• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    TABBY
    TABBY --- ---
    AOTEAROA: Nenarocny uzivatel, fakt :-)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    wooooow tohle bych chtěla!! :D



    40% combed cotton
    30% tsumugi silk
    30% linen
    Approx. 300 gsm
    size 6 - 2nd grade - € 380
    SIG
    SIG --- ---
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    BARBORKA: jj, storch se celkem da i na prenaseni batolete, nosim s nim na zadech, muzu si bederak zapnout nad brichem a oprori kibi si ramenni popruhy zavazu jak kratky potrebuju. oproti satku mozna min pohodlny, ale kdyz uz jsem zvykla dite davat na zada v nositku, nemusim satek resit
    BARBORKA
    BARBORKA --- ---
    VERCA_ZABA: zrovna ta Free to Grow se mi zdá fajn. Dík moc, kouknu do obchodu. I když kamarádka mi má vrátit šátek, tak bych mohla počkat - jenom nevím, kdy se ho dočkám :/

    JANISKA: já právě myslela, že to Storchenwiege je do 15ti kilo, což měl starší asi v ještě v pěti letech...:)
    TABBY
    TABBY --- ---
    AOTEAROA: Všechny jsem myslela. :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    TABBY: Jako abych odprezentovala ten nový? Pořídila jsem na nošení batolete na zádech šestku Omnifera Kubista Naturalista. Mám ještě Inception 017 a bohužel teda v pětce, což je dost nepraktická délka, jak jsem nakonec zjistila. Kámoška s tím double hammock uváže na jeden uzel, já vůbec, teda až se to naučím :-D

    Naturalista je cca 280 g, egyptská bavlna a 30 % hedvábí. Takže spíš tenký a nosný, vzdušný letní. Na první pohled nicmoc barva, ale v detailu...
    TABBY
    TABBY --- ---
    AOTEAROA: Odprezentuj tady prosim ten svuj satkovy poklad, vcetne slozeni, dik. Zajima mne, cemu jsi podlehla :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    BODY_SUIT: Budu jich teď mít sedm a v budoucnu ještě budu potřebovat nějakou nosnou sedmičku pro chlapa, teď jsem mu jednu koupila a je nadšen, jenže je tenká.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Ach bože, tak já jsem si koupila další šátek. Zavřete mě někam! Nebo si ode mě někdo kupte Kokadi Arielle Saphir, co jsem vám tu ukazovala, dá se vyfiltrovat. Je úžasný, hladký, správně pružný, lehce silnější, celoroční, od narození po batole. Je to kratší šestka, takže pokud se rozhodujete mezi pětkou a šestkou nebo jste štíhlé postavy, je to ideální. Miluju ho, ale je u nás nejdéle a někomu by skvěle posloužil.
    Vlastně doufám, že ho nikdo nekoupí.
    LIENEN
    LIENEN --- ---
    SIHAJA: Ano prosím.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Ona ta časově omezená využitelnost novorozeneckýho nosítka je nevyhnutelná (děti prostě rostou rychle jak blázen), ale zas se daj tahle nosítka téměř bez finanční ztráty prodat. Jinak jsem taky slyšela samou chválu na Storchenwiege
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    BARBORKA: řešila jsem nedavno - Tula jde jedine ta Free to Grow, k vyzkoušení napr. na prubnihracku.cz. Novorozenecka vložka do Tula Baby neni ergonomicka. My skončili u šátku na ted a Tulu Baby si dame k Vanocum, az do ni malej vyroste.

    Co jsem si cetla o Storchu, tak ten je dobry na maly miminka, ale hodně rychle z něj vyrostou
    BARBORKA
    BARBORKA --- ---
    Chtěla bych pořídit nosítko, ale vůbec se v tom nevyznám. Synovi je 1,5 měsíce.
    U staršího jsem měla nějaké zděděné nosítko a bylo super (jenom nevím, kam se podělo), protože mělo odepínání nad rameny miminka, takže se lehce vyndaval...

    Teď koukám po Tule nebo Storchenwiege, ale rozhoduju se jenom podle vzhledu. Půjdeme se podívat do Dítěte v šátku na letnou a vyzkoušíme, co nám sedí. Nevím ale jestli tam nejsou nějaké další atributy, které zatím neumím posoudit, proto jsem chtěla poprosit o rady a tipy...

    Btw je i nějaký další obchod, kde mají vystavené různé druhy nosítek/šátků a je možné je vyzkoušet?

    Děkuju
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    Měl by případně někdo zájem o rozšiřovací bazmek na manducu, respektive střih, když už se o to budu pokoušet?
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    já děkuji za podněty, od víkendu máme šátek a jsem nadšená:) a syn evidentně taky - ještě než odejdeme z bytu, tak už je tuhej:)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    FRENNET: gratuluju k malemu noseneckovi...! vse ma svuj cas...nemas kam spechat, caboo je kvalitni nositko...
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Tak jsem dnes vytahla caboo na dvoutydenniho novoska a musim rict, ze pohoda. Satek jeste nemam odvahu vazat, ale polepsim se.
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    Šil jste někdo rozšíření na Manducu?
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    AOTEAROA: Já. Ale jinou barvu :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam