• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    Obecně plkací, otevřená a nemoderovaná alternativa k diskuzi "Česká Pirátská Strana". Stávající klub [ Česká Pirátská Strana ] slouží spíše k prezentaci aktuálního dění ve straně a oficiálních názorů strany a jejích členů, případně k debatám s příznívci... a samozřejmě přitahuje pozornost během předvolebních kampaní. No a rozmohli se nám tam odpůrci a trollové, kteří samozřejmě s napětím očekávají moment, kdy začnou být jejich příspěvky mazány, případně kdy dostanou ban. A právě v tenhle moment vzniká potřeba obecného kecacího prostoru, pro různé Pirate-related flamewars, které by v oficiálním moderovaném klubu mátly příznívce a potenciální voliče a vůbec obecně zabíraly prostor.
    rozbalit záhlaví
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: Rath byl mala ryba? A cim ze Pirati sestrelili Krnacovou...? At se teda bavime na stejnym levelu...? :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: co se tak vytahujou, tak sestřelili pár menších ryb (rozumněj: level Rath).

    Co se týče velkých ryb, sám nevím, co si mám myslet. Např. kdo financuje kterou prezidentskou kampaň? Stojí za Drahošem opravdu Kellnerovy peníze, nebo je to jen pomluva? Které peníze stojí za kterou politickou stranou? (Valenta = Parlamentní listy, sponzor ODS, srsly?) Je to skutečně spor "vliv bývalé StB" (Babiš a jemu podobní, často možná i dvojí agenti co byli v řadách řadách disentu?) vs. "vliv bývalé KGB" (Zeman, Kellner, postmoderní ruské peníze?) A co na to Jan Tleskač?

    Podívej.. nikdy jsem nepředstíral, že vím všechno. Výhra Pirátů v parlamentních volbách není mou osobní výhrou (tomu nasvědčují počty preferenčních hlasů, ale i další věci, tedy že sice na rozdíl od některých zakládajících členů jsem nezahořkl, ale současně se necítím být ani členem nějaké "vnitřní strany", ve které jsi ti, "se kterými se počítá"). Jsem obtížně říditelný, obtížně motivovatelný, nedůvěřuju, nebudím důvěru, nehodím se do politiky. Navíc mojí dlouhodobou slabinou je, že nehrajou dobře strategické hry (ačkoliv mě hrozně bavěj). Age of Empires, šachy... ve všem tomhle soustavně prohrávám (i když je to trochu i tím, jaké protihráče si vybírám, to je pravda...)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: a ted mi rekni, kolika novym prihravkam zakazek Pirati zabranili po dobu sveho pusobeni na Magistratu. Z toho jde predikovat, s jakou uspesnosti to pujde Piratum ve Snemovne... :-) Zvlast problematika kontroly u popularnich podlimitnich zakazek toho Pirati veru mnoho neuhlidali - ani na IT, kteremu by rozumet meli...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VYHULENY_UFO: aha,ja myslel ze na piratsky strane ti vadi uplne vsechno a ono nakonec ti vadi jen par "alternativnich pomatencu"...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: tak je dobre, ze ten silenej ital propadl. kdyz to pujde dobre, casem Bartos vyhazi vsechny alterntivni pomatence a treba se mu podari zalozit normalni stranu pro normalni lidi.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: tohle je skutečně úchvatný blábol... pokud bys vůbec něco chtěl sdělit, tak snad "temná" je ta současnost, kdy pro tebe "koryto" je sem tam nějakých těch deset tisíc odměna nějakému koordinátorovi či pisálkovi - a ne ta minulost, kdy počátky stály čistě na dobrovolných příspěvcích a práci dobrovolníků?

    Máš to nějak celé převrácené vzhůru nohama.

    Jinak tvůj systém hodnot je zajímavý... ale kariérní politik, který se spokojí s poslaneckým platem či nějakou placenou funkcí ve straně, je v českých podmínkách nedostižný ideál. Možná se tomuto říkalo "koryto" za normalizace, ale dnes si uvědom, že v dnešní situaci, kdy politici přihrajou miliardové zakázky kamarádům a kamarádi se rádi podělí (nebo v lepším případě - kdy bývalý politik za odměnu sedí v 10ti dozorčích radách) by práce kariérního politika, který jen bere svůj plat, byla rozhodně prací poctivou - oproti stávajícímu stavu věcí.

    Všechny ty tvoje výroky jsou jen hypotézy člověka, který se ocitl mimo svůj obor a náhle zjišťuje, že vlastně jen plká. Samozřejmě věc je složitá, nejsem nekritický fanoušek současné "vnitřní strany" v Pirátech... oba moji favorité do místopředesdnictva propadli v prvním kole, například (a to přitom už jen to, že byli nominováni, znamená, že mají mezi členy daleko větší důvěru, než třeba já).
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: chapu, ze jako zapomenuty vagon odstaveny kdesi v chrosti nechces pripominat temnou minulost Piratu, kdyz jejich svaty boj s nespravedlivym svetem byl nelitostne prerusen zranici u prave ziskaneho koryta :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: nezlob se ale touhle kauzou se nechci zabývat už ani v trollícím fóru
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: vazne? :D Stiznost na NSS odesla s vedomim jednoho z clenu predsednictva. Zbytek na to sral... nebo mas jak dolozit, ze se zalezitosti venovali - tedy zaujmuli vubec nejaky postoj ve lhute nutne pro odeslani? ;-) To, ze se probrali ex-post a hodili do toho vidle natvrdo je uz nepodstatny detail....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ale tak to je trochu silné tvrzení...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    BOUCHI: fakta... myslis predevsim to, jak na to cele predsednictvo az na jednoho cloveka sralo... a kdyz ten jediny clovek neco udelal, tak zbytek do toho jesitne hodil vidle a jeste u toho zpranyrovali "obycejneho" urednika? :D Je videt, jake pekne veci se to Pirati na Magistratu za tu chvili naucili... :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BOUCHI: zrovna jsem podal jednu soukromou žádost k AO :-))
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    DANYSEK: "Vy Pirati... o sobe tvrdite, ze jste jini.. a pry ve vsem lepsi, nez politici z jinych stran"
    Jiní ano (což je dáno způsobem vzniku strany). Že jsme ve všem lepší, to nikdo netvrdí.

    A ohledně té kauzy stížnosti na volby mě bavíš ... a víš proč? Protože zřejmě netušíš, že ze zdejších diskutujících o ní vím zdaleka nejvíc. ;) Takže je zábavné sledovat, jak kritizuješ úplně jiného člověka a za úplně jinou věc, než by bylo na místě. Že by sis neuměl zjistit fakta? ;)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: ...to hlasovani pozadujici mimoradny prezkum vyslo skoro 50:50 (presne od o dva hlasy)... ta "vetsina" je nevalna. A kdybych chtel byt jo kverulant, tak polemizuju o tom, zda ta anketa v phpbb neni podvrhnuta - to hlasovani je defacto neoveritelne, zeano... chces-li se bavit o skutecne verohodnosti a demokraticke vetsine... a ne o vysledku zmanipulovanym tam, kde ho chces mit :D

    Nevyhrozuj mi prosim necim, co jste nezvladli ani na Piratskem oficialnim foru (tedy forum.pirati.cz) - jestli si myslis, ze banem neco vyresis, tak vase vlastni forum a deni kolem Krtka je dukazem, ze nikoliv... :-) Predpokladam, ze nechces rozpoutat valku, kterou nemuzes vyhrat.

    XCHAOS: jo takze, ty kecy o hmotne odpovednosti politiku jsou jen placnuti do vody, ktere Pirati na sobe aplikovat zajem rozhodne nemaji... diky za potvrzeni :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: s tím administrativním postupem u napadení voleb... hele, jistě souhlasíš, že když si členové zvolili předsednictvo, tak tím asi dávali najevo, že v takových věcech, jako jestli napadnout nebo nenapadnout volby, mu dávají volnou ruku. část stranů dala najevo, že to bylo přes čáru, ale byla to menšina. a to je demokracie...

    nevím, co furt řešíš. vytvoříš si fiktivní vlastnosti Pirátů, které vidíš jen ty sám, abys na nich měl co kritizovat. je to šíleně únavné. jediný problém je, že není korektní tě zabanovat (a zejména v tomhle klubu jsem slíbil, že to neudělám.. tam vedle klidně)

    nevím, jestli si uvědomuješ, že je po volbách. kdybych ti vedle dal ban, min. 50 lidí mi zatleská. a jinak po tom pes neštěkne. Tím by sis uzavřel přístup k tomu, přijít do toho klubu s inteligentní kritikou, které bys mohl být schopen a ke které časem získáš podklady.. tak proč to hrát tak ostře? počkej, až zjistíš něco fakt vážného (no, na opozici se toho moc vytáhnout nedá, ale přeci.. )
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ale vůbec ne, "jiní" a "lepší" :-) to je tvoje teorie. Jsme prostě jedno zboží na pultu, které si volič může vybrat. Možná ne až tak atraktivně zabalené - i když vloni tam byl pokus i o toto - ale přesto možná zdravé a výživné :-) Možná s dobrým poměrem cena/výkon...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: Vy Pirati... o sobe tvrdite, ze jste jini.. a pry ve vsem lepsi, nez politici z jinych stran :-) Pri konfrontaci s realitou to ovsemze - jak ukazal treba postoj Peksy v kauze stiznosti na volby - kdy strach o vlastni zidli a koryto byl duvodem, proc se do toho narozdil od predchozich let proste hodily vidle. A vedeni soucasne kritizuje administrativni postup, ktery mu X-krat predtim zopakovany prekvapive nevadil. A kdyz nadhodim prozmenu hmotnou zodpovednost politiku (kterou maji Pirati jako prioritni bod, dokonce jako vubec prvni), zacnes s klidem sermovat jejich imunitou, ktera je ze zodpovednosti za jejich hloupe napady preci vymani... :D
    Pirati se profilovali sami - to oni si zacli hrat na ty Mirky Dusiny... tak jen ten uvodni profil konfrontuju s tim, co je realne k videni :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: není žádná "tvoje" vs. "naše" realita. To, že tu debatu celou dobu takhle vedeš, je tvůj problém.

    V Pirátech se ani členové na spoustě věcí neshodnou. Nemají žádnou "jinou realitu", než ty. Politická strana je, v českém ústavním systému jednoduše formální instituce, sloužící k naplňování kandidátek v souladu s nějakými svými stanovami, vnitřními směrnicemi a přáními svých členů. Dokonce ani není žádný jednoznačný závazný vztah, kterými by strana mohla svoje poslance řídit - je tam jeden jediný vztah, který se snad týká toho, že pokud je poslanec předsedou strany, má nějak přednostní právo řečnit ve Sněmovně, tak tam jedině máme možnost jako určit, kdo za nás bude moc mluvit s nepatrně větší prioritou, ale jinak je to fakt dost "soft power".

    Fakt by mi zajímalo, co "vy Piráti" pro tebe znamená - a jak se to liší od "vy Ódeesáci", "vy socdemáci", "vy Zelení", "vy Svobodní", "vy Lidovci", apod. Je to lautr to samé - jen máme v programu pár vět trochu jinak.

    Ad "virtuální realita"... můžeme se hádat, kdo má víc fakt, kdo má přesnější fakta... jak jsem psal [ XCHAOS @ Piráti.cz (unofficial) (mostly trolling, jinak též nábor zájemců o členství) ] má smysl debatovat o tom, jaká fakta jsou nepopiratelná, což tvoří "obraz reality", dohromady.

    Ty místo toho debatu sabotuješ stylem "já mám lepší fakta než vy a umím s nimi lépe pracovat". Tvůj způsob debaty je zbytečně destruktivní arogantní, jako by ses skoro bál, že kdyby ses bavil věcně, tak s tím, co víš, nám můžeš pomoci, což nějak nechceš dělat "zadarmo", podle všeho...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    BOUCHI: dukaz chces ty... ne ja... :)
    XCHAOS: a tak jiste... ta vase "realita"... virtualni, zjednodusena, ignorujici skutecny stav kolem nas.
    XCHAOS: a proc tam teda ty sam pises ty offtopicy? Das si taky ban? :D Nebo ty jses ten nadclovek, co muze i to, co ostatnim zapovida? ;-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    několikrát jsem zdůrazňoval, že trolling patří sem a přitom:
    [ DANYSEK @ Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu ]

    ještě jednou a ban!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BOUCHI: oni se nám vysmívají, že se vůbec snažíme o něčem debatovat a vytvářet si nějaký společný obraz reality. oni by respektovali jen přímou projekci moci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam