• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    Obecně plkací, otevřená a nemoderovaná alternativa k diskuzi "Česká Pirátská Strana". Stávající klub [ Česká Pirátská Strana ] slouží spíše k prezentaci aktuálního dění ve straně a oficiálních názorů strany a jejích členů, případně k debatám s příznívci... a samozřejmě přitahuje pozornost během předvolebních kampaní. No a rozmohli se nám tam odpůrci a trollové, kteří samozřejmě s napětím očekávají moment, kdy začnou být jejich příspěvky mazány, případně kdy dostanou ban. A právě v tenhle moment vzniká potřeba obecného kecacího prostoru, pro různé Pirate-related flamewars, které by v oficiálním moderovaném klubu mátly příznívce a potenciální voliče a vůbec obecně zabíraly prostor.
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: tak tohle je občanské fórum, které bujelo pozvolněji a bylo poněkud méně nesourodé. faktem je, že síla té antikapně proti Tožičkovi mi překvapila. Když už něco, tak ten jeho nedávný trolling mi vadil, nominaci bych zrušil. Ale teď že na něj vytáhli 12 let starou kauzu.. a navíc takovou, kdy šlo o reakci na akci, která ve světě vyvolala značné kontroverze... no ve skutečnosti už ten samotný fakt spoustu Pirátů v podpoře utvrdil. Je to rozhodně polarizující osobnost. Já jsem spíš integrující osobnost, tyhle hry mi vaděj...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: predpovidas si stejne jepici zivotnost...? :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: je to komplikované. Podle mě je to pomsta ústeckých, kteří nesnáší TOPku, za koalici na pražském magistrátu. Ona ta politika v ČR jej fakt složitá. Část agendy, která vyčítána Kalouskovi a jeho spojencům, má prostě nějaký reálný základ v ekonomickém dění 90tých let a některý lidi jim to neodpustěj a budou si navěky nadávat do tunelářů vs. boleviků.

    Je docela možné, že Hřibova koalice na magistrátu je pro regiony podobně nezkousnutelná, jako pro nás levicový senátor za Ústecko. Jsme prostě trochu Občanské Fórum, no...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no co... kdyz holt Bartos mluvil o konsensu, ale nasledne stanovisko PKS zrovna jako konsensus nevypada... :-)
    XCHAOS: tak to dopada, kdyz ze svych rad nedokazete vyskrabnout kvalitnejsi kandidaty.... :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: to sou dementi :-) ciwe, ty se schováš za popcorn, ale huzity čeká bitva u Lipan, kua...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ty vole, odvolávám co jsem odvolal a vyhlašuju, co jsem vyhlásil :-)

    já vstoupil do veřejné debaty s tezí, že ten obrázek nebyl antisemitský, ale pouze debilní. A zkus mi trumfnout!
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Tohle bude chtit jeste hodne popcornu... v Usti asi nejsou zrovna spokojeni s tim, co Bartos dnes udelal :-)

    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MEMNON666: no a co si z toho dopisu mame vzit? Bartos bude odvolavat ty sve dnesni a vcerejsi tweety (a piratske RP zmeni dnesni zapis)? :D
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    DANYSEK: Otevřený dopis předsedovi České pirátské strany Ivanu Bartošovi. Vzhledem k aktuálnímu dění - dnešnímu vyjádření předsednictva strany ke kandidatuře Tomáše Tožičky - prosíme váženého pana předsedu a předsednictvo k přehodnocení názoru, který považujeme za velmi nešťastný a vzhledem k dalším událostem na české politické scéně přímo za nebezpečný.

    Vážený pane předsedo,

    obracíme se na Vás kvůli obvinění, která se snesla na hlavu Tomáše Tožičky za jeho minulá vyjádření o chování státu Izrael na okupovaných územích Palestiny. Tomáše Tožičku známe jako neochvějného bojovníka za lidská práva a tvrdého kritika všech forem útlaku, xenofobie a rasismu. I když nepovažujeme spojování starých symbolů (hákového kříže) a nových podob útlaku za vhodné, odmítáme, aby byl na tomto základě Tomáš Tožička spojován s antisemitismem, jímž, jak víme, opovrhuje. Jedná se o zcela zjevně vykonstruovanou kauzu, kterou se snaží využít Tožičkovi názoroví oponenti k pošpinění jeho jména.
    Vážíme si rozhodnutí Pirátů nominovat Tomáše Tožičku v nadcházejících senátních volbách. Jeho hlas je v české politice velmi potřebný. Prosíme, aby Piráti vytrvali ve své odvaze a nestahovali Tožičkovu kandidaturu i přesto, že útoky na jeho osobu budou patrně nadále pokračovat. Ať už ze strany těch, kteří lidská práva odmítají, nebo těch, kteří si z nich dělají obchodovatelnou položku a snaží se pomocí nich vylepšit pošramocenou pověst. Není divu. Tožička svou důsledností v boji za lidská a sociální práva nahání všem těmto lidem strach.

    Děkujeme a přejeme Vám mnoho úspěchů

    Za iniciativu Židovský hlas solidarity

    M.A. Joe Grim Feinberg, Ph.D., filozof
    Mgr. Markéta Hrbková, učitelka, překladatelka, básnířka
    Mgr. Magdalena Křížová, překladatelka, hebraistka
    Mgr. Carolina Sidon, kurátorka výstav
    MgA. Pavel Sterec Ph.D. – vysokoškolský pedagog
    Mgr. Vít Strobach, Ph.D., historik, státní úředník

    dnešnímu V Praze, 2. 3. 2020
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: jj, ja proste uplne slysim bartose, jak vyklada o tozickove humanismu :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYHULENY_UFO: ...a piratske kandidaty do Senatu likviduje... Kalousek! :D



    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //takze tozicka nakonec poslechne diktat piratskyho velitelstvi :D


    Tožička stáhne na žádost vedení Pirátů kandidaturu do Senátu - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...ek/tozicka-stahne-na-zadost-vedeni-piratu-kandidaturu-do-senatu-90828
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: z jedny strany ma k sobe antisemitismus, fasismus, nacismus a komunismus docela blizko. takze kdyz se to tak vezme, xchaos by mohl vytahnout sveho oblibeneho marxe a tozickuv postoj obhajit. i v minulosti to slo, myslim, ze molotov s ribentropem by souhlasili....
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: nejdriv hlasita podpora antisemity... jeho obhajoba :D a pak tiche priznani v koute, ze to je pruser :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: xchaosi, tohle je do debaty, ze kdyz ses debil jako mladej, ve stari to nebude o moc lepsi. navic ocividne predseda piratsky barky otevrel diskusi, ale ja osobne nechapu, o cem vlastne chcete diskutovat. tozicka je proste magor.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ale tohle jsou houby manýry...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: Svobodni nestacili v politice dojit tak daleko, aby chytli stejny manyry tech, co v minulosti sami kritizovali, zejo :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: to by se takovým Svobodným stát nemohlo, že... :-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no to vidime... i Bartos pochopil, ze mu chcije do bot, a to ho puvodne sam podporoval, zejo :D Ale k tomu se uz aktualne Ivanek moc nehlasi, ze...


    No proste se ale Pirati z toho puvodniho "protestanstvi" a jineho pristupu v politice aklimatizovali tak dokonale, ze se uz ani nedokazou omluvit za sve osobni preslapy. A maskuji to "jinou" aktivitou. Stejne jako to dela treba Babis treba v kauze kolem eZnamky :D :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: no, tohle už asi neustojí, teď už se tu kandidaturu snaží stopnout i Ivan Bartoš :-)

    vývoj je to celkově zvláštní, sice bych podobnou symboliku osobně neužil, na druhou stranu, tím, že zrušil Facebookový účet, se Tomáš Tožička aktivně snažil tyhle dávné věci z Internetu odstranit, takže to, že je možné na kohokoliv vytáhnout, co dal na Internet před 10 nebo 20 lety mě 2x neuklidňuje... .já taky kdysi publikoval spoustu blbostí, a než abych to nějak fřídil, tak jsem šel cestou plošného vypnutí webu (no pravda, ne zcela dobrovolného, protože skončila podpora PHP4, ale stejně :-)

    Takže v tomto případě bych se ho zastával víc, než v případě relativně nedávné debaty: tohle jsou "hříchy mládí" a on sám se je dávno snažil odstranit. Nicméně ta vypjatost té reakce ukazuje, že fakt názorově spadá hrozně do toho východního bloku a éry normalizace...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    humanista nozicka jede...

    Namaloval hákový kříž do Davidovy hvězdy a teď jde za Piráty do voleb. Kalousek se pustil do Tožičky - Echo24.cz
    https://echo24.cz/...z-do-davidovy-hvezdy-a-ted-jde-za-piraty-do-voleb-kalousek-se-pustil-do-tozicky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam