• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

    Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

    Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

    V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
    Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
    rozbalit záhlaví
    JADR
    JADR --- ---
    CUKI: dík, ta vpc a izolant se zdá jako dobrá volba, četl jsem i jinde že to doporučují. Jde mi zejména i tu zvukovou izolaci zvenčí - hluk letiště. Projekt budu muset teď začít nějak řešit.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JADR: Pasivní dům není omezen materiálem. Postavil jsem ho z betonu i ze dřeva, spolupracoval na mnoha dalších materiálech.

    Ale začni tím že si uděláš dobrý projekt. Ten ti ušetří nejvíc času a nervů. Ne ten pro stavební povolení, ale takový co má i nějakou rozvahu co kdy a jak dělat.
    Kvalitním projektem ušetříš nejvíc, co už pak jinde nedoženeš.

    Jinak o materiálu na hrubou stavbu to není ani cenově, to je zanedbatelná položka. Takže stav z čeho chceš, ale liapor je stejnej nesmysl jako Ytong i cihlovzduch.
    JADR
    JADR --- ---
    MAR_TINA: taky už jsem koukal na ty izolační cihly jak na heluz i Porotherm. Akorát co čtu to musí být precizně založené jinak můžou být nežádoucí TM. Toho se trochu bojím, jinak nemít tam citlivou termofasádu je super. Hlavně kvůli tomu mechanickému poškození.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    JADR: co ty tepelně izolační cihly s polystyrenem uvnitř? Anebo - revoluční myšlenka (:)) dostatečně silné cihelné izolační zdivo bez vrstyv polysterenu kdekoli.
    Zatím znám jen málo ohlasů, jsou docela nově na trhu. Ovšem myšlenka zdiva bez polystyrenové vrstvy z venku je pěkná.
    JADR
    JADR --- ---
    IV0: jasně, je to jedna z věcí o které uvažuji.Jen sonduji zda někdo nedoporučuje něco jiného.
    IV0
    IV0 --- ---
    JADR: Vápenopískové cihly+polystyrén?
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JAZZZ: tak dnes uz dela material na pasiv heluz i ytong. Akorat ten prototipovej dum co ma heluz jako pasiv dohani tepelnym cerpadlem.
    Co se tyce rychlosti a "snadnosti" tak ten ytong mi prijde dobry. Navic se vtom dobre delaji instalace a dobre se dela nepruvzdusnost, oproti osb-drevostaavbam mnohem praktictejsi
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    JADR: buď si koupíš moderní polystyrenovej prefabrikát a nebo pokud bys chtěl přírodní materiály, tak budeš stavět dřevostavbu třeba se slaměnou izolací kolem pořádné pece, jako se to dělalo kdysi.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    JADR: me naopak prijde,ze hrubou stavbu spise clovek zvladne svepomoci,nez pak ty dodelavky. Voda,elektrika,topeni,atd...
    JADR
    JADR --- ---
    Ahoj, máte tip na nějaký materiál z čeho stavit Pasivní dům, asi masivní konstrukce, potřebuji lepší akustiku a akumulaci.
    Teď mě zaujaly ty prefabrikovaný domy od liaporu ale ta cena.
    Bohužel se 2 dětma si nemohu dělat celé svépomocí a tak přemýšlím o hrubé stavbě dodavatelsky. Případně pokud máte i tip na někoho kdo zařídí zelenou úsporám. Díky za info.
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: máš k tomu více info ? sice jsem nyní zaměstnán, ale prácí měním tak cca jendou za 2 roky, tak bych se třeba pak zkusil připomenout...
    CUKI
    CUKI --- ---
    Nemáte někdo tip na prodej PUR/PIR panelů? Ideálně kolem 100mm šířky a 2,5m délky. Potřebuji cca 70-100m2. Můžou být i použité.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    CUKI: vlastne proc ne?
    CUKI
    CUKI --- ---
    Najde se tu nějaký nadšenec, co by rád spolupracoval na stavbách tinyhouse obydlí a jiných alternativních stavbách? Hledám ideálně někoho spolehlivého pro dlouhodobější spolupráci, ale nejde o práci na fulltime, protože dost cestuju a dlouhodobě bývám mimo ČR.

    Pracuji vesměs jen na svých projektech, ale nebráním se spolupracovat na oplátku na tvém...

    Zkušenosti jsou velkou výhodou, nikoli však podmínkou, vše potřebné se naučíš. Nadšení a spolehlivost je ale nutností.

    Lokalita: Praha-západ, Beroun
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: No to mě taky, ale problém je že tam nesmí bejt žádnej aktivní prvek a výměník uvnitř je taky už asi nereálnej prostorově. Navíc tohle by už asi nebylo cenově průchozí.
    Je mi jasný že efektivita je někde jinde, délka použití a účinnost taky, ale třeba oběhovka je problém.
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: přijde mi logičtější mit klasickej kolektor s nemrznoucí směsi a v baráku mít výměník, resp. akumulační nádrž.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Máte někdo doma něco podobnýho: http://www.tubosol.cz/bundles/tubosol/content/documents/manual_Tubosol_SP_2.pdf

    Rád bych trochu vylepšil off-grid systém, ale bojím se, že mi i mimo síť stále vychází levněji a užitněji bojler s FVE, kde není problém se samotíží napojenou na řád na nemusím řešit zimní vypouštění.

    Tohle se dá sehnat cca za 10k Kč za 100l verzi.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    PAD: znám Honzu Křivonožku,jestli se s nim domluvis,nebo ti muze doporucit nejakeho kolegu
    Návrh a realizace akumulačních kamen | Ing. Jan Křivonožka
    http://www.krivonozka.cz
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    PAD: výměník se zabuduje tak, aby se dal vytáhnout přes plotnu.
    z těchto třech knížek se dá poskládat know how a pokud nemáš levé ruce, tak to zvládneš i sám
    Kachlové a selské sporáky.pdf | Ulož.to
    https://uloz.to/!mT7QurFzx/kachlove-a-selske-sporaky-pdf
    Kachlové sporáky nejen s teplovodním výměníkem - stavba a rekonstrukce - Jaroslav Závacký
    Vlk, Václav - Kachlová kamna.pdf | Ulož.to
    https://uloz.to/!QTtgkopeW/vlk-vaclav-kachlova-kamna-pdf
    jinak na vysočinu nejblíž znám jenom letovickou fabriku na kachle. kachle vyrábí a kamna i staví nebo klidně jenom poradí. sou vstřícní a šikovní.
    MAD_MAN
    MAD_MAN --- ---
    PAD: kámoš lajkuje na fb tady tohle a podle reakcí se asi znají
    Kamnářství Miško, Svitavy
    http://kamnarstvi-misko.cz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam