• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    DALEEN: plus krasne videjko s novouskem...(+:
    (basics) FWCC with a twist - newborn
    https://www.youtube.com/watch?v=FRxk_0fCuh8&feature=youtu.be

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    DALEEN: http://www.nosime-deti.cz/news/kojeni-v-satku/
    tady dobra rada. ja se tedy naucila kojit az v nositku, docela pozde (synovi bylo pul roku). ale ted jsem moc rada, pac mi to dost usetri energie. a uz si to vlastne neumim jinak predstavit. nejdriv jsem se bala, co na to lidi (kaslat na ne), ale ted chodim praktcky s obema prsy v pohotovosti.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    DALEEN: doporucuju kriz s kapsou uvnitr...
    kříž s kapsou uvnitř
    https://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4

    taky v nem kojim...jen si teda povolim uvaz sesunu si mlade trosku dolu (buh me neobdaril bujnym poprsim) (+: a je to...chce to trosku trpelivost..klidne si to zkus prvni v klidu domova...po dokojeni si zase uvaz pekne dotahnes...
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    Vzhledem k tomu, že nosím převážně v nosítku, tak se v úvazech moc nevyznám. Ale na víkend bych potřebovala umístit tříměsíční dítko do šátku. Jaký by byl nejvhodnější úvaz abych v něm mohla v klidu kojit? V nosítku totiž kojit nejde, mám Beco Butterfly II.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    MULTICAT: mne hlidaji babicky, tak co si privydelam, setrim. Diskuze jsou takova prokrastinace (a pak se ptam, kde berou lidi cas na jiny veci :-)).
    KLEVKA: ja jinak na brise skoro nenosila s pevnym satkem. I jako kolibku jsem ho chvilku pouzivala, ale to mi nejak neslo.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    ahoj vsem. jo, to byla spis recnicka otazka. zaprve jsem ted dost ovlivnena antikonzumni cetbou, zadruhe ze me mluvi zavist (a boj s osobnim konzumem) :)
    ja ten kokoro satek moc chtela. uz jsem jej mela v nakupnim kosiku a pak jsem si rekla, ty v**e, bezmala 8 tisic za satek, to uz je opravdu silna kava...
    diskuze moc nectu - i sem zavitam jen obcas (asi kvuli tomu, abych si nepripadala tak sama). neni cas. to je dalsi recnicka otazka - kde berete cas na sledovani dizkuzi (pripadne privydelek?)?
    taky latkuju (pleny mame zdedene, hehe), donedavna jsem se synem docela uspesne nocnikovala, ale ted uz proste ma jine zajmy, uci se chodit, objevuje svet...
    u nas penize schramstne stvaba domku, takze utraceni je opravdu o preferencich...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Posílam tip na efektni uvaz na zada, pohodlne se mi vaze s sestkou ale zkousela jsem ho i se ctverkou a povedlo se...
    krasne v tom uvazu vyniknou obe strany satku a je vicevrstvi takze je i pohodlny na noseni....

    Christina's Ruckless Back Carry
    https://www.youtube.com/watch?v=PJ6Vrrv6q5w




    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KYO: hele s tema prdama, vim, ze to patri jinam, ale! Zkousela jsi ji tak na 1-1,5 cm strcit teplomer do dupky? Ono to nekdy tem deckam pomuze a se vyprdi i vykadi.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KYO: https://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4

    to co jsi zkousela je kriz s kapsou venku a ten je vhodny jen pro ten elastik s pevnym se blbe vaze....
    drzim pesti at se ti povede kriz s kapsou uvnitr lepe (+:
    KYO
    KYO --- ---
    Zkousela jsem vcera pri srdcervoucim revu z prdiku tenhle uzel: https://www.youtube.com/watch?v=6_NRExB4vgk&list=PLQnL1O2OyM-ffdx-30NL4FM9HDjACz933

    ale ona nema lneny satek jako ja a me prijde, ze tim, ze to ma elasticky ji to jde nejak lip.... prislo mi, ze je v tom mala prilis narvana tak nejak na pevno a navic ji to nedrzi hlavicku, nemate odkaz na lepsi uzel, kde by mela v satku i hlavu?
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: To byla taky má první a jediná výhra, asi štěstí začátečníka, za stovku sem a stovku tam bych měla už našetřeno na další, no :D když si rozklikneš ten seznam výherců, tak některé tam jsou ale dvakrát nebo třikrát...

    KOTENCE: Info z kurzu vázání na záda, jak jsem tu dávala odkaz: nešitý ringsling je dle té lektorky často nepohodlný v provedení začátečníka, lepší je šitý ringsling. A tady je otázka, jaký sklad člověku vyhovuje, ale většině bývá prý pohodlnější řasený sklad než nůžkový (ten je sice tenčí na rameni, ale tím pádem i hůř rozkládá váhu). Prý s nůžkovým skladem přišel Didymos, chytli se té novinky někteří další výrobci, ale postupně od toho upouštějí. Plus prý jsou lidé, kterým ringsling nesedne a zvládnou uvázat hodně složité úvazy, je to lepší vyzkoušet, pokud je možnost - ale to asi všechno... Osobně jsem si tam zkusila do jejího ringslingu (ručně tkaný, bavlna+alpaka, nádherně zanošený) prcka šoupnout a dalo by se v něm klidně hodinu nebo víc vydržet, taky ho používala na batole, na poponesení super a silně uvažuju, že do nějakého půjdu (ale bojím se, aby byl pro batole nosný a nebolela mě z něj záda, takže si nejsem jistá výběrem a spíš jen stále koukám a nevím :/ )

    MULTICAT: K už řečenému dodávám, že záleží na ceně šátků, které člověk má/vybírá, a pak třeba nákup odkládá o dva měsíce později, aby zbylo, mezitím jsem prodá jeden ze šátků, co má doma/prodá nevyužitý kočárek... A někdo je na tom ale finančně lépe, takže takové věci nemusí řešit :) U nás je teď šílený žrout peněz rekonstrukce a jde nám to od ruky tak pomalu právě proto, že těch peněz extra moc není, a s výhledem na další roky to lepší nebude, naopak přijdou na řadu ještě nákladnější akce...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    MULTICAT: treba tatinek vydelava hodne, uspesni pravnici maj taky deti :-) Ale asi je to hodne o tech prioritach, jak pise Klevka. Ja taky setrim na vsem, jen ty latkovy pliny ti usetrej na nekolik satku za rok. OT zrovna jsem koupila kapsicky na presnidavky little green pouch a zda se, ze to funguje (je to pytlik "do rucicky", jak se ted vsude prodava a nase dite to miluje) /OT.

    KLEVKA: no prave. Nad ring sling jsem jeste neuvazovala. Musi to byt specialni satek nebo se jen koupi ty kolecka?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    MULTICAT: tak kdyz si prectes nejake diskuze pod satkama, tak si vsimnes, ze si uz i stezovali. Nechali tam hafo penez a nic z toho. Ten didimos bude muj druhy a posledni dip. Bo jak je to ta 6tka tak nevim, nevim, no.
    Ja uz se asi rozhodla, ze si koupim svuj a budu ho mit na 100% a bez nervu :D
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Šátky Mum´s Era - Kontaktnisvet
    http://kontaktnisvet.cz/produkty/satky-mum-s-era

    tip na kvalitni šátky...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: to jo sestka je sileny naklad...nebo by pomohl treba nejaky ring sling....
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    VERCASKOCKAMA: ja proste asi nejsem pro hazard...hrozne me svrbi ruka ale nadruhou stranu me stve ze po tech stovkach bych si radeji na satek nasetrila sama s jistotou ze bude (((+: holt takove stesti jako ty by bylo super ale nikdy jsem nic nevyhrala, tak neverim ze by me potkalo...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    kdyz ladit, tak poradne (+:

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    MULTICAT: nektere maminky si urcite privydelavaji, jinak osobne setrim na plinkach(latkuju), dedime taky vsechno po segre od muze, kojim....no co dodat...hlavne kazdy clovek ma jine hodnoty co je pro nej v tu chvili nejdulezitejsi...nekdo se rad naji v restauraci nekolikrat do mesice atp., nekdo si radeji schova penize do kasicky, uvari si obed doma a nasetri si na satek ktery mu zajisti pohodlne noseni...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Já jen nechápu, kde bere máma na mateřský peníze na x šátků. Mám didymos za téměř 3 tisíce a to jsem teda musela hodně zvažovat. Zamilovala jsem si šátky Kokoro, ale to jsou ceny brutální! Jsem ráda, ze téměř vše syn dědí, vážně nevím, kde bych na všechno brala. A to zdaleka nemáme věci,co dítě "nutně potřebuje".
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    VERCASKOCKAMA: Nebo takhle k té ceně - nemělo by to jít nastřelit a vydělat tak, nemůžu mluvit za všechny skupiny, jen předpokládám, jak je to i jinde.
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KLEVKA: Až se rozeberou, tak kolikrát se ještě čeká, až zaplatí opozdilci nebo až si volné dipy někdo vezme a zaplatí... Takže těžko říci, je lepší to průběžně sledovat (v případě výhry tě v komentáři označí, neboj :D )
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    KOTENCE: Na facebooku jsou dipovací skupiny (české i zahraniční), kde probíhá taková tombola o šátky. Zaregistruješ se ve skupině do konkrétního dipování tebou vybraného šátku a v přehledu zjištíš číslo dipu/tombolenky (na vše tam jsou odkazy, nikde to složitě nehledáš). Když se rozeberou všechny dipy, zveřejní se číslo účtu a máš 24hod. na zaplacení, na uvedený mail pošleš potvrzení o platbě (stačí odeslat screenshot internetového bankovnictví, že jsi platbu odeslala). Po zaplacení všech dipů probíhá losování, výherce do sz odešle svou adresu a může se těšit na šátek :)

    Z opačného gardu - lidi dávají do dipů šátky za jejich nákupní cenu, vrací se jim tak investice, někdy se cena trochu sníží dle stavu atd. Kolikrát to jsou šátky vyšší třídy, známá dávala do dipování šátek, který nevyužívala a nebyl o něj na bazarech zájem, dokládala cenu fakturou (nejde nastřelit cenu výš). Když je šátek v dipování déle než dva nebo tři týdny (teď si nejsem jistá), tak se z dipování stáhne.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Holky, ja nemam fb, co je to ten dip, prosim?

    Zrovna vcera jsem jela do mesta s malou taskou a rikala si, ze by se mi ta velikost dva sikla jen tak pro jistotu. Vzit tu moji sestku znamena tahnout celej bagl.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam