• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: no tak určitě na tvojí pětatřicítku dělá velký dojem tvoje tvrdá práce v oboru kryptoměn :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: hele vis co, v padesati uz ma mit clovek zajisteny bydleni, vybudovany penezovody a srovnany priority. no a navic takova sedmatricitka uz vi, co chce od zivota a povetsinou ma i vlastni hypoteku. aspon teda soudim podle svy petatricitky...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: open source jsem k českým Pirátům přinesl já (s trochu nadsázky) - Falkvinge podle mě vůbec ani nevěděl, že nějaký open source existuje :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: pochop, ale mě je skoro padesát, já bych potřeboval balit tak možná sedmatřicítky :-) na ty nevím, jestli udělá dojem ZP, spíš pravidelná výplata, ze které se našetří i na dovolenou...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ideová východiska říkám tomu, že máš nějaký meta-buzzword, typu demokracie, lidská práva, základní příjem, apod. nějaká část toho ideálu je tak jako tak nedosažitelná (u toho základního příjmu třeba podstatná část - financování). Ale pořád se můžeš ideově vymezit vůči tomu meta-buzzwordu, jestli je dobře, nebo špatně. Takže např. někdo bude říkat, že základní příjem, i kdyby byl možný, je špatně, zatímco já říkám, že základní příjem, kdyby byl náhodou možný, tak je dobře. To, jestli tu věc pokládáš za reálnou, vůbec nesouvisí s tím, jestli si myslíš, že je to dobré nebo špatné. Já třeba pokádám vzducholodě za bohužel dost nepraktické, ale hrozně se mi líbí a chtěl bych nějakou vlastnit (akorát holt bych musel k tomu mít i hangár a nikdy nelétat moc daleko od hangáru a takdál, takže je to boužel nepraktické).

    Např. je tu otázka Boha: někteří lidé na něj věří, někteří nevěří, někteří jsou důslední agnostici a tvrdí, že nevědí. No ale málo lidí si klade otázku, zda by Bůh vůbec existovat měl: co když existuje, ale je to špatné a bylo by lepší, kdyby neexistoval? Chápeš, filosofie je obor, který je zatížen obrovskými stereotypy a lidi obecně nejsou vedeni, aby potenciál svého myšlení využívali. Ve filosofii by se měly pořádat sportovní zápasy, tak jako to navrhovali Monthy Pythons.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: prosimte se zp utikej do veci verejnych balit sedmnactky. [facepalm emotikon]
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: chápu. zatímco kdyby dostávali základní příjem, tak se tenhle ideál kapitalismu (při kterém už ani nebylo vyhubeno moc indiánů, jako při prvotní kolonizaci Divokého Západu) nikdy nenaplní, protože ti zlatokopové by spokojeně seděli doma a nikam se nehnali.

    protože pochopitelně, KAŽDÉMU bude stačit ZP, bude doma koukat na seriály a klikat na FB, protože tím udělá dostatečný dojem na zlatokopky taky pobírající ZP a nikdo už nebude nikdy nic zlatokopat... veškerá motivace zmizí, protože jedinou motivací lidí je, když nemají co žrát (zřejmě)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    na piratech je fajn pozorovat, ze kdyz se jim neco nepovede, tak to jako male dite zahodi a vzteky rozdupou. pricemz open source je svaty piratsky gral, ktery chteli cpat naprosto vsude :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: nejen hospody, ale i prodejci lopat a kalholt. ale to je proste tak, ze kdo je na spici, ten vydelava.

    a je proste super, ze btc blockchain je nadherna ukazka, ze i nad open source projektem lze postavit funkcni byznys. at je to Slush se svym prvnim poolem, prvni penezenkou, at jsou to cinsti vyrobci asic a cele fronty programatoru a vyvojaru.

    hodne podobnej pribeh opensource, jako je pribeh linuxoveho kernelu :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: např. ta představa o růstu složitosti? nemůžu si pomoct, ale Dogecoin má v současnosti vzhledem k trží kapitalizaci spotřebu energie prostě nižší. A víš jak to chodí na volném trhu... pokud stejnou službu někdo dokáže poskytnout s nižšími náklady....
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: tak dulezity je, ze si u toho byl a mas co vypravet holkam z nyxu. nicmene jsem stale presvedcen o tom, ze tvoje ekonomicke predstavy o btc blockchainu byly proste vadne :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: zapomínáš ale na to, že ve finále na amerických zlatých horečkách, ať už se bavíme o kalifornský nebo později aljašský, nakonec nejspíš nejvíc vydělali podnikavci, co si v těch zlatokopeckejch městečkách otevřeli hospody a ehm... další podniky občanské vybavenosti :-) protože pochopitelně, spousta zlatokopů našlo zlatý nuget a hned si za něj koupilo claim, kde doufali najít víc nugetů a našli velký kulový...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: to je pěknej kec, víš o tom houby. např. jsem v roce 2013 koupil za 200 Kč použitý USB miner, dokonce jsem vymýšlel, jak ho líp chladit, tím minerem jsem vytěžil 0.1 BTC, na což by si dnes nejspíš potřeboval jadernou elektrárnu, a za několik let jsem těch 0.1 BTC prodal za rozhodně víc, než 200 Kč, dokonce tuším za několik tisíc Kč :-)

    Takže za sebe jsem si s tím pohrál a skončil rozhodně v plusu. Takže nešiř pomluvy. A připomínám [XCHAOS @ Piráti.cz (unofficial) (mostly trolling, též skládka promazaných příspěvků)] - jako pokus o náboženství je to rozhodně dobrej, ale když už, tak dnes jedině DogeCoin :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MAWERICK: jo, zacatek fenomenu kryptomen bylo neco jako prichod kapitalismu do cech po roce 1989. byla to divocina, klondajk, zlata horecka, ve ktery zlato lezelo v podstate na chodniku a stacilo ho jen zametat kostatkem a lopatkou.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    VYHULENY_UFO: za desitku? to asi ne :) dobre.. tak ne garsonka ale 3+1 v panleaku jo a jeste byti zbylo na fabii :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HONCKA: stacil prosty hodl. byla to stejna situace, jako nakoupit v 80's akcie Applu, kdyz s nimi sel Steve na trh... Nebo jako nakoupit akcie Tesly, kdyz s nimi sel Elon na trh... je potreba byt vnimavy a umet odhadnout uspesnou vec. :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    MAWERICK: garsonka na zizkove o rozmerech cca 100m2 ... :D
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    HONCKA: :D a ted by za to byla aspon garsonka v praze :D
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    VYHULENY_UFO: máš pravdu, mě to taky moc nešlo, za svejch vytěžených cca 10btc jsem si koupil kávovar, auto na dálkový a zaplatila se mi grafika a mejch 200k doge požral vircurex :/
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HONCKA: piratum to nikdy s kryptomenama neslo. Xchaosovy ekonomicky vize nikdy nevysly a do btc auditka se radeji uz boji chodit a vymazal je proste trouba. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam