal peníze, jako prej kdysi lhal, že nějaký peníze dával po rozvodu mně nebo jí, přitom nám nedal nic, ALE TO JSOU ZAS JEJÍ KLASICKÝ ŘEČI.

    Každopádně je V TÝ CELÝ VĚCI TEN FAKTOR, ŽE KDYBYCH NA SCHŮZKU O TOM BYTĚ ŠLA TAKY, JAK JSEM CHTĚLA, ALE BÝVALÝ SNOUBENEC MI ŘEKL, ŽE SI DÁ S TÁTOU SCHŮZKU ON, COŽ PODLE MĚ VYMYSLEL PŮVODNĚ TÁTA, ŽE JÁ BYCH TO VČAS ODHALILA, BYT BYCH SI POSTĚ DOPLATILA NEBO BYCH ALESPOŇ VĚDĚLA VČAS, JAK TO S BYTEM BYLO!!

    A že by to, že nemám bydlení, natož pak bydlení na to, abych si konečně mohla pořídit mimino, MĚL JEŠTĚ NA TRIKU BÝVALÝ SNOUBENEC, CO ALE MI NA BYT 200 TIS. NABÍZEL, ALE OBSTARALY BYCHOM SI TO S MÁMOU KDYŽTAK PRO TÁTU I BEZ NĚJ!! Ale takhle on je ten, co nechal tátu ze mě udělat místo zajištěný nevěsty a ženy s věnem a bytem po předcích mámy, bezdomovkyni (, který lze leda tak zase z finančních důvodů rozmluvit, aby si pořizovala dítě, jako kdysi za mých studií nebo dokonce leda poslat z finančních důvodů a absence bydlení a dostatku prostředků na interrupci), místo veselý ženy a pak bezstarostný klidný bydlící a vyživený maminky.

    Takže jsem přišla nejen o snoubence a bydlení, ale tím s tím bytem a tím kolem toho i o rodinu. Tedy a mámou se bavím a můžem na tátu do smrti nadávat, ale zas máme blbej vztah, že máma se bojí, že bych pak s miminem chtěla byt její, co si doplatila sama, protože je NAD SLUNCE JASNÝ, ŽE JÁ ANI TY BEZDĚTNÝ MUŽI, CO BYCH O NĚ MOHLA MÍT ZÁJEM, TEDY MUŽI JEN KOLEM 30 let, ty UŽ 4 miliony na byt už mít nikdy v následujících letech nebudeme, abych mohla to dítě v klidu mít a jistý bydlení a ochotu si ho tedy pořídit, ale já se táty zastávám, že jsem ho měla dřív ráda, ale se sestrou je to po tom na tý večeři jiná věc, mohla prodeji bytu včas zabránit, kdyby se ke mně a mámě přidala, táta by si to nedovolil byt prodat a nenechat nás,mě a mámu, byt pro mě do toho milionu tátovi doplatit.


    _BENNY
    _BENNY --- ---
    REBORNA: jj, zivot je proste tezkej. to se clovek nejdriv narodi, pak zije, studuje, chodi do prace, na parties, pak ho z prace vyhodi, pak nemuze dlouho nic sehnat, pak se na nekoho povesi, ale ten utece, takze ma zase problemy sam se sebou, cas plyne, no a najednou je clovek z niceho nic v duchodu a ma kulovy. a muzou za to vsichni ostatni.
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    _BENNY: No tak to ne já! JÁ tam to okno na dítě nejdřív neurčovala v mých 20 nebo spíš 23 letech, dejme tomu do mých 24/25 let, kdy je prý ideální věk na dítě biologicky, TO NE JÁ, to přítel, se kterým jsem byla skoro tři roky nebo pak už toho času bývalý přítel, co se se mnou k mé velké nevoli a smutku po třech letech rozešel, nebo pak ten, se kterým to byl jen takovej kratší flirt nebo pardon, flirt jsou techtle bez souložení, takže dejme tomu měsíční úlet před mým dalším vztahem, který jsem začla pak ke konci VŠ...

    Pak tedy nejen přítel nebo rodina, ale těm, co to s nikým neřeší, jako jsem byla já, to gynekologové přeci studentkám doporučí, aby dítě měli až dostudují a najdou si práci. Věta: ,,Chcete už dítě?" nebo ,,A máte peníze?" nebo pak v případech těhulek: ,,A máte peníze?" ,,A necháte si to?" - viz jak bylo v článku - to je to, co studentku nebo ženu do 30 obvykle v ordinaci čeká.... OKNO NA DÍTĚ NEURČUJE SAMA, I KDYŽ DE FACTO PAK JO.... kdo podepisuje interrupci je ona, jen ona.

    (Někomu do toho mluví rodina, ale to bych nechtěla, já jen tu doporučila, protože mi nějaká vloni nechápavě radila, že jsem měla mít dítě v 25, jako by to byla snad moje chyba nebo snad vina, že ho nemám, ale to já ještě dostudovávala V TĚCH 25, doporučila jsem, aby se rozhodly holky a ženy studentky nebo ženy ve finanční tísni samy, zcela samy a podle sebe, no a teprve po případný interrupci to sdělily rodině, aby je sledovala, aby se pak nedostaly v nestřeženym období poté do nějakých závažných psychických problémů, že je dobrý mít oporu, případně preventivně vyhledat psychologickou pomoc, než bude na psychologa pozdě a skončí to u psychiatra v daleko horší fázi a třeba ještě zkomplikovaný zenužitím drogy v opilosti od lidí, co ,,chtějí smutný slečně pomoct" a tak jí vecpou drogu, co jí leda dostane do blázince a pod., ale já psala V JINÝ SOUVISLOSTI, KDY NĚKDO PSAL MĚ DO POŠTY, ŽE BYL V BOHNICÍCH A NĚCO K TOMU, TAK JSEM SE TU I VYJÁDŘILA K DROGÁM NEGATIVNĚ, ale že si myslím, že to by asi bylo bezprostředně po užití tý látky a ne až dva měsíce nebo tři měsíce poté, ale mozek je složitej a nejde plošně říct, co na kom zanechá dopad...znám fakt slečnu, co měla po interrupci psychiku nalomenou, pak začla po interrupci fetovat, prošla si tehdy blbým obdobím a přesně dle pojednáních o tom syndromu prošla i drogami a nevhodnými vztahy, ale TEĎ UŽ MÁ VÍC DĚTÍ A JE ASI ŠŤASTNÁ A VŠE SNAD DOBŘE DOPADLO NAKONEC, jen ji už nevídám.)

    No a pak prostě jsem neměla ke konci VŠ jako moc na výběr nebo se ve výběru možná unáhlila a našla si partnera, co se pak NEukázal toho času ideální na pořízení dítěte v tý době s ním, ale mně to nevadilo, já ještě měla to období mezi VŠ a první HPP prací... a užili jsme si moc hezkýho a taky i spoustu legrace a dával na mě všude, i na akcích, kam mě doprovázel, pozor...

    Pak vztah na dálku sice s pracujícím, co měl bydlení, ale na dálku, tak to asi byla možná chyba a dost chyb i na jeho straně..a taky to dojíždění mi zasáhlo do jedný práce, někam jsem kvůli němu nenastoupila, že by to bylo dojíždění na JIH a k němu na pátek odpol až neděle na sever z Prahy, abych mámě vypadla z bytu a spala tam jen 4 dny v týdnu po práci a nepřekážela jí tam po VŠ už, kdy už zanikl ten teoretický nárok na kolej nebo kdo byl z Prahy a tak kolej nedostal, nárok na výživný nebo u mě ne výživný ani žádný peníze od nikoho z rodičů, ale alepsoň nárok na bydlení v chudobě u rodiče/rodičů, tedy u mámy...takže to ovlivnilo i jednu mou práci ten vztah na dálku, ale já nemůžu říct, že toho vztahu 2,5 letýho lituju, že mě jako jen zdržel, to zase ne...


    A to někdy, když je zrovna krize a člověk je členem ,,ztracené generace" vylezlé ze škol a VŠ v 25 letech v ekonomický krizi 2009-2013 , nebylo tak lehký si tehdy udržet práci v obou nebo pak najít další práci.

    Pak to bylo jiný. Pak bylo míst a práce přechodně už dost.

    Takže TO OKNO NA POŘÍZENÍ DÍTĚTE? : dejme tomu od mých 29 do 35 let ideál....jenže já byla ve 30 po rozchodu s tím mladším, 23-26 letým, se kterým jsem byla tři roky předtím.

    Takže DIVOKÁ KARTA NEBO MOŽNÁ ČERNÝ PETR, MÍT DÍTĚ S ING. HYSTERKOU, PADLA NA BÝVALÝHO SNOUBENCE PROSTĚ, JEN A POUZE NA NĚHO.

    Ale v době, kdy já si mohla do milionu doplatit byt, zpunktovala bych prostě další práci a tučnou mateřskou a mimís nebo spíš mimísa by se měla se mnou a bývalým snoubencem jistě čile k světu a jako prase v žitě a já se mohla pár let navíc v klidu válet maje byt, jak jsem chtěla, zcela v klidu pár let v domácnosti.

    Jen bohužel PLÁN NEPADL u OTCE NEBO PAK U BÝVALÝHO SNOUBENCE NA ÚRODNOU PŮDU, i když brát jsme se opravdu měli... a dítě opravdu chtěl...jenže ztáta práce, hystrák, nadávání o SMS o bytě a hlavně jeho otec a jeho rodiště... a že mu končil projekt.

    Ale je to sobec, to bezesporu, řešil víc sebe než mě a jak budu bydlet a jak teď jako bez bytu a bez něj mám mít to dítě, když vrát si mě měl on a prodejem bytu jsme se na něm ten týden stala bydlením a taky pořízením mimina v tom jedinym možnym věku závislá, což věděl, TAKŽE JE TO SOBEC, bezohlednej, KAŽDEJ JE! Každej. Jen někdo víc a někdo míň.

    Mužská verze ,,MY" je opravdu NE MOJE PŘÍTELKYNĚ A JÁ, ALE ,,já a můj penis".... V LEPŠÍM PŘÍPADĚ ,,JÁ A MOJE RODINA" a nemyslí se tou rodninou jeho přítelkyně nebo žena, ale myslí se tou jeho rodinou jeho rodič/rodiče (tchyně, popř. příbuzný a jejich děti) a ten kluk/muž a to je pro něj vždy víc, BUĎ ON A JEHO PENIS NEBO ON A JEHO RODINA, JINÝ ,,MY" ZNÁ MÁLOKTEREJ MUŽ.

    Ale když už je na světě to dítě, co je z části JEHO BIOLOGICKY, MŮŽE TO BÝT NĚKDY LEPŠÍ...PROTO LITUJU OBČAS, ŽE JSEM S NÍM UŽ NEBYLA TĚHOTNÁ!

    VIZ MIMÍSEK TO SPRAVÍ NEBO SPÍŠ U MĚ: MOHL ZABRÁNIT, ABY NEODEŠEL A NAOPAK BY HO TŘEBA NENECHALI ODEJÍT.

    A to třebas i v prospěch nás obou.

    Ale nemohu soudit, nemůžu vědět, zda je stále s přítelkyní, co si našel rok po mně, zda ho ona miluje jako já, zda s ním dítě chce, zda s ním zůstane a nevymění ho za pár let nebo zda už třeba dítě maj a vzali se - JÁ NEVÍM NIC. A asi je to tak pro mě lepší, než si někoho najdu určitě.


    RAFIGA
    RAFIGA --- ---
    Tvl na tohle auditko, aby si vzal člověk dovolenou. Vždycky jsem si přála děti,ale tohle na mě porencionalni partner vybalit na začátku, tak útěchou hned. Omg velký spatny. Hodně budeš někde.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    REBORNA: A jak to zvládají ty holky, co měly děcka - i několik - ještě mladý a zvládly rozjet i kariéru? :o
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    a jak velke casove okno sis tedy ponechala na otehotneni? do 30ti by to bylo prilis brzo, po 38 letech uz je to zase moc pozde. pokud spravne pocitam, v celem tvem zivote existovalo mene nez 8 let, kdy by to jakoze slo, pokud by zrovna nekdo byl. a navic to cele prislo z niceho nic jako rana z cisteho nebe. podobne jako kdyz clovek zije a zije a najednou zjisti ze mu nekdo jaksi zapomnel nasporit na stari, ktere taky nikdo necekal.
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    _BENNY: Ne. Ján nic takovýho už nepotřebovala, žádnou strategii, protože bývalý snoubenec nebyl 23-26 letý demo, jako jeden z mých tří partnerů, se kterými jsem byla s každým 2,5 roku nebo 3 roky, před bývalým snoubencem.

    On byl 35+ letý slušný vychovaný milý věrný ochotný a přizpůsobivý nekuřák, sportovní typ, se slušnou prací a bytečkem, o který se předtím staral sám a mě bral jako pomoc a rovnocennou partnerku.

    Tím ale nechci říct, že každej, se kterým jsem do tý doby se skoro každým 3 roky chodila, že každej ten 23-26 letej, byl dement, na kterýho se musí řvát, protože byl blbej mladej omezenej dement, sobeckej, zahleděnej jen do sebe nebo pro změnu jinej do sebe a jeho rodiny a ne budování vtahu a zakládání rodiny se mnou a jinej zase zahleděnej víc do nějakých řekněme stupidit a jeho kámošů víc než do vztahu.

    To NETVRDÍM. To jsem nepsala. (ale v jednom případě si to myslím a jsem o tom DOKONCE PŘESVĚDČENA A KAŽDEJ, ÚPLNĚ KAŽDEJ VČETNĚ MÝCH ZNÁMÝCH NEBO RODINY, BY MI DAL ZA PRAVDU, že já nebyla ten, kdo byl ten problém hlavní, že spíš naopak...)

    A sama jsem psala, že je to jedno, že u bývalýho snoubence to byl muj hysterák po ztrátě práce, kdy on do mě nevhod ryl a nadávání o tátových SMS o zakázání hlídání morčete babičkou a bytě, TAKŽE NIC O TOM, ŽE bych plakala nebo křičela tehdy proto, že ON BY DĚLAL NĚCO ŠPATNĚ, jen do mě dloubnul v nevhodnou dobu a vyjádřil se k něčemu v mý práci a kolegyni, co mě pomluvila a dala vyhodit zrovna, když mě nadřízená zvala na služební cestu a mně už vše začlo jít levou zadní, dloubnul do mě nevhod s něčím a vyjádřil se k něčemu a navezl se do mě blbou poznámkou, u čeho ani nebyl s nemohl vědět, jak to po měsíční dovolený kolegyně a taky našem návratu z dovolený předtím a pak z festivalu a akce, kde hrál, kam jsem ho doprovázela, pak v tý práci vzniklo, že jsem něco potřebovala, když se po měsíci vrátila, ale ona se mi nechtěla věnovat, když jsem se jen chtěla o něčem ujistit.

    tAKŽE JSEM NEPSALA, že by něco dělal VE VZTAHU blbě....Leda to, že ode mě před svatbou, kvůli tomu a kvůli tomu, že chtěl blíž do jeho rodiště a k blíž jeho tátovi, odešel.

    A to ještě záhy po tom, co věděl, že se převedl byt, co jsem mohla si doplatit a na schůzce o tom byl s tátou on a že já pak po jeho zmizení NEMĚLA KAM JÍT, NATOŽ PAK OBRATEM KDE ZAKLÁDAT RODINU S NĚJAKÝM JEHO PŘÍPADNÝM MLADŠÍM NÁHRADNÍKEM, abych to včas v pořádku a zdraví mým a zdraví toho dítěte, ještě stihla.









    REBORNA
    REBORNA --- ---
    SNOWWHITE:

    Ne, ale padla tu doporučení, že jsem měla mít dítě už ve 23 nebo 24 letech... to jako když jsem byla zrovna po rozchodu, že se se mnou po 3 letech rozešel už asi potřetí za ten poslední rok přítel a pak definitivně jsme se po 3 letech rozešli??

    Nebo po tom v takovym na děti ne úplně ideálním kratším vztahu?

    A to v době, kdy jsem studovala?

    A padlo tu něco o respektování přirozenýho vývoje? Ale to v jiný souvislosti.

    A tohle bylo jen vyjádření k tomu, zda by mi v tý době někdo doporučil mít nebo si nechat dítě a já tvrdím, že naopak a že takovým studentkám, co nemaj zatím práci ani peníze a zajištěný pro dítě bydlení se to přímo zakazuje.

    A TAMTO BYLO JEN POROVNÁNÍ, ZDA MINI-INTERRUPCI NEBO INTERRUPCI NEBO SAMOVOLNÝ POTRAT NEBO POTRAT ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ,

    prostě něco z toho, tedy konkrétně tu ,,DOBROVOLNOU" (i když to je jak už jsem psala relativní ta dobrovolnost), tedy tu dobrovolnou interrupci na vlastní žádost (i když jde taky o to, čí to je nápad tam ženu poslat a těhotenství ji rozmluvit, ZDA GYNEKOLOGA NEBO PARTNERA NEBO JEJÍ RODINY, CO BY JÍ MUSELA ŽIVIT), ZDA JI HŮŘE SNÁŠEJÍ ŽENY, CO UŽ DĚTI MĚLY...

    A někde bylo, že horší je to naopak pro mladší holky - to je relativní. Ale někde psaly, že je to horší pro ženu, co už dítě měla a ty, co tam poslal partner/bývalý partner nebo muž, mu to pak vyčítaj a že se kvůli tomu tedy krom psychických potíží způsobených tím ženě, taky rozpadaj vztahy často.

    A že to údajně hůř nesou ty, co už dítě jedno nebo dvě mají, že jako zabily dítě.

    A já jen napsala, že je to podle mě blbost, že pro mladou slečnu, třeba 23 letou, kterou do tý doby viděl jen jeden nebo dva partneři a gynekolog tam dole, JE TEN ZÁKROK POTRATU, TO ŽE SE JÍ V NARKÓZE ÚPLNĚ NAHÝ HRABE TÝM LIDÍ NA INTIMNÍCH MÍSTECH, ŽE TO JE PODLE MĚ PRO MLADOU HOLKU DALEKO VÍC TRAUMATIZUJÍCÍ NEŽ PRO ŽENU, CO UŽ PROŠLA TĚHOTENSTVÍM A JEDNOU NAPROSTO BĚŽNĚ A S OPOROU RODILA A UŽ SI PROŠLA TUDÍŽ NĚČÍM PODOBNÝM, JAKO JE TEN ZÁKROK POTRATU, tedy porodem, za nějž se jistě nestyděla, ani se jí v porodnici za to nikdo nesmál nebo ji z toho týmu doktorů a mediků a mediček nebo anesteziologů nebo sester nijak blbě nekomentoval nebo neurážel a prošla si porodem, TAK PAK ASI UŽ MÁ DALEKO VĚTŠÍ ZKUŠENOST A PAK LÉPE TEN POTRAT SNÁŠÍ NEŽ MLADÝ SLEČNY BEZDĚTNÝ, co to zažijí v mládí jako šok a traumatizuje je to podle mě víc a negativně psychicky do života traumatizuje nebo poznamená víc nebo psychicky může semlít víc.

    + důvody toho jsou 3 různý, jak jsem psala.... z toho, co si myslím a co jsem četla.

    Takže těhotenství a zda mít dítě do 30 nebo si ho nechat za studií, to je něco, k čemu bych žádný ženě neradila...

    Jenže někdo měl potřebu tu radit mně.

    Ale KDYBYCH JÁ MĚLA DÍTĚ V MÝCH 35 LETECH TEĎ S BÝVALÝM SNOUBENCEM, BYLO BY TO PODLE MĚ AKORÁT.

    A NEBYLO BY TO DOBRÝ ANI DŘÍVE ANI TEĎ POZDĚJI.

    Jenže to muj táta mi po prodeji bytu psal, že kdybych teď, tedy toho času předloni v mých 34 letech, měla dítě, že už by bylo STEJNĚ POSTIŽENÝ.

    A ještě do toho s bývalým snoubencem, když nechali prodat muj byt, tahali nějaký pschiky, tedy začal s tím táta, co mi to psal do mailu, co u mýho hysteráku po ztrátě práce ani nebyl a jen jsem s ním řešila, kdy mi tedy jako dá peníze na jinej byt a kam jako mam jít bydlet??!!, když proti mý a mámině vůli prodal a nenechal mě si doplatit ten ten byt a byty už teď stojí 4 násobek, a bývalej pak zmizel, jen kvůli jednomu mýmu PMS. Že místo svatby a věna a mimina mě před těhotensvím, ať už tedy s jakýmkoli náhradníkem, zruinovali tak, že bydlení a mimino mi z velmi blízké budoucnosti, kdy už jsem měla být na to dostatečně zajištěná, v mym bytě a se slušnou mateřskou, posunuli NA NEZNÁMO KDY NEBO SPÍŠ NIKDY!!


    A jen mi tím ještě do toho neštěstí, že mě snoubenec opustil, tedy zmizel blíž rodišti, před svatbou, po který jsme chtěla mít až se přesuneme do toho prodanýho bytu miminko, VYVOLALI PO LETECH VZPOMÍNKY NA MUJ ROZCHOD PO TŘECH LETECH S VELKOU LÁSKOU KDYSI A JAK JSEM NEMOHLA NEBO SPÍŠ ANI NESMĚLA nebo nebylo mi doporučeno PAK MÍT DÍTĚ Z FINANČNÍCH DŮVODŮ V MÝCH 23 NEBO 25 LETECH, KDYŽ JSEM STUDOVALA A JEN vrátili a UMOCNILI MUJ SMUTEK, ŽE MI TEĎ UJÍŽDÍ VLAK A ŽE MI HROZÍ DALŠÍ VZTAH A DÍTĚ TAK NEJDŘÍV ZA 3 ROKY A DÍTĚ ZA 4 ROKY VE 40 NEBO 42 LETECH, A TO UŽ BY BYLO FAKT PAK DOST MOŽNÁ JEDINĚ POSTIŽENÝ A TO UŽ TEDY PAK RADŠI NA DOPORUČENÍ DOKTORA ŽÁDNÝ, TAKŽE MUJ SMUTEK JEN UMOCNILI a ještě mi vrátili vzpomínky na velmi smutný a nešťastný období mýho života kdysi, v ne tak dávné minulosti, protože ono to tehdy mělo převis až někdy do roku 2008 nebo skoro 2012/2013, kdy jsem už byla zase veselá a v dalším vztahu a na minulost zapomněla a o dítěti začla pak kolem 2015 ve 30 nebo 31 opravdu vážně uvažovat.



    _BENNY
    _BENNY --- ---
    REBORNA: olol. jestli jsi nebyla schopna presvedcit svyho mladyho zajice o tom ze dosahovat sveho hysterakem je normalni, tak se starym pardalem uz nehnes vubec. mozna jsi zvykla ze sve rodiny ze kdyz neco chces, tak musis toho druheho zblbnout, urvat, ubrecet, uondat, ale zrejme jsi narazila na limity. tve matce to mozna vyslo, ale tobe tahle patologicka evolucni strategie uz pravdepodobne neprojde.
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    _BENNY: Ne. Že starší už se převychovaj sami nebo je předtím převychová jiná nebo je převychová a usměrní život, nebo jim to dojde časem. Ale že mladší 23-26 letý a ty já měla za posledních 13 let celou dobu tři v řadě až do bývalýho snoubence, jsou někdy dementi. Tedy jeden byl dejme tomu zatím mladej a ,,blbej"... nechci konkretizovat.
    DUHAR
    DUHAR --- ---
    SNOWWHITE: tak hlavne ze si o tom slecna inzenyrka neco precetla:))
    SNOWWHITE
    SNOWWHITE --- ---
    Tvle, vážně tady padla teorie, že nástřih a gynekologický zákrok jsou větší trauma než ztráta dítěte?
    OTZ
    OTZ --- ---
    skupinova terapie lvl 50:1
    OTZ
    OTZ --- ---
    MOODYCAT: mas vstavat v 9, jako normalni lidi :))
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    tohle je luxusni:

    Jen v JEDNOM PROSTĚ JSEM NEMĚLA ZMÁKLOU TU METODU, JAK DÁT KLUKOVI NAJEVO, CO PO NĚM CHCI A NECHCI, CO MÁ A NEMÁ DĚLAT A CO MI VADÍ A NEVADÍ, PROSTĚ HO NĚJAK KORIGOVAT A ZAŘÍDIT TEN VYROVNANEJ HARMONICKEJ VZTAH A ZAŘÍDIT, ABY NEDĚLAL, CO MI VADÍ NEBO VZTAH NARUŠUJE, ZAŘÍDIT TO V KLIDU, BEZ KŘIKU.

    Ono to nebylo lehký, s mladším klukem...to by každá ženská potvrdila, ŽE VYCHOVÁVAT KLUKA/CHLAPA je někdy těžký a ne každá žena umí řídit nebo korigovat nebo usměrňovat muže, aby dělal nebo nedělal, co se po něm chce a co má a nemá, v klidu, bez zvýšení hlasu. Někdy je to těžký prostě, hlavně jsem si možná tehdy blbě vybrala, že byl mladší a prostě 23-26 letej a prostě ,,blbej", a já to s nim neuměla, víš jak.


    Reborna tesne pred 40tkou zjistuje, ze se dospeli chlapi prevychovavaji docela blbe, a ze manipulovat jima neni jednoduche, a obcas se to nepovede a chlap utece. opet pure gold.
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    _BENNY:
    REBORNA:
    REBORNA:
    REBORNA:

    + tedy JE TO HROZNÝ, K ČEMU TO TU VÝVOJEM DISKUSE VEDLO.

    Protože já nechci bejt za klepnu, co taky o lidech, co ani neznám, jako ty lidi neznaj mě, že jsem si nikoho nepustila pak k tělu a už vůbec je nezvala aby se mi montovali do vztahu nebo mě snad na základě toho, že mě někde zahlídli jednou jedinkrát opilou a jen naštvanou z práce a scény a hádky s bývalým a jen na párty a ne v běžnym životě, drbali nebo snad dokonce hodnotili, nebo mi radili (viz SUB.) nebo si ze mě ještě dělali legraci , ale nechci být taky za klepnu, nechci být za drbnu šířící klepy, dezinformace a zkreslený pomluvy a polopravdy. Navíc o RIP slečně.

    Protože já jen viděla slovo ,,labilka" a hned si vybavila tu slečnu, koho taky jinýho, prostě proto, že i když jsem ji vídala zcela psychicky v pořádku, i když jsem o ní pak slyšela drby, že snad měla sklony k psychický nemoci v rodině, ale já bych vše přikládala rozpadu vztahu nebo nějaký droze, co asi měla nebo pak nějakým lékům, co jí třeba pomohli, ale jiný jí zase mohli způsobit poruchu anebo právě naopak jen a pouze jejich vysazení, fakt nevím, nemůžu se vyjádřit, vim jen všeobecný informace, pak za léta jsem ji zahlídla jen asi 4x, někde v davu, tak jsem prostě ji pak s někým řešila, dozvěděla jsem se k tomu ještě nějaký informace.

    MĚ JEN VELMI NAŠTVALO, ŽE NĚKDO PSAL, ŽE NĚKDO ,,NEMÁ DÁVAT PSYCHICKY LABILNÍ HOLCE DROGY."

    To, že ji musel jmenovat a nemohl jen napsat třeba: ,,Víte tu, co myslim, co zkazila tam a tam, to a to vystoupení...." - no dobře, tak ji jmenoval konkrétně.

    ALE SPRÁVNĚ MĚL PODLE MĚ NAPSAT: že ,,NEMÁ DÁVAT MLADÝ SLEČNĚ DROGY, ŽE TŘEBA ONA PROCHÁZÍ PO ROZCHODU NEBO NĚČEM KOMPLIKOVANÝM OBDOBÍM, ŽE JE TO MLADÁ HOLKA A ŽE NIKDO NEVÍ, CO TO UDĚLÁ, TAK AŤ JÍ TO NEDÁVÁ TEN, NEVÍM KOHO MYSLEL, ŽE EVIDENTNĚ MOMENTÁLNĚ TOHO ČASU NENÍ PSYCHICKY JAK VIDNO ÚPLNĚ FIT A ŽE BY DROGY MOHLY BÝT PRO NI O TO NEBEZPEČNĚJŠÍ NEŽ PRO OSTATNÍ..."

    Tak nějak by mi to přišlo víc fér.

    Tak jsem k tomu jen něco poznamenala, že jako jiný lidi na akcích dřív dělali daleko horší věci, než že by zkazili vystoupení, jen abych se jí zastala, protože vím, že kdysi, když jsem se ještě před víc jak 12 lety potkávaly, byla zcela psychicky v pořádku, no a i to z toho, že jsem jen něco napsala k tomu, co psal o ní ten člověk někomu, kdo jí údajně dal drogy, i když já za nic nemohla, cítím střípek pocitu, že byla chyba , že jsem se k tomu před lety vůbec vyjádřila...i když to nemělo na nic vliv.

    To je jen nějaká moje skládanka, střípky...a já chtěla být pak po letech nezávislá a nechtěla jí ani radit, ani pomáhat, protože jsme se už prostě nepotkávali, že já byla v Praze úplně jinde, u bývalýho snoubence!! Ona mi jen roky před tím něco říkala kdysi, že jí nějakej kluk nepůjčil na postinor, A TO JE JEJÍ SOUKROMÁ VĚC A NEBYLA VHODNÁ DOBA NA ROZHOVOR, ANI JSEM JI NEMOHLA UŽ S TÍMTO KONKRÉTNĚ POMOCT, TAK NEVÍM, PROČ MI TO ŘÍKALA, ASI ŽE VĚDĚLA, ŽE JI NĚKDO DRBE, JÁ O TOM NIC NEVÍM ANI JSEM PROTO NECHTĚLA VĚDĚT, ŽE JE TO JEJÍ SOUKROMÁ VĚC, asi se chtěla svěřit s nějakým problémem a chtěla oporu nebo spíš jen ho drbat, že jí nepůjčil peníze a třeba o nic nešlo, třeba ani pak na žádný interrupci nebyla, nevim, říkala to v metru a nevhod, když jsme spěchala do práce a já vůbec nepochopila, jestli někde na akci měla něco přímo s ním, nebo jestli tam měla sex s tím jejím před-předchozím dlouholetým přítelem a on ji pak ten náš společnej známej tam nepůjčil peníze na prášek, ALE NA TEN JSOU TŘI DNY PŘECI!! a pokud by neměla neplodný dny a nic takovýho u mladých slečen nefunguje a nelze na neplodný dny při nehodě spoléhat, a to už vim, pak si ten prášek pak měla po příjezdu domu vzít, požádat o těch 600 kč rodiče, ale po bitvě je každej generál, že, tak nemůže radit a soudit nikdo, to jen ta holka, nebo pak mě i napadlo, ale to až po letech , když jsem zaslechla, že ji snad někdo znásilnil, jestli jako to nebylo před tím, a nemyslela snad, že by jí nějakej náš společnej známej nepůjčil peníze na prášek po znásilnění někým - já nic nevím. A nechci tu šířit informace, který jsou jen z davu lidí, o nichž vím, že řada z lidí tam drbe, holky obzvlášť.


    A jak jsem psala, měla jsem podezření, že si mě s ní kdysi někdo spletl, protože mě urazil ten člověk přesně tak, jak někdo přede mnou tehdy urazil jí, tak mě napadlo, že když já zmizela ze scény na pár let, objevila se tam ona, taky pohledná bruneta a že si nás prostě ten člověk, co mě jen kdysi zahlídl s jedním mým bývalým přítelem, kterýmu jsem byla hned od prvního roku věrná a začla ten vztah brát vážně, ale který se ale se mnou už asi potřetí za poslední rok po 3 letech rozešel a pak to mezi námi skončilo...pak jsem z nějakých důvodů nechodila nějakou dobu nikam, měla pak ne úplně ideální vztah, co skončil po 2,5 letech a s dalším mě ani nikdo neměl možnost z těch lidí nikde vidět, že jsme chodili a jezdili jinam, jen pak za pár let se objevila s dalším přítelem, se kterým jsem byla 3 roky a pak už jen s bývalý snoubencem jsem přišla, takže za celých 16 let mě ten člověk mohl vidět jen se 3 dlouholetými partnery, ale sprostě mě urazil, což jsem nepochopila a měla podezření, že si mě asi spletl s tou slečnou, kterou dost kluci uráželi, že když se ona ostříhala a měla vlasy po ramena a ztloustla na 65 kg a začla se líčit, že byla docela podobná mně, která jsem po třicítce už měla taky nebarvený hnědý vlasy pod ramena a taky měla v tý době, kdy jsem se s bývalým snoubencem seznámila, 65 kg.

    Tak jsem si myslela podle všeho, že si mě asi s ní chvíli pletli.

    Pak mě napadlo, že jako mezi těmi třemi prvními dvou a tříletými vztahy mými nějakej drb o jednom klukovi na nyxu?? Nebo další pokus o vztah, ale se dvěma, se kterými jsem ani s jedním nespala, tak to právě naopak byl důkaz, že já chtěla vztah a nechtěla sex jen tak! Právě proto, že jsem byla zvyklá tehdy souložit jen ve vážných vztazích několikaletých, tedy až na dvě výjimky kdysi během studií, ale to se stalo skoro každý ženě....

    Ale pak mi došlo, že prostě pro toho člověka i žena, co od 18 do 35 má 5 vztahů s muži, co se s ní každej po třech letech rozešli, tedy jen s jedním já, je prostě podle něj promiskuitní, TEDY JAKO NEMOHU NESOUHLASIT, JÁ NAOPAK SOUHLASÍM, ŽE DVA TI MÍ PARTNEŘI JSOU PODLE MĚ OPRAVDU PROMISKUITNÍ, ŽE TOMU NEDALI PO TĚCH 3 LETECH DELŠÍ ŠANCI A ROZEŠLI SE SE MNOU, I KDYŽ K TOMU NEBYL OPRAVU VÁŽNEJ DŮVOD, JEN PÁR BĚŽNÝCH HÁDEK, CO ZASE ZA ČAS BY TŘEBA ZASE PŮL ROKU SE NEOPAKOVALY, A DOST TO BYLA JEJICH CHYBA, ŽE MĚ PROSTĚ NAŠTVALI A NĚCO BLBĚ DĚLALI ONI, NE JÁ, TAKŽE STAČILA MALÁ ZMĚNA NA JEJICH STRANĚ A MOHLA Z TOHO BÝT ODYLA TAKŽE OPRAVDU JE POVAŽUJU ZA PROMISKUITNÍ, ŽE SE SE MNOU ROZEŠLI, I KDYŽ TO MĚLO ŠANCI NA UROVNÁNÍ. Ale u těch kluků 23-26 to bylo složitý prostě, ti uvažujou některý zvláštně a klidně se vrhaj jinam a dál, i když není jistý, zda si v dalším vztahu vůbec polepšej a zda ne naopak, PROSTĚ NEROZVÁŽNÝ JSOU....

    A s bývalým snoubencem, který byl starší a obvykle to doma klapalo, to on ví, podle mě po skoro 4 letech a společným bydlení byly podle mě dost velký šance na tu všemi vysněnou ETERNAL LOVE. L´amour éternel.

    Já tehdy v vloni odpověděla ještě stručně! O labilitě z PMS jsem napsala, že jsem labilní v PMS jen asi 2x do roka a v extrémní situaci ztráty práce!, že tam lze těžko soudit, co je a neni běžný, protože já byla OK UŽ BĚHEM NĚKOLIKA MINUT NADÁVÁNÍ, DOST PROFESIONÁLNĚ PRÁVĚ K TOMU PŘISTOUPILA PAK, DĚLALA UŽ JAKOBY NIC A ŘEKLA ŽE TO BALÍME A JEDEM PRYČ DO VLN A ROZESLALA ŽIVOTOPISY, PROTOŽE JSEM SI PRÁVĚ KVŮLI TÁ PRÁCI A PMS A BYTĚ TU SVATBU NECHTĚLA POLEPIT, ALE STEJNĚ SE STALO :(

    Já z toho vytěžila jedinou informaci: ŽE ABYCH JAKO NEBYLA ZA hádavou a byla 90 % času tak hodná, jako s bývalým snoubencem, nesmím mít partnera, u kterýho jsou nějaký ,,ALE" nebo něco, co by mi vadilo.

    Ale to se těžko hledá.

    Prostě věrnej hodnej nekuřák, co občas ustojí moje PMS hysteráky, VE VŠEM BY MĚ PODPOŘIL A NEBUDE TAK PROMISKUITNÍ, ŽE BY SE HNED KVŮLI TOMU PAKOVAL A ROZCHÁZEL.

    A zdá se, že vztahy mi zkrachovaly z různých důvodů, jo fajn, někde jsem byla já ta špatná, ta hysterka co dělala bugr ne jen kvůli závažným problémům a chybám partnera, ale prostě někdy i sama od sebe, ale jsem prostě jen teď stará na to hledat a navazovat vztah další.

    To já věděla hned, jak bývalý snoubenec zmizel.


    KULA
    KULA --- ---
    Já jenom jestli se stále nemotáme kolem toho, že jsi magor a naprosto nepoužitelný člověk.
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    _BENNY: **
    REBORNA:
    REBORNA:

    Ano, ano, slušný MIMIBAZAR tady z toho. Já se jen chtěla seznámit na seznamce a tak si konečně udělat miminko. Opět tedy s bytnatým pracujícím zdravým opět pohledným hubeným tmavovlasým ideálně opět nekuřákem taky sportovní typem jako já a podobných zájmů jako já 30+ z Prahy, 30-37 let svobodným a bezdětným Čechem (bez jakýchkoli ,,ale" nebo nějakých vad nebo hendikepů nebo kurevnictví, což je tak trochu sci-fi tuhle kombinaci na seznamce hledat), co mi ale už nezdrhne po letech soužití a před svatbou do jeho rodiště kvůli mýmu PMS hysteráku po ztrátě práce kvůli kolegyni po měsíční dovolený, co se mi nechtěla věnovat, kdy on byl ten, kdo chtěl ještě někam jet hrát a chtěl předtím, abychom jeli na pár dní pryč, i když už jsme byli po dovolený a on byl ten, co do mě po tom, co mě kolegyně pomluvila a dala vyhodit v práci v nevhodnou dobu ryl, místo aby mě nechal v klidu !

    ....a místo aby mě jen utěšoval a povzbuzoval a komplikaci s otcem a SMS o bytě a mym nadávání o tom ve stejným týdnu, když na schůzce o bytě byl s ním předtím bývalý snoubenec a proto jsem o byt přišla a nezdrhne kvůli jeho stárnoucímu tatínkovi, co chce pomoct na nějaký ZA..ANÝ BARABIZNĚ a ZA..BANÝ VINICI, co jsem snad měla preventivně podpálit a jeho macechu, co má tam taky barák, preventivně zabít, dědeček umřel pak sám a jeho tatínka a babičku dát preventivně pod nějakou záminkou do Prahy nebo alespoň do Brna, kde nechcíp pes a jsou tam alspoň porodnice a školky a proto bývalý snoubenec šel tam, ale z Prahy šel taky kvůli tomu, že má na Moravě tatínka, tak je jasný, že za to, že nemám kde bydlet a mimino a milovanýho muže, bych měla nenávidět i jeho tatínka!!

    Ale bylo tu něco o labilkách, já si to vzala osobně, protože jsem slyšela někde nějakej blábol, tak jsem si to tady špatně vyložila, já jen kontrovala s mym PMS, že je už od mých 25 let jen velmi zřídka, tak max jednou dvakrát za rok depka nebo hysterák a kontrovala jsem rozchody a na labilky s mrtvou slečnou, kterou jsem ani nejmenovala, co si předtím sama a chvíli po rozchodu ublížila a je složitý určit proč, a jakou roli v tom hrálo, co se jí předtím myslim, co jsem tak zaslechla, stalo, že ji myslim znásilnili, něco jsem zaslechla, nebo jakou v tom hrálo roli, že snad brala drogy nebo léky, co pak brala, a jakou roli v tom hrála nešťasná láska a rozchod, když předtím byla zcela normální, což jsem roky viděla, když jsem ji pár let předtím, než to začlo, ještě občas někde vídala a to zcela normální.

    ALE PTAL SES, TAK TO MÁTE:

    A bohužel to asi ani nebude pro holky přínosný - závěr z toho totiž žádnej, zda těhotnět nebo si nechat miminko v prvních vztazích od 20 do 30 let nebo ne.

    Ještě jsem zapomněla na nejpodstatnější věc - nemohu se těch cca 5 slečen, co se mihly v mym životě, už zeptat nebo se poradit nebo někomu poradit.

    Ale z toho, co vim a co jsem četla v nějakých článcích nebo časákách a taky co je mezi články o miminech v pozdějším věku, snažilkách, samovolných potratech nebo interrupcích na netu:

    Podle mě je jasná jedna věc.

    Kterou holku netraumatizuje ani tak pocit viny, co spíš ženám sugerují pánbíčkáři, kterou netraumatizuje ani ten hormonální výkyv, že jí to hormonální štěstí z hlavy a břicha tedy těla odstraněj, TU BEZESPORU MUSÍ TRAUMATIZOVAT TO, CO JE NA TOM A PODLE MĚ I MUSÍ BÝT TO SKORO NEJVÍC TRAUMATIZUJÍCÍ a taky navíc jsem na to téma ještě něco četla - být v nemocnici mezi těhotnejma, ale muset jít ÚPLNĚ NAHÁ NA SÁL PLNEJ DOKTORŮ A MEDIKŮ A MEDIČEK A ANESTEZIOLOGA NECHAT TÝM LIDÍ, ABY SE MLADÝ HOLCE NEBO ŽENSKÝ, KTERÁ DO TÝ DOBY JI UKÁZALA JEN SVÝMU DLOUHOLETÝMU PRVNÍMU NEBO DRUHÝMU PŘÍTELI A GYNEKOLOGOVI, TÝM LIDÍ, CO SE JÍ TAM BUDE KOUKAT A ODSÁVAT NEBO DOKONCE STŘÍHAT JÍ, úplně nahý, NĚCO V JEJÍCH NEJINTIMNĚJŠÍCH MÍSTECH.

    (dále opět + viz mimibazar a pod.)

    To je podle mě totiž to, co všechny ty slečny a ženy tak traumatizuje! Primárně.

    Přitom v jednom seriálu jsem viděla, že v USA to dělaj nějak diskrétněji a dívky a ženy po interrupcích nebo samovolných potratech tak tolik netraumatizují.

    A je podle mě blbost. co jsem četla, že hůře ty potraty snáší ženy, co už dítě maj, že si jako víc vyčítaj, že to miminko si nenechali nebo že jim umřelo.

    Podle mě blbost, protože ŽENA, CO UŽ JEDNOU RODILA, UŽ JEDNOU ZAŽILA, ŽE BYLA NAHÁ A TÝM LIDÍ SE JÍ TAM HRABAL.

    Tady bylo doporučení, že jsem měla na dítě myslet před 10 lety nebo třeba ve 23 letech, ale my maturovaly v 19/20 a studovala jsem od 20 do 25 let!

    Já třeba měla v těch 23 letech, když jsem studovala za sebou už tři vztahy, 16-18 (s prvním, se kterým jsem už v mých 17/18 začla spát, pak byla s druhým 2 roky, ale okolnosti a jeho předchozí vztah nám vztah zkomplikovaly a pak se rozpadl, no a pak během VŠ měla 3 roky dalšího přítele, ale pak se se mnou rozešel...

    Takže ty mladý slečny, 23-25 letý třeba, co měly v tý době zatím jen jednoho nebo dva dlouhodobý partnery a jen gynekologa a jinak ji nikomu neukázaly, MAJ PODLE MĚ, KDYŽ SE JIM ROZPADNE VZTAH NEBO NA DÍTĚ PROSTĚ NEMAJ ZATÍM BYDLENÍ A PENÍZE NEBO JE K MINI-INTERRUPCI NĚKDO DONUTÍ, TRAUMA NEBO PAK PSYCHICKÝ POTÍŽE, NEBO PORUCHY NEBO DOKONCE PSYCHÓZY, NADUŽÍVÁNÍ ALKOHOLU A ZNEUŽITÍ DROG A Z TOHO ještě pak DALŠÍ SEKUNDÁRNÍ POTÍŽE NEBO SNAD DOKONCE SEBEVRAŽEDNÝ MYŠLENKY NEBO CO SE TO JEŠTĚ KDE ČLOVĚK DOČTE, HLAVNĚ A PŘEDEVŠÍM PAK NE JEN Z POCITU VINY, A ANI NE TOLIK Z TOHO HORMONÁLNÍHO VÝKYVU,

    ....ALE PŘEDEVŠÍM MAJ TRAUMA UŽ JEN Z TOHO JEDNODUCHÝHO A PROSTÝHO ZÁKROKU - plnou čekárnu těhotných veselých maminek, ale přítel nebo bývalý přítel doma, pomoc žádná, ani opora a TÝM LIDÍ, CO SE JÍ TAM BUDE KOUKAT A ODSÁVAT NEBO DOKONCE STŘÍHAT JÍ, úplně nahý, NĚCO V JEJÍCH NEJINTIMNĚJŠÍCH MÍSTECH. A pak jde sama domu druhý den s pocitem, že zabila dítě, i kdyby to byl zatím jen shluk buněk. Ale je v tom sama a ubrečená a smutná musí být každá podle mě.

    Už jen z toho musí mít trauma podle mě úplně každá ta mladá slečna nebo paní.

    A jsem přesvědčena o tom, že pak vývoj událostí, přístup okolí, posměch nebo odsouzení, výčitky, nebo problémy v práci, nebo meškání během studií, problémy navázat další vztah, což pak prostě po těch potratech vede k prekérním situacím ať už jakýhokoli typu že to je kombinace, co dříve nebo později mohou ženu dostat do závažných psychických problémů.

    A to jsem prosím ateistka, která JE JEDNOZNAČNĚ PRO MOŽNOST VOLBY A MINI-INTERRUPCE A POTRATY.

    TAKŽE JÁ SI Z TOHO VŠEHO ODNESLA JEN, ŽE JSEM SE NAOPAK AŽ DO 30 LET BÁLA TĚHOTENSTVÍ JAKO ČERT KŘÍŽE!

    V každym z těch tří tříletých vztahů jsem se bála těhotenství jako čert kříže. A v jednom tom tříletym vztahu jsem měla i potíže ze začátku při sexu, že jsem měla nepříjemný pocity, protože jsem se prostě první měsíce bála těhotenství a potratu.

    Ale mrzí mě teď, že se to přehouplo i do vztahu S BÝVALÝM SNOUBENCEM, SE KTERÝM JSEM PODLE MĚ OTĚHOTNĚT MĚLA, už po třech letech, v mých 33 ideál, ale to jsme měli zrovna pauzu a pak se to zase urovnalo a měla jsem asi do toho jít, ale já zase zaváhala a čekala na řešení s prací v oboru a až bude ten muj byt volnej a pořešíme ho a pak svatbu nejdřív, ale měla jsem do toho ten půl rok ten čtvrtej rok možná jít, protože my se milovali a doma měli zase idylu A PODLE MĚ BY PAK SE MNOU ZŮSTAL A TŘEBA BYCHOM MĚLI HEZKEJ ŽIVOT. A mrzí mě to.


    Já se měla vdávat a dítě jsme chtěli. Každopádně když bych měla říct, zda bych si s bývalým snoubencem DÍTĚ NECHALA, pokud už bych byla těhotná, když ode mě zmizel, tak bych řekla že možná i ano.


    Psala jsem totiž, že když bych byla už těhotná, že by mě neopustil. Jela bych říct jeho tatínkovi na Moravu nejen to, že jsme se měli brát a že navíc táta prodal muj byt, plačící a nešťastná, jak to opravdu bylo, ALE NAVÍC JEŠTĚ TĚHOTNÁ, COŽ BY MOHLO SNAD ZABRAT - jeho otec by to vzdal, nepodporoval by ho v návratu na Moravu po 15 letech, když už měl v Praze skoro doplacenej byt a všechny známý a mě a třeba by to zabralo.

    Protože on byl podle mě ten pravej a měli bychom hezkej život, byl myslim ten pravej, se kterým jsem opravdu měla mít dítě, to ženská prostě pozná, když si vybírá a pak cítí, že je to ono...fungovalo to, milovali jsme se a on to moc dobře ví...

    A nějake hysterák v PMS po ztrátě práce nebo nadávání o tátově SMS o hlídání morčete a o bytě?

    To bylo něco, na co bychom zapomněli a po půl roce nebo už po měsíci si na to ani nevzpomněli, tedy já jo, ale byt 2+kk na mimino bychom sehnali výměnou garsonky a doplacením pak přeci i jinak a že si nějakou práci na pár měsíců, aby mi zase před tou svatbou vznikl nárok na mateřskou najdu, to bylo přeci taky jasný, jen nebylo jistý, zda bude zase v oboru, ale to bych si vynahradila po dítěti třeba...vše šlo společně zvládnout. Neměl odcházet v tak extrémní specifický situaci prostě od ženský, se kterou roky bydlel a co ho věrně milovala.

    A je i možný, že kdyby mi to pak nabídl, souhlasila bych s odchodem blíž jeho rodišti, protože po miminu už bych měla třeba o mý potřebě pracovat jinou představu a vidělo by se teprve, jak by se změnily moje vztahy a zda bych po tom miminu třeba nezvládla bydlet mezi Moravačkama, i když je to tedy děsivá představa, ha ha.


    KASTA
    KASTA --- ---
    REBORNA: osobne mam Reborno z tvych prispevku stejny pocit jako z knih Vaclava Klause: prestoze uz je nikdo necte, autor chrli stale dalsi a stale vic se nori do sveta svych demonu a ztraci i posledni kontakt s realitou. smutny.
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    REBORNA:
    _BENNY:

    + k dalšímu, krom jiného, já měla totiž právě už kdysi pocit, že si mě, dle toho, co jsem zaslechla, když jsem někam přicházela s bývalým snoubencem, asi někdo prostě plete s mladší podobnou slečnou, že mě nějak někdo urazil, jak kdybych byla já promiskuitní, když jsem naopak byla velmi věrná a v samých vztazích dlouhodobých 3 nebo 4 letých a jen kdysi mezi dvěma takovými vztahy měla dva nebo tři kluky a nevyšlo to nebo jedno byl jen flirt, jako mladá, ale to snad zažila v mládí každá slečna a hned mě to trklo, že si mě asi jen kvůli jedný věci, co jsme měly společnou, někdo možná plete s ní!! S tou, o terý říkali, že je promiskuitní a dost nevybíravým výrazem, tak jsem se jí zastávala, protože asi prožívala po rozchodu po letech právě blbý období, kdy měla těžký si najít přítele zase stálýho, jako kdysi jeden rok já...a třeba to taky nebyla její chyba, nevím:

    Zaznamenala jsem tu vloni právě mimo jiného taky nějaký kraviny o tom, že někdo tvrdí, že jsem snad kdysi před těmi 12 lety někdy užívala pravidelně nějaký drogy!

    Je to blbost...právě naopak, já jen něco jednorázově vyzkoušela a to ve velmi malym množství a to, co lidi uživali, naopak neměla vůbec, že jsem se bála, já sice předtím v opilosti byla přemluvena na nějaký potáhnutí z marihuany, ale to jsem pak nemohla pravidelně dlouhodobě praktikovat, že jsem se musela učit a ten tehdejší přítel, se kterým jsem byla 3 roky, by jen potvrdil, že po našem rozchodu, kdy jsem na tom byla nejhůř, že jsem naopak žádný drogy neužívala, že jsem byla úplně sama a pak dokonce v neštěstí velkým v opilosti mi někdo něco dal, hodinu mě přemlouvali, já nevěděla, co to přesně bylo, zda něco, co jsem měla předtím ve velmi malym množství jen jedenkrát prostě na vyzkoušení, že mě někdo opiloupřemluvil, jeden kluk, a nijak mi to neublížilo právě, a tohle bylo po letech když jsem byla nešťasná po rozchodu a z dalších věci nepříjemný a byla opilá a prostě mě přemluvili a asi mi lhali o tom, co to přesně bylo a a bylo to asi něco nebezpečnýho, každopádně já pak nic rozhodně nebrala!! Naopka jsem se potom izolovala naštvaně od takových lidí!
    A pak se musela učit a byla měsíce sama doma a ve škole a jen se učila a pak moc tedy nespala a přetížila se, to sice jo!

    Ale právě když jsem z toho všeho pak měla psychický potíže, tak jsem byla na testu na DROGY NE PROTO, ŽE BYCH NĚJAKÝ UŽÍVALA, ALE PROTOŽE JSME MĚLI PODEZŘENÍ, když jsem začínala být nějaká divná, ZDA MI NĚKDO NĚJAKÝ NENASYPAL DO ČAJE, CO JSEM NĚKDE plačící, že se nestíhám učit, den před tím od jednoho člověka VYPILA!! A já jen měla podezření, zda mi tam schválně ten blbec, jen proto, že jsem řekla že nestíhá se učit a spát, nenasypal.

    Ale ty testy vyšly negativní -COŽ ALE MNĚ BYLO NAOPAK DIVNÝ, PROTOŽE KDYBY UDĚLALI JINÝ testy, TAK BY PŘECI MUSELI TU TROCHU TÝ LÁTKY, CO JSEM PÁR MĚSÍCŮ PŘED TÍM PRÁVĚ V OPILOSTI A V NEJVĚTŠÍM SMUTKU PO ROZCHODU A TRAUMATU POTOM, MĚLA, ŽE MĚ NĚKDO OPILOU PŘEMLUVIL, MUSELY BY TY TESTY I PO MĚSÍCI ODHALIT, I TO MALÝ MNOŽSTVÍ, co jsem, tehdy měla, ALE NEODHALILY.... A TO, ŽE JSEM ZA TOHO VZTAHU KDYSI PÁR MĚSÍCŮ PŘEDTÍM SI POTÁHLA V OPILOSTI Z MARIHUANY, (A TO PŘIZNÁVÁM, JSEM UDĚLALA I ROKY PŘED TÍM VE 20 LETECH JEDNOU, ŽE MĚ HODINY A HODINY V OPILOSTI KLUCI PŘEMLOUVALI), ALE PAK V TOM VTAHU TŘÍLETÝM PAK TEN ROK VŮBEC PRÁVĚ, ŽE SE SE MNOU PO 3 LETECH ROZEŠEL, NEŽ JSEM SE ZASE MUSELA 3 MĚSÍCE UČIT a rozhodně jsem pravidelně nehulila ani před tím ani potom, že jsem prostě studovala a pak toho bylo ve škole víc a já ani pa neměla přeci s kým hulit, když už jsem byla po rozchodu a jednoho známýho už ani nevídala, že jsem nikam s přítelem nechodila, že jsme už byli měsíce rozešlý, STEJNĚ BY TO TY TESTY MĚLY ODHALIT I PO TOM PŮL ROCE TEHDY PŘED TĚMI VÍC JAK 10 LETY, ALE NEODHALILY. Takže toje problém těch testů, ale jevilo se to, že mi do toho čaje tamten skutečně nic nehodil, že jen to bylo přetížení ze školy a těch všech věcí před tím - rozchod, smutek velkej, nepříjemnej zážitek, co mě psychicky nalomil, pak stresy a dohánění ve škole, nedostatek spánku a tak dále a tak podobně - pro psychiku mladý slečny vražedná kombinace.

    Ale právě stejně jen nějaký fámy tady... protože já každýmu tehdy řekla něco jinýho, jinou verzi a jen někde někoho varovala s drogama a to kvůli nějakýmu uživateli, NE SOBĚ, ALE LIDI Z TOHO HNED VYTVOŘILI FÁMU, ŽE JSEM SNAD BYLA NĚJAKÁ FEŤAČKA... tak přesně fungují fámy a drby, zkreslování informací, ALE TO NEMŮŽU MÍT ZA ZLÝ, PROTOŽE TĚM LIDEM PROSTĚ CHYBĚLA JEDNA INFORMACE, dost zásadní, co nevěděl nikdo, ani ta moje osoba blízká ani ten přítel, co se se mnou tehdy rozešel nevěděl nic přesně, jen co jsem mu řekla já a to i osobě mně blízký, A TAK SI DODALI TY LIDI do tý pomluvy nebo příběhu informaci VLASTNÍ, ovšem nepravdivou....


    A taky si mě asi někdo speltl s jednou slečnou, co se pohybovala na scéně taky a ta prej byla nějak promiskuitní a byla pakmyslim na interrupci, co jsem tak pochopila, co se mi jednou snažila si postěživat, ale těžko hodnotit. Taky se jí rozpadl po letech vztah a asi měla blbý období prostě, hledala jinýho nebo možná ji někdo znásilnil, já měla jen indicie, co mi naznačila jednou v metru, když jsme se potkaly a asi si chtěla postěžovat, jen v nevhodnou chvíli v ranním metru, kde jsem to nechtěla s ní řešit a jen indicie, že jsem něco o nějakym znásilnění zaslechla a dost možná to bylo o ní, co jsem tak zaslechla, já předtím myslela, že pokud by ma interrupci byla, že to jako že s tím jejím klukem předchozím a že jí jen někdo někde, kde s ním spala, nepůjčil peníze na postinor, to je jediný, co říkala a ani nevím, zda otěhotněla, třeba ne, třeba na interrupci nebyla, to jsou jen střípky, indicie z těch let, než byla v psychických potížích pak velkých a třeba fakt k nim měla nějaký sklony nebo šlo o drogy nějaký, co jí někdo dal, jak se psalo, třeba fámy, nevím.

    Tak jsem si myslela, ŽE SI MĚ S NÍ NĚKDO PLETE, PROTOŽE JÁ BYLA PRÁVĚ VĚRNÁ PRVNÍMU DVA ROKY, I DALŠÍMU TY DVA ROKY VĚRNÁ A CHTĚLA S NÍM BÝT, ale jeho předchozí vztah nám udělal chaos, PAK TOMU DALŠÍMU JSEM taky byla VĚRNÁ, A ANI PO TOM, CO SE SE MNOU TEN PARTNER ROZEŠEL V TO POSLEDNÍM ROCE ASI PO ČTVRTÝ, JSEM HO NEZAČLA PODVÁDĚT! To asž potom měla jinýho. Takže já neopak nebyla promiskuitní vůbec, naopak velmi věrná a hodná!! Velmi věrná a velmi těžce nesoucí rozchod a události po něm.

    Jednomu jsem ale po dvou letech musela dát kopačky.

    No a pak mi jen po dvou letech nevyšel vztah na dálku a pak po třech letech vztah s mladším, prostě se se mnou rozešel, tak to už bylo na pováženou, že jsem to zase střídala jak za mlada v 18 LETECH = každý dva roky jinej chlap...

    Ale pak to mohl ,,zachránit" bývalý snoubenec, měli jsme se brát, ale takhle hrozně to pro mě dopadlo, ŽE JSEM JEŠTĚ PŘIŠLA O BYT!!

    Ale já se rozešla jen s jedním a to jsem musela, všichni mý tehdejší známí i rodiče by potvrdili, že já v tom rozchodu byla nevinně.

    Jinak jsem právě já byla vždy zosobnění počestnosti a věrnosti, opravdu jsem to nebyla já, kdo by ty vztahy ukončil a opravdu jsem k tomu nezavdala vážný důvod, aby musely být ukončeny.

    Jen v JEDNOM PROSTĚ JSEM NEMĚLA ZMÁKLOU TU METODU, JAK DÁT KLUKOVI NAJEVO, CO PO NĚM CHCI A NECHCI, CO MÁ A NEMÁ DĚLAT A CO MI VADÍ A NEVADÍ, PROSTĚ HO NĚJAK KORIGOVAT A ZAŘÍDIT TEN VYROVNANEJ HARMONICKEJ VZTAH A ZAŘÍDIT, ABY NEDĚLAL, CO MI VADÍ NEBO VZTAH NARUŠUJE, ZAŘÍDIT TO V KLIDU, BEZ KŘIKU.

    Ono to nebylo lehký, s mladším klukem...to by každá ženská potvrdila, ŽE VYCHOVÁVAT KLUKA/CHLAPA je někdy těžký a ne každá žena umí řídit nebo korigovat nebo usměrňovat muže, aby dělal nebo nedělal, co se po něm chce a co má a nemá, v klidu, bez zvýšení hlasu. Někdy je to těžký prostě, hlavně jsem si možná tehdy blbě vybrala, že byl mladší a prostě 23-26 letej a prostě ,,blbej", a já to s nim neuměla, víš jak.

    Tak s bývalým snoubencem to bylo lepší, že jsem nemusela někomu dělat matku a poučovat ho a sekýrovat, bývalý snoubenec byl normální sám od sebe...

    Fakt dělal blbě jen drobnosti, nic zásadního a rozešli jsme se opravdu proto, že mi ruply nervy v PMS po ztrátě práce a že do mě nevhod dloubnul a pak ryl o paní z metra a pak den po mym nadávání o bytě...jinak v tom týdnu, než zmizel, na mně nic divnýho nebylo.


    REBORNA
    REBORNA --- ---
    _BENNY:

    Ne. A dokonce ani rady.
    A JE TO SPÍŠ naše ŽENSKÁ OTÁZKA, ALE KDYŽ SE PTÁŠ: Protože kdybych měla já poradit těhotným studentkám nebo těhotným mladým holkám ca 23 - 25 letým, co jsou v tom věku ve vztahu teprve 2 nebo 3 letym nebo po rozchodu, jak se rozhodnout, zda si dítě nechat a být pak samoživitelka ve finančních problémech nebo zda jít na mini-interrupci, neuměla bych to asi o nic líp, než ten studentský gynekolog.

    Tady je zajímavej článek třeba - to mě jen kdysi něco praštilo do očí v metru, tak jsem si početla i teď, když chci toho mimíse... prostě skoro každá žena, co je plodná se někdy v životě musela/bude muset rozhodnout, až otěhotní, zda si dítě nechat:

    Když se zbavíte shluku buněk a máte trauma – A2larm
    https://a2larm.cz/2019/03/kdyz-se-zbavite-shluku-bunek-a-mate-trauma/

    Pohled doktora je jedna věc, pohled psychologa by byla asi věc druhá. Ten post-interrupční syndrom a jeho existence je sporná věc, ženy se neshodují, odborníci taky ne.

    Dokonce i ten pojem ,,nechtěně těhotná" je relativní. Třeba ta žena to dítě chce, ale nechce ho její partner nebo bývalý partner, nebo prostě ona dítě chce, ale jen nemá na to zajištěný bydlení a peníze, takže i ten základní předpoklad pro takzvaně ,,dobrovolné" interrupce je relativní.

    Třeba já měla v těch předchozích 16 letech každýho z těch 6 partnerů, se kterým jsem byla s každým ty 2,5 roku/ 3 roky (, než se se mnou rozešli, tedy s jedním z nich po 3 letech jsem se rozešla já), ((ty asi dva kluky, co jsem měla v mezičase po velmi komplikovanym opakovanym rozchodu po 3 letym vztahu pominu)), každýho tak ráda, že bych si asi dítě ca po 22. roku , pokud bych ho čekala ještě za toho vztahu, nechala, nevím...

    S bývalým snoubencem jsem ho po 4 letech dítě předloni chtěla a lituju, že ho nemám. Opravdu myslím, že těhotnou nebo s miminem by mě neopustil, kor jen kvůli hysteráku v PMS o ztrátě práce nebo nadávání o bytě nebo neopustil těhotnou nebo už s miminem ani kvůli jeho tatínkovi, co chtěl s něčím pomoct na baráku nebo na pozemku v bývalýho snoubence rodišti.

    (Když jsem začla sexuálně žít v mých 17 tedy skoro 18 letech, tak jsem raději s tím mým prvním partnerem, se kterým jsem byla 2 roky, spoléhala na kondom, při nehodě tágo do Motola a postinor, s tím dalším, jedním nejmenovaným DJem, 2 roky taky, protože my se znali sice dýl, ale on se pak řekněme rozcházel, děti neměli, ale pak když jsme spolu začli vážněji, tak rozhodně jsme dítě nechtěli, protože já byla na to ještě mladá a ten jeho předchozí vztah ovlivnil negativně i náš vztah, co vlastně zatím ani nebyl tak vážný a neměl pak, když už se vážným stával, kvůli tomu všemu s tím jeho předchozím vztahem, pak šanci na úspěch, i když já ho milovala, ale stejně, dítě by nebylo tehdy v mých 19 nebo 20 vůbec dobrej nápad: takže kondom, což bych doporučila.)

    Jediný, co k tomu můžu doporučit, že já neměla pak s dalším s partnerem 3 roky potíže při přerušovaný metodě. Tak se ani k ní nemůžu negativně vyjádřit.

    Jen dále: bych rozhodně mladým holkám nedoporučovala spoléhat se neplodný dny, protože takovej pojem u mladých holek a studentek kolem 23 let neexistuje. Doporučila bych kondomy, nedoporučila bych antikoncepci.

    Ale zase u mě třeba by řešila ANTIKONCEPCE to PMS - stabilizuje ty PMS výkyvy nálady, PTALA SE MĚ NA TO OPRAVDU JEN PO JEDINYM MYM PŘÍSPĚVKU JEDNA SLEČNA DO POŠTY, ALE JÁ NEJSEM ODBORNÍK, , ALE TY VÝKYVY NÁLAD V PMS, co tak 4x za rok ty asi tři dny před menses mám a zkrachoval mi kvůli tomu i vztah, pokud by ovšem zase nebyla antikoncepce nebezpečná na žilní systém (viz trombus, embolie, třeba my máme sklony ke křečovým žilám v rodině, kuřačky by ji taky neměly užívat..to je složitý...)

    Každopádně: Pohled doktora je jedna věc, pohled psychologa by byla asi věc druhá.

    Já jsem ATEISTKA a neuměla bych těm všem TĚHOTNÝM HOLKÁM teď poradit z důvodu, protože sice jsem zastánkyní práva ženy se svobodně rozhodnout o tom, zda si dítě nechat nebo nenechat, kór z důvodu že vím, že je to opravdu shluk buněk a v druhym měsíci, kdy je ještě čas na mini-interrupci to sice už má rozeznatelný ručičky atd., ale jsem přesvědčena o tom, že to nic nevnímá, ale zase vim, že o čem se píše, NENÍ jen výplod fantazie chorých náboženských mozků, ale realita, ten post-interrupční syndrom.

    Takže chránit shluk buněk nebo prostě to, co žena nosí do druhýho měsíce na úkor finančně nezaopatřených studentek je podle mě blbost.

    Ale je třeba zvážit JEN A POUZE BLAHO ŽENY A TUDÍŽ ZVÁŽIT MOŽNOST DOPADU interrupce na její PSYCHIKU.

    Tak tam bych holkám doporučila jediný: ROZHODNOUT SE SAMA.... no a pak se ale honem svěřit někomu, kdo pomůže.

    Jenže klevetivý závistivý kámošky asi nebude to pravý ořechový, bývalý přítel taky ne, tak asi jednomu z rodičů, co by měl tu slečny pak kontrolovat, jak se po tý interrupci psychicky vyvíjí. To samý po potratu samovolnym....znám ale slečnu, co tím prošla a zvládla to dobře, kupodivu žádný psychický problémy, což je spíš výjimka.

    jE VŠEOBECNĚ ZNÁMO, ŽE : Těhotná žena je rozzářená už od prvních měsíců těhotenství, že cítí štěstí, to jsou HORMONY, ale když to pak z těla vyndaj, tak vlivem poklesu hormonů nastane zase smutek, už jen fyziologicky a ne každá holka tu interrupci ustojí.

    Odborníci se přímo shodují v tom, že nějaký psychický potíže jsou pak častým jevem, ale zavisí případ od případu jak se s tím holka nebo žena vyrovná.

    Dle poznatků zahrnuje např.: smutek, výčitky, zneužívání alkoholu/drog, dokonce v některých případech i rozvoj psychóz tedy nějakých dočasných poruch, který se v některých případech musí léčit...
    ...a jak jsem psala, je věc všeobecně známá, že psychiatrický léky zase mohou sekundárně způsobovat nějaký krátkodobý poruchy po dobu tý léčby nebo naopak vysazení léku... takže já nejsem odborník a nevím.
    Není na to jednoznačná odpověď a láme si s tím hlavu mnoho vědců a doktorů.

    Pokud mám já srovnávat po letech, z toho mála těch asi 20 slečen, co jsem znala nebo se mihly kolem, životy těch asi 7, co byly v mládí nebo během studií na interrupci a těch, co si dítě nechaly, není to jednoznačný.

    JEDNA SI DÍTĚ NECHALA, MÁ POŘÁD STEJNÝHO PARTNERA, celých 15 let a JSOU ŠŤASTNÍ.


    JEDNA ŠLA NA INTERRUPCI, PAK ZAČLA BRÁT KVŮLI TOMU DROGY, nevim zda v rámci toho post-interrupčního syndromu, PAK NEVIM JAK TO ZVLÁDALA, ALE UŽ MÁ LÉTA JINÝHO A DĚTÍ MAJÍ VÍC A JE ŠŤASTNÁ.

    Tam to nahrává pánbíčkářům, že ženy maj pak po tom potratu problémy, ale zase zneužití drogy na ten smutek a splín z rozchodů a hladně těch potratů, TAM ZASE TO TI PRO-POTRATOVÍ MŮŽOU PŘIKLÁDAT TÝ DROZE TY PSYCHICKÝ PROBLÉMY...otázkou je, co je příčina a co následek...

    ..když ta interrupce dostane ženu do takovýho psychickýho stavu, ať už tím výkyvem hormonů nebo pocitem viny, že pak sáhne po droze, tak to právě podle mě zase svědčí proti tomu rozhodnutí, aby ty holky na ty potraty chodily. Nevim.

    Ale je jasný, ŽE TEN, KDO JÍ TEN POCIT VINY NUTÍ, JSOU PRÁVĚ TI PÁNBÍČKÁŘI, TAKŽE ZASE VYČÍTAT BY SE PSYCHICKÝ PROBLÉMY ŽEN PO INTERRUPCI, TEDY NE TY Z VÝKYVU HORMONŮ, ALE TY, CO JSOU I Z POCOTU VINY, TO PRÁVĚ JIM, PÁNBÍČKÁŘŮM BY SE TO MĚLO VYČÍTAT, ŽE TO ONI PODVĚDOMĚ ŽENU OČKUJÍ TÍM POCITEM VINY A TO TRAUMA JÍ NEPŘÍMO ZPŮSOBUJÍ - VELMI SLOŽITÁ OTÁZKA.

    Na druhou stranu jedna si dítě nechala a je teď po létech matka samoživitelka a nedopadla nejlíp.

    Jedna byla samoživitelka, ale už má jinýho partnera, tu jsem moc neznala a viděla jí jen asi před 5 lety naposled.

    Pak co se týče story od kluka z jedný scény, že s ním nějaká čekala dítě a nechala si ho, tam znám jen jeho pohled, jak je na tom ona, ta jeho bývalka teď nevím, ale na mě on působil nezodpovědně...to já bych si s ním dítě asi nenechala, ale nechci soudit.




    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam