• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NABUKHADNEZARCidre, cider, sidra, sagardo - jabko jako víno
    FLOPS
    FLOPS --- ---
    Něco o měření cideru jsem napsal tady https://www.domaci-cider.cz/viewtopic.php?id=760
    Co myslíš tou korekcí hustoty po prokvašení?
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    X_RATED_IDIOT: Da, tabuky pro prepocet delali nejaci kalifornaci - tady je par odkazu http://valleyvintner.com/cp-tips-links.html
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    FLOPS: ještě by možná šlo to stočit dřív, do nějakejch tlakovejch nádob typu kyveta a dát tam hradící ventil, nastavenej třeba na 1-1,5 baru
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    FLOPS: dá se používat na cider běžnej refraktometr třeba? Případně lze použít korekci hustoty po prokvašení standardní pro pivo?
    FLOPS
    FLOPS --- ---
    Bouchla mi v ruce láhev s rozkvašenou limonádou, není to úplně sranda. TNT!

    FLOPS
    FLOPS --- ---
    Keeving má smysl i bez dosycování CO2. Jenom je potřeba umět odhadnout nebo změřit čas dokvašení. A s předstihem cider stočit do lahví. V láhvi ještě sám trochu dokvasí (nechal ležet aspoň 14 dní při 12-15°C) a bude trochu perlivý.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DEIKSAC: Taky jsem neznal. Diky.
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DEIKSAC: Přiznám se, neznal jsem. http://ciderworkshop.com/
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    X_RATED_IDIOT: Dobra idea, nezrusi, das jen maly mnozstvi zivin
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JAKOUBEK: Workshop samozrejme
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DEIKSAC: já dávám do flašek velkej panák čerstvýho moštu na litr, ale kdo ví, jestli to pak nezruší ten efekt toho keevingu, mně to kvasí neřízeně
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    JAKOUBEK: zkus laktózu, kámoš jí tam loni dal, je to sladší
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DEIKSAC: Jen bych poprosil o upřesnění toho wirkshopu. Google mi toho moc nenabídl. Díky.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JAKOUBEK: Zkus se zeptat na cider wirkshopu, nemam zkusenost. Doved bych si predstavit metodu, ze mas cider v sudu a pak do nej empiricky pridas urcity konkretni mnozstvi zivin, abys dosahl malyho dalsiho prokvaseni v lahvi
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    DEIKSAC: Čímžto ovšem nepřichází v úvahu zrání v sudu. Je to tak?
    Asi tchýni dosladím pár lahví xylitolem. :)
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    JAKOUBEK: Musis lahvovat pred koncem kvaseni, pricemz je asi dobry si udelat s predstihem test, kam az je to schopny dokvasit, abys pak nebyl prekvapenej hromadou flasek rotrhanejch tlakem.
    DEIKSAC
    DEIKSAC --- ---
    FLOPS: A lokalita?
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Dotaz. Má keeving smysl, pokud cider pak sekundárně dokvašuje v lahvi? A jde to vůbec? Nedaří se mi k tomu tématu nic najít. Laická úvaha je následující: Keevingem beru kvasinkám výživu, čímž primární fermentace končí dřív a se zbytkovým cukrem... načež bych rád, aby pokračovala v lahvi, což znamená, že kvasinkám musím opět výživu poskytnout, jinak se nerozjedou. A když se rozjedou, tak ten zbytkový cukr stejně sežerou. :)

    Máte s tím nějakou zkušenost? Nebo aspoň teorii? Zatím mi totiž vychází, že keeving má cenu, jen když sytím cider CO2 přímo při lahvování.
    Díky.
    FLOPS
    FLOPS --- ---
    Stále tu máme ty láhve zdarma za odvoz. Aktuálně nějakých 2000ks, takže láhve v ceně 6000Kč. Vážně je nikdo nechce?

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam