• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NIENNAPatchwork a Quilting
    Pod názvem PATCHWORK se dnes rozumí sešívání různých tvarů látek podle určitých vzorů, které byly vytvořeny v průběhu staletí. QUILTING znamená prošívání a pevné spojení tří vrstev látek. Hotové dílo, které uvedenými postupy vzniká, se nazývá QUILT. (citována Simona Šujanská; Patchwork)

    Ráda bych, aby tento klub sloužil jako setkávání všech, kteří propadli kouzlu patchworku, chtějí se s ním seznámit nebo jeví jakýkkoli jiný zájem o toto téma. Věřím, že by se tento klub mohl stát místem nejen pro rady, konzultace a sdílení těch co tvoří, ale i místem pro inspiraci a galerií krásy a různorodosti, které patchwork a quilting nabízí.

    Doufám, že tady budeme sdílet zajímavé obrázky, návody, finty a zlepšováky, odkazy na látky, materiály, knihy, časopisy... co koho napadne...
    A samozřejmě věřím, že se to tady brzy zaplní fotkama různých výrobků....

    Takže - co kdo máte, sem s tím... :-)
    rozbalit záhlaví
    LEOPARDACZ
    LEOPARDACZ --- ---
    TRISSIE: Ha! Funguje to! Děkuji ! :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LEOPARDACZ: kliknout levým myšítkem, rozklikne to menu. vyber odpovědět.

    Na některých mobilech to nejde, při některých pluginech to nefunguje. V takovém případě, malý cheat, pokud bys to jo chtěla umět - klikneš-li na tři čárky za ID přispěvatele, v adresovém řádku se objeví odkaz na příspěvek. Buď můžeš zkopírovat přímo ten, pak bude v klubu text vypadat takhle: [ LEOPARDACZ @ Patchwork a Quilting ] - nebo můžeš zkopírovat to dlouhé číslo a vložit ho do tohohle formátu:
    {reply ID|číslo příspěvku}
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NIENNA: a podívala ses, co dotyčná prodává na fleru aktuálně?

    (ty víš, že a proč teď momentálně nemám příjemnou náladu, takže na plnou hubu) - další taková, co si akorát dokazuje, jak je lepší, tím, že shazuje ostatní. A přitom, sama ještě ani není tak daleko od toho, co tak vehementně odsuzuje.
    LEOPARDACZ
    LEOPARDACZ --- ---
    (jéžišmarjá, já neumím udělat odpověď na konkrétní příspěvek!)
    Je to blbina - když nemám ráda hnědou, nepracuju s hnědou, totéž kytičky, barevnost, infantilita a podobně. To nemá s tradičním patchworkem nic společného! Jediné je sežehlování přídavků na jednu stranu, ale to je jaksi princip tradičního ručně šitého patchworku, jinak se to nedá ručně quiltovat…
    Taky musím přihlédnout k tomu, kde bude výsledné dílo použito - hnědou běžně nepoužívám, ale níže vyfocený ubrus byl při kamarádku, a té se tahle barevnost prostě líbila a do domu hodila…



    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MAR_TINA: Naopak - budu ráda za názory a postřehy...OD KOHOKOLI (kdo ví, co je patchwork)... Obzvláště, pokud máš barvocit... Já nic takového nevlastním... A strašně bych ocenila nějakou diskusi (mě tak nějak přijde, že se všemi těmi body mohu souhlasit i nesouhlasit a potřebovala bych si to právě ujasnit...kdy a za jakých okolností souhlasím a nesouhlasím...).

    Např. kytičky (a vůbec přírodní motivy) se mi v patchworku líbí...ale zase je fakt, že ne všechno spolu jde... A tak...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NIENNA: takový obecný závěr od šroubů přes látky po kafe ... pevné, klidně plastové krabice, kterým dobře drží víko, jsou stohovatelné a člověk si na ně udělá smysluplně nadepsané štítky.

    Na nadepisování štítků (na cokoli) já kupuji v papírnictví A4 se štítky těsně doléhajícími, mám mustr v excellu a tisknu to na tiskárně. Jde to rychle, vejde se hodně textu a jde to přečíst.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NIENNA: já do toho skoro nemohu mluvit, jelikož na patchwork jen zálibně koukám a přemýšlím, zda zkusit něco úplně jednoduchého nebo radši ne.
    Ale ty vzory, ty barvy, to mi kolikrát trhá oči. Já nemám sluch, natož hudební, ale mám barvocit a často kvílím :)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MAR_TINA: Díky, že jsi nezapomněla... :-)
    Ale asi tušíš, že to není přesně to, co jsem chtěla slyšet... A neříkala maminka, jestli nemá v tuhle chvíli nějakou představu, co by bylo uplně super (nebo alespoň dobré)?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NIENNA: dlužím odpověď.
    Krabice jsou od vietmanců z Kralup a prý jsou úplně blbé :)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Dneska jsem narazila na tento článek a nemůžu ho nějak dostat z hlavy... http://www.misinpatchwork.cz/10-duvodu/
    Co vy na to?
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    OMNIHASH: Máš osobní zkušenost? Je to rychlejší / pohodlnější než klasický způsob? Přijde mi to takhle hodně jako operace, i když připouštím, že na videu to vypadá super... hezky jí to sedí a všechno... :-)
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    How to Sew the Drunkard's Path Block without Pins
    https://www.youtube.com/watch?v=HTOGt4cRdJE
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    TRISSIE: To teda jo!!!N8vod bych ráda viděla... tak na mě čsem mysli, pls.... :-)
    Jsem máčka - bez návodu bych to vymýšlela jen těžko... (a přijde mi zbytečné vynalézat kolo...a u mě by to vynalézání bylo).
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    TRISSIE: uplne vidim, jak bych to sila :D jen ty kola bych udelala uz na hotovou deku, aby to bylo zajimavejsi
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NIENNA: už jsem koupila rozkres i látky, tak asi budu muset!
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    TRISSIE: Ta je krásná!!! Půjdeš do ní?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: tohle je docela jednoduchý (vlastně jen čtverce a pruhy), ovšem syn se dožaduje tohohle:


    a to jsem teda na sebe zvědavá...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: nooo... jen maličko :) jsou krásný. Taky bych takové ráda dětem ušila, ale vzhledem k tomu, že ještě neumím ani šít, tak možná tak k maturitě :)))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    QUANTI: utěší tě, když řeknu, že jsem na ně začala stříhat v únoru 2014 a dokončila je v listopadu 2015?
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: a teď nám ukaž ten implantát v mozku, který ti umožňuje nespat a jet dvojnásobnou rychlostí než normální smrtelníci...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    už to je vidět?





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam