• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: nevim v jaky realite zijes, ale linux uz davno underground neni.. bezi v kazdy lednicce, televizi, wifi routeru nebo dokonce telefonu s androidem. a umi dokonce i ipv6. umi uz ipv6 piratsky webik?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: no musíš najít vždycky někoho hloupějšího, komu to prodáš. v případě mě a BTC to byl nejspíš někdo v tvém okolí, kdo koupil a od něj si to možná koupil ty :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: dobře, ale přijatelná aplikace pro linux je maximálně těžba kryptoměn. kdyby měly být IT systémy veřejné správy postavené na opensource, jednoho dne, tak už linux nebude underground a bude to špatně a vůbec, byl by to podezřelý kryptokomunismus a neomarxismus a tohleto všechno
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: jo, kdo nakoupil doge tak pred rokem, tak ted si kupuje lambo :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: nejsem zahorkly linuxak, jsem nadseny linuxak uz pres 22let, kdy mi nesmi windows do pocitace. jsem v praci jediny linuxak a sitar a jak rikam, mymu sefovi se clovek se zkusenostmi a praxi jako sem ja hodi :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: fajn, takže ty jsi vlastně zahořklý linuxák, kterému by se otevřela spousta příležitostí, kdyby veřejný sektor začal dělat výběrová řízení, kde by kritériem bylo postavit něco na bázi open source a free software. Rozhodně víc příležitostí, než kdyby vyhrála TOPka a Kalousek, který o Linuxu nikdy nejspíš ani neslyšel a kdyby slyšel, tak by to zařadil do škatulky neomarxismus a komunismus.

    Ale prostě si Piráty nezaložil ty, takže je to nějaká podezřelá pitomost. Sice kdybys všechnu tu energii, kterou si vynaložil na trolling proti Pirátům vynaložil na spolupráci s nima, tak by to dávalo asi větší smysl, než kdybych já těžil kryptoměny... ale nic ti nebrání tvrdit opak.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: a vis ze docela jo, dela v korporatu a jeji kolegove v kryptu jedou. navic jsem na jeji kolegy udelal dojem s linuxem, oni pouzivaji takovy ty ubuntu, ale ja je prekvapil gentoockem :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: teď si konečně uhodil hřebík na hlavičku!
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: rozumim, proste nebyt tebe, tak by Bartos piratskou partaj nevybudoval. Jsi proste takovy piratsky Jara Cimrman :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: no tak určitě na tvojí pětatřicítku dělá velký dojem tvoje tvrdá práce v oboru kryptoměn :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: hele vis co, v padesati uz ma mit clovek zajisteny bydleni, vybudovany penezovody a srovnany priority. no a navic takova sedmatricitka uz vi, co chce od zivota a povetsinou ma i vlastni hypoteku. aspon teda soudim podle svy petatricitky...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: open source jsem k českým Pirátům přinesl já (s trochu nadsázky) - Falkvinge podle mě vůbec ani nevěděl, že nějaký open source existuje :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: pochop, ale mě je skoro padesát, já bych potřeboval balit tak možná sedmatřicítky :-) na ty nevím, jestli udělá dojem ZP, spíš pravidelná výplata, ze které se našetří i na dovolenou...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ideová východiska říkám tomu, že máš nějaký meta-buzzword, typu demokracie, lidská práva, základní příjem, apod. nějaká část toho ideálu je tak jako tak nedosažitelná (u toho základního příjmu třeba podstatná část - financování). Ale pořád se můžeš ideově vymezit vůči tomu meta-buzzwordu, jestli je dobře, nebo špatně. Takže např. někdo bude říkat, že základní příjem, i kdyby byl možný, je špatně, zatímco já říkám, že základní příjem, kdyby byl náhodou možný, tak je dobře. To, jestli tu věc pokládáš za reálnou, vůbec nesouvisí s tím, jestli si myslíš, že je to dobré nebo špatné. Já třeba pokádám vzducholodě za bohužel dost nepraktické, ale hrozně se mi líbí a chtěl bych nějakou vlastnit (akorát holt bych musel k tomu mít i hangár a nikdy nelétat moc daleko od hangáru a takdál, takže je to boužel nepraktické).

    Např. je tu otázka Boha: někteří lidé na něj věří, někteří nevěří, někteří jsou důslední agnostici a tvrdí, že nevědí. No ale málo lidí si klade otázku, zda by Bůh vůbec existovat měl: co když existuje, ale je to špatné a bylo by lepší, kdyby neexistoval? Chápeš, filosofie je obor, který je zatížen obrovskými stereotypy a lidi obecně nejsou vedeni, aby potenciál svého myšlení využívali. Ve filosofii by se měly pořádat sportovní zápasy, tak jako to navrhovali Monthy Pythons.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: prosimte se zp utikej do veci verejnych balit sedmnactky. [facepalm emotikon]
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: chápu. zatímco kdyby dostávali základní příjem, tak se tenhle ideál kapitalismu (při kterém už ani nebylo vyhubeno moc indiánů, jako při prvotní kolonizaci Divokého Západu) nikdy nenaplní, protože ti zlatokopové by spokojeně seděli doma a nikam se nehnali.

    protože pochopitelně, KAŽDÉMU bude stačit ZP, bude doma koukat na seriály a klikat na FB, protože tím udělá dostatečný dojem na zlatokopky taky pobírající ZP a nikdo už nebude nikdy nic zlatokopat... veškerá motivace zmizí, protože jedinou motivací lidí je, když nemají co žrát (zřejmě)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    na piratech je fajn pozorovat, ze kdyz se jim neco nepovede, tak to jako male dite zahodi a vzteky rozdupou. pricemz open source je svaty piratsky gral, ktery chteli cpat naprosto vsude :D
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: nejen hospody, ale i prodejci lopat a kalholt. ale to je proste tak, ze kdo je na spici, ten vydelava.

    a je proste super, ze btc blockchain je nadherna ukazka, ze i nad open source projektem lze postavit funkcni byznys. at je to Slush se svym prvnim poolem, prvni penezenkou, at jsou to cinsti vyrobci asic a cele fronty programatoru a vyvojaru.

    hodne podobnej pribeh opensource, jako je pribeh linuxoveho kernelu :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: např. ta představa o růstu složitosti? nemůžu si pomoct, ale Dogecoin má v současnosti vzhledem k trží kapitalizaci spotřebu energie prostě nižší. A víš jak to chodí na volném trhu... pokud stejnou službu někdo dokáže poskytnout s nižšími náklady....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam