• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    FRENNET: Hele, takhle.... krásné balení, úchvatný průvodní dopis, fakt moc příjemný materiál. Ten šátek je hodně "hutnej", takže i můj sedmikilový otesánek je v něm úplně v pohodě. Ale mám vcelku zásadní výtky k tomu vzoru. Respektive - sakra, když je to takhle drahej šátek, měl by být fakt pečlivej. Takže středové značky, které jsou oproti sobě posunuté o dva centimetry? A hlavně - když dělám šátek s velkým vzorem, tak si dám zatraceně pozor, aby byl symetrický. No, tak ne. Střed vychází asi tři centimetry od stromu. Takže to musím posouvat a rovnat. Zároveň - dělám GONDORSKÝ šátek, lidi si to budou kupovat kvůli GONDORSKÉMU stromu, tak bych byla ráda, kdyby byl právě ten na středu. Tak já mám na středu ten, co vypadá jak vějíř. A ještě není na středu. :(

    Zároveň jak je to hutné, tak při vázání mi všdycky jeden konec vyjde výrazně kratší než druhý.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    KLAIR: a jaky je? Pis a prehanej!!! Ono jich v CR asi moc nebude, co?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    FRENNET: na netu v nějaké nosicí skupině... a už ho mám :D
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    BODY_SUIT: to ja ti presne nevim ;-) ale moc asi nefunguje. Koukala jsem na ty svoje pavy (Dydimos) a Story (Natibaby) a bylo mi smutno, ze mi tam chybi: "Doors of Durin" nebo "Smaug" od Osha.

    KLAIR: kde z druhe ruky?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    BODY_SUIT: no tak toto!!! Krasa!! Ja si zavedu v hlave suplik: "Ten satek OPRAVDU nepotrebuju!!!"
    A ano mam dva a dve nositka.
    PETPET
    PETPET --- ---
    BODY_SUIT: husty! Kolik ma mesicu? Nahazovala jsi ho kolem tela nebo pres rameno?
    Ja jsem starsiho dala na zada poprve asi ve 4 mesicich (potrebovala jsem posekat zahradu) a bylo to pocitove tak divny, ze na neho nevidim, ze jsem to znovu zkusila az kolem 7 nebo 8 mesicu.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    PETPET: ten úplně vpravo nahoře je Oscha Starry Night Nebula - 25 % divoké hedvábí, 50 % česaná bavlna, zbytek obyč bavlna. je to tenký šátek, ale měl by být hodně nosný, mám ho teď v dlouhodobé zápůjčce a ještě nebyla šance ho zkusit. poreferuju :)

    žirafa je uháčkovaná na objednávku, na fb Janina Varcabová, má takovou černobílou profilovku myslím, háčkuje co kdo chce, má krásný věci, výplň je jako v polštáři nějaké duté vlákno, je to lehoučký a měkkoučký, pořád se snažim aby se z toho stala Bartíkova oblíbená hračka, ale zatim plyšáky ignoruje a spíš odstrkuje. vybrala jsem si na netu zviřátko a barvu klubka kterou ona objednala a vyrobila.

    KOTENCE: koukala jsem, že na šátkománii ho mají, ale stojí kolem 5000 Kč.

    BODY_SUIT: tohle ti fáááákt závidim! s tim bych se chtěla aspoň vyfotit :))
    BODY_SUIT: navíc zakončení s kroužkem vypadá fakt pěkně! kroužek je kámoš :) mám stříbrný, hodí se ke všemu. já nosim ksk vždycky roztažený už někdy od 6 nebo 7 kil, je to pohodlnější, akorát je pak dycky hůř vidět ten vzor, no :/ nejlepší na ukazování vzoru je batoh s chodícím dítětem :D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    BODY_SUIT: Jo ten můj Luluna Geo Fly byl to samé složení. Neuvěřitelně hebká bavlna a nošením se to ještě hodně zlepšilo. Jen už pak nebyl tak nosný a já jsem na ty deky, poslala jsem ho pryč :-(
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    BODY_SUIT: To si děláš srandu!! Tahle barva!!! Aaach
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    BODY_SUIT: Ten je úžasný! :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    PETPET: Ten je krasnej, co? Hned bych ho chtela!
    PETPET
    PETPET --- ---
    AOTEAROA: tyvogo!! Ten uplne nahore v pravo je co zac? A odkud mas tu uzasnou zirafu?? :-)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Patnáctý šátek je na návštěvě u kamarádky, ale i tak je to slušná hromada :D (ne, není to všechno moje.)



    FRENNET
    FRENNET --- ---
    BODY_SUIT: vlky? VLKY!?!? Foto!!
    KAI
    KAI --- ---
    BODY_SUIT: tri jsou moje! :D
    KAI
    KAI --- ---
    AOTEAROA: at uz je jaro!!! budu pilovat zada! muj 11m stale na zada neni moc zvykly, ale to se podda. ted v zime na to uz prdim, s tema vsema hadrama me to obtezuje i vepredu :D
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    AOTEAROA: držím palce a dej vědět jak to šlo =)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    některá jste tu psala, že Duhovka má tip na přetažení druhé vrstvy látky přes záda při double hammock, tak tady to je:

    Getting the second backpass right @double hammock
    http://www.youtube.com/watch?v=tD7vPppbLAw


    mám doma teď 15 šátků!! z toho jeden nový tenčí hedvábný v sedmičce, tak si zítra DH zkusím s ním. snad nevyhodim žádnej kus nábytku vzteky z okna :D
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    KAREN: jako ta Tula je jeste taková tuhá, ale kolena má výš jak zadek:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    VERCA_ZABA: obligatni dotaz... eeee: neni nak malo podsazenej?? ;)
    VERCA_ZABA
    VERCA_ZABA --- ---
    sláva, konečně Oťas dorostl do Tuly, mám největší radost. šátek jsem vzdala, ale tohle, to je pro mě, jeho i psa rychlovka, dítě je v Tule upnutý do 10 sekund. jsem nadšená a můžu nosit každej den.)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam