• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    PROMETHEA: však já vím, sama jsem to tu psala.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    CAMELLA: manduca konkretne se nedoporucuje, protoze ten podzadkovej pas je pro mensi deti hodne sirokej, a ta novorozenecka vlozka z ni dela visitko. Nedavno se to tu taky resilo.
    Rekla bych obecne: pokud je nositko psane od narozeni, a ma nastavitelne vsechny parametry: sirka a vyska zadniho (sedaciho dilu): tak je to v pohode. Pocitove bych ale stejne nosila nejdriv po sestinedeli, nebo kratce
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CAMELLA: jakoze i manduca je tam doporučena od 4 měsíců, tula free to grow od 2-3 atd atd. Tohle doporučení s 6 měsíci platí spis když chces nosit na zádech, i když tam spis jsem četla “až když dítě sedí”, nepletes si to náhodou s tím?
    KYO
    KYO --- ---
    CAMELLA: Do alba jsem, priznam se, se nedivala, ale vzdy, kdyz tam nekdo s podobnym dotazem prijde, hned je to tam, ze nevhodne, i kdyz pisi vyrobci ze ano.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KYO: na ty největší, “nosime děti” je v albu celá plejada nositek od 2,3, 4 měsíců, takže spis jsi narazila na nějaké ultramilitantni
    KYO
    KYO --- ---
    CAMELLA: jo, to nektera tvrdi, ale na fb v nosici skupine se k tomu nikdo nekloni, pry je od narozeni tutovka satek a nositko nikdy tak nepokryje asi pater jako prave satek.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    KYO: to je blbost, záleží přece na nositku, jsou i od narození i třeba od dvou měsíců atd, ne?
    KYO
    KYO --- ---
    LUCIMO: druh bavlnene prize pouzivane prevazne na letni polo trika atd. chladi a ochlazuje.
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    KYO: co je ice bavlna, prosim?
    CORA_NEILLE
    CORA_NEILLE --- ---
    SRUBKA:
    KYO:
    Díky moc za rozepsání, vezmu to nějak v úvahu. Koukám, že se budu pohybovat tak na hranici, když ho budu potřebovat někdy ve čtyřech měsících... Asi hlavně uvidím, jak nám to půjde s klasickým šátkem a podle toho vyhodnotím.
    KYO
    KYO --- ---
    SRUBKA: Pozor, klasicka nositka jsou vhodnejsi az od pul roku...
    KYO
    KYO --- ---
    JONKA: Me se moc osvedcila Oscha Lace Half Light, je to org. bavlna s ice bavlnou a prijemne chladi v techto vedrech. Gramaz je 213 gsm. Nosim v nem prevazne 6 kiloveho syna, ale obcas si chce hrat na miminko i trileta dcerka, a prijemne je mi nosenim obou. Taky je dobra ta barva, na syna nosim modrou nahore, u dcery obracene :D

    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    CORA_NEILLE: Zkusenost mam s obema typy. Oboji ma sva pro a proti. Ostatni urcite radi doplni.

    Hybridni nositko s satkovymi popruhy:
    + da se používat od narozeni
    + popruhy se uvazou pres dite, lepe ho obepnou a to se nikam neborti
    - ano, chce to vic cviku, ale zadny drama
    - i kdyz uz cvik mas, porad to uvazani trva malinko dyl, nez u klasickeho zacvakavaciho nositka
    - pri vazani na ulici tahas ty popruhy po zemi

    Klasicke zacvakavaci nositko:
    + upevneni je jednoduche
    - bývá vhodnejsi az pro vetsi "zpevnenejsi" deti (cca od 3-4 mesicu)

    Mne vyhovuje stran nositek model, kdy do cca ctvrt roka pouzivam to satkove, pak vymenim za jednodussi prezkove. ;)
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    IFKA: Mam kompatibilni vkladaci tasku baby jogger, ale uprimne jsem ji nakonec skoro nepouzivala. Jde to i bez ni a budu prodavat. Mam Valco snap 4 sport. Praktikuju prevazne model, kdy mladsi nosim a Valco vozi vsechny ty kramy, nakupy a starsi dite, kdyz je unaveny. Pokud si potrebuji od noseni na chvilku odfrknout/nechat mimino protahnout, staci dat Valco do lehu, pripadne trochu dovymekcit a vyrovnat dekou, zvednout tu nozni operku na maximum, cimz vznikne zabrana a vlozna taska tak neni nutna.

    {ANGIOLETTO|49623014}: Mne treba prijde vtipny, jak se skoro vsem zda kocar nezbytnej, utrati za nej x tisíc a po narozeni miminka na 90% nasleduje scenar, kdy jim v tom dite rve a pidej se po satcich a nositkach (aspon tak to casto byva v mem okoli). :D Obe moje deti v miminkovskym veku chtely byt nosene, kocar s korbou byl/je jen na kratke odlozeni, prebaleni a vozeni kramu. Jsem velmi rada, ze jsem kocar s korbou nijak zvlast neresila, podedila ho a usetrila. S jednim ditetem to urcite (minimalne v tom miminkovskym veku) jen se satkem/nositkem a batohem rozhodne jde.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KLEVKA: Přiznám se nevím, ale dneska se uvidím s holčinou, co nám tohle půjčovala, tak se jí zeptám a večer napíšu ;)
    JONKA
    JONKA --- ---
    Co mám hledat, když chci spíš nosnější šátek, ve kterém ale nezemřu v létě horkem? Moje dvouměsíční mimino už má skoro 7 kg a já mám Hoppediz Chicago, který jsem koupila kvůli vzhledu, ale začínám si myslet, že není ideální :/ Odvíjí se nosnost spíš od materiálu, nebo gramáže? A od jaké gramáže se kdyžtak už dá mluvit o nosnějším šátku? Zkoušela jsem kamarádčin šátek Yaro se lnem (víc nevím) a byl rozhodně pohodlnější/pevnější, ale taky mi připadal dost teplý...
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    LENZIE: uz koukam a nejak nevim, oni delaji rostouci?
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KLEVKA: Srovnávám hodně s tou Lenkou, co máme doma, a tohle bylo zatím asi nejpohodlnější a nejvíc nám vyhovovalo.
    Šijí jak z šátků, co si zájemci dodají, tak i šátky kupují a šijí z nich (nabídku mají, myslím, na FB).
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    LENZIE: vypada to moc hezky....asi si je jeste prolustruju, sijou na zakazku z vlastnich satku?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KLEVKA: jo kecam kdyz bylo strarsi kolem dvou hrozne vsem zavidela kocarky tak sme poridili za odnos nejaky easy golfak...ale uz je nekde zase dal...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam