• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKZonky a P2P půjčky obecně
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    WARBABY8: Nic není bez rizika. U P2P je krach pravděpodobnější než u banky. Viz třeba money store a jejich proplat.to

    Většinou to mám tak, že zisky z rizikových portfolií převádím na méně riziková. Takže podílové listy jednoho tuzemského fondu kupuju za zisky z krypta a tak.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    CERMINEK: Paráda díky moc. Jde mi o diverzifikaci P2P k bondsteru a přemýšlím do čeho jít. Ten mintos vypadá zajímavě, ale radši se zeptám. Jde mi o dlouhodobé investice, takže to, že se bude rok vymáhat mi nevadí, ale spíš se bojím o kompletní ztrátu vložených peněz.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    WARBABY8: Fungují, canod času přijde email s aktualizacemi a a to číslo se relativně mění. Pravdou je, že to nemijak podrobně a často nesleduju. Tak jednou za kvartál max.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    CERMINEK: a ty vymáhací procesy nějakým způsobem fungují nebo to považuješ za odepsanou investici?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    WARBABY8: Dashboard ukazuje tato čísla vč. započtení nezaplacených úvěrů. Jednu přednastavenou, druhou vlastní. Asi bych to mohl po delší době revidovat.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    CERMINEK: i po započtení nesplacenych úvěrů?

    A jedeš nějakou prednastavenou strategii nebo vlastní?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    WARBABY8: Mintoa mám fakt dlouho a jsem dlouhodobě na nad 12 % ziskovosti. Nyní 12.79%
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    CERMINEK: takže asi žádná hitparáda co? Dá se dlouhodobě dostat aspoň na 10% zisku ?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    WARBABY8: Jsem, mám tam docela velké portfolio. Zpětné odkupy nic moc. Dlouhodobě jsem na 16 % po splatnosti a ve vymáhání.
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    zdravím, je tu někdo na mintosu? Zajímalo by mě jak úspěšné jsou zpětné odkupy?
    MARMESS
    MARMESS --- ---
    NETTOPEER: Upvest je celkem málo projektů a nárazově, takže tam občas něco přidám, ale na Fingood a Ronda Invest mám násobně více. Ještě zkouším Roier, ale tam mám zatím taky málo.

    Co se týče splácení, tak na Ronda Invest všichni všechno platí (aktuálně je tam nejvyšší vános kolem 9% p.a.), na Fingood sem tam něco po splatnosti a člověk nemá tolik informací, co se tam děje (info nejvíc na FB a pak občas pošlou mail ohledně nějaké investice), výnos aktuálně až 12,5% p.a., referral nemají. Obojí hodnotím kladně.
    NETTOPEER
    NETTOPEER --- ---
    MARMESS:
    Ahoj, chtěl bych se zeptat kterou z těchto zmíněných platforem hodnotíš za tu dobu používání jako nejlepší, nejspolehlivější? Zároveň sháním refferal link na fingood, pokud neco takového mají. (Klidně do SZ) Děkuji.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Z počátku velice zajímavě vypadající platforma proplat.to je v potížích...

    Zajímavé počtení k tomu např. zde: https://p2pforum.cz/viewtopic.php?f=36&t=348&start=740
    MARMESS
    MARMESS --- ---
    MARMESS: Pardon, ještě jsem si nezvykl, že je rok 2023, do konce 2021 :)
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    MARMESS: ok diky za info
    MARMESS
    MARMESS --- ---
    UNTOY: Rakouská RB to blokuje kvůli AML. Nevím, co se ti na tom nezdá, AB s tím prostě nic neudělá i když snaha byla a rvát prachy do vývoje a změny RB kvůli naprosto marginální části portfolia nedává smysl. V AB jsem do konce loňského roku pracoval, takže celkem vím o čem mluvím, zrovna tuhle konkrétní věc jsme měli na stole.
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    MARMESS: jj videl jsem tu zpravu, ale nejak to bliz nedefinuje v cem je jadro problemu a nezda se mi pravdepodobny ze by se svevolne najednou "rozbilo" posilani penize na specificky ucty. Tim "to ne my, to oni" se chteji dostat z obliga ze za to nemuzou ze problem je u nekoho jinyho, takze s tim nemuzou bohuzel nic udelat. :shrug:
    MARMESS
    MARMESS --- ---
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    LUDO: mas lepsi vysvetleni?
    LUDO
    LUDO --- ---
    UNTOY: a preto radsej stratia klienta co sa presunie inde, a to se vyplati
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam