• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    Obecně plkací, otevřená a nemoderovaná alternativa k diskuzi "Česká Pirátská Strana". Stávající klub [ Česká Pirátská Strana ] slouží spíše k prezentaci aktuálního dění ve straně a oficiálních názorů strany a jejích členů, případně k debatám s příznívci... a samozřejmě přitahuje pozornost během předvolebních kampaní. No a rozmohli se nám tam odpůrci a trollové, kteří samozřejmě s napětím očekávají moment, kdy začnou být jejich příspěvky mazány, případně kdy dostanou ban. A právě v tenhle moment vzniká potřeba obecného kecacího prostoru, pro různé Pirate-related flamewars, které by v oficiálním moderovaném klubu mátly příznívce a potenciální voliče a vůbec obecně zabíraly prostor.
    rozbalit záhlaví
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JOWDOW: a pak prijdou pirati a toho chudaka, ktery vydela na automatizaci oskubou :D
    JOWDOW
    JOWDOW --- ---
    VYHULENY_UFO: presne, ale to prijde samo. V automatizaci jsou prachy
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JOWDOW: jo, hlavne NEKDO musi zapracovat a vymyslet umelou inteligenci. sama se nevymysli
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    JOWDOW: jo, hlavne NEKDO to bude muset zautomatizovat. :D
    JOWDOW
    JOWDOW --- ---
    DANYSEK: konec koncu se stroje naprogamuj i samy. Umela intelgence nam to umozni, kdyz nebudem blby lidi a budem chtit vsechno hned, tak se to da vyuzit uplne vyborne.
    JOWDOW
    JOWDOW --- ---
    DANYSEK: vsechno se da zautomatizovat. Jenom otazka jestli bude zaroven flexibilita. Parni stroj nam pomoh hodne. Bys tahal porad s konem sutry.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    JOWDOW: jojo, ten vlhky sen o automatizaci... to se rikalo s prichodem parnich stroju taky, ze lidi nebudou mit praci :-) Ale to uz tak byva... nektere profese zanikaji, nove naopak vznikaji. Aneb i o ty automaty se musi nekdo starat, sam se ten automat taky nenaprogramuje...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: únosy a obchodování s lidmi je jen historická animozita, francis drake dostal za svou "činnost" pro korunu, tj. potápění španělských lodi se zlatem a stříbrem, rytířský stav
    JOWDOW
    JOWDOW --- ---
    dobra konverzaci tady. Bych jenom rekl, ze asi je vsechno lepis nez babis, a ten nepod.prijem bude asi jeste trvat. Konec koncu neni tolik Firem co vyrabi plne automatizovanej. To ze lidi musej chodit do prace je jednoduse kvulit tomu ze automatizace v cr je u zacatku zrodu. Az bude vsechno na call, tak to bude jina a nepod. prijem bude muset bejt. Kde maj brat lidi na zradlo kdyz nemaj praci. Nejdirv bych se bavil o tom jak udelat urady, banky a vsechno kolem zbytecnym. Kryptomena to nabizi na zlatem podnosu. Zadna treti osoba se uz nemusi montovat do nakyejch plateb. Ty banky tisknou jak chtej. A urady prece jen prideloujou prachy. Chce to dynamickej trh, prave ab obcas zbohatnul nekdo jinej. Nemuzem mit furt mit ty stejny bohaty lidi. Z prachu delat prachy to je napicu
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HONCKA: tak ja to beru tak, ze dle definice wiki je pirat nasledujici

    Piráti obvykle přepadají obchodní lodi, ale často loupí a rabují i na pobřeží. Pirátství kvete tam, kde je velký lodní provoz a lupiči mohou doufat v bohatou kořist.

    tak lidi, kteri piraty voli, voli i zlodejinu a okradani ve jmenu jakesi pofiderni spolecnosti. vzdyt i pirati vznikli kolem warezackyho serveru, neasi.. :D
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    VYHULENY_UFO: možná pirát, možná ufoun, každopádně zmrd :)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HONCKA: nepripravil te o ne zmrd, ale nejaky pirat. jenom pirati preci okradaji druhe.... neasi?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HONCKA: burza se systémem částečných rezerv obchodované komodity? není možná, něco tak podlého a prohnilého by udělaly jen zlé banky ovládané ilumináty :-) svobodní lidé neregaulovaní zlým státem by přece nikdy nešvindlovali! :-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    VYHULENY_UFO: o ty BTC mi ani moc nejde, stálo mě to asi 1500 na elektrice a aspoň jsem si udělal radost, serou mě ty DOGE o který mě připravil nějaký zmrd a taky částečně vlastní blbost, že jsem je nechával na burze, abych si občas užil intradenního gamblingu
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: Nelegalni vynosy z trestne cinnosti se proste zabavuji. To fakt neni podpurny argument pro nejake nove dane selektivne cilici na ty bohatsi. Danit uspesne, abys mohl vic populisticky rozdavat tem, co jsou treba i jen lini neco delat... ehm, to je fakt tradicni populismus cilici na chude. Ale co, ono uz i Pirati jsou takova populisticka partaj :D
    Jo, chapu - ono nejaky prokazovani trestny cinnosti je moc prace, makat se nikomu nechce... a tak radsi z kazdyho udelame potencialniho zlodeje, ze? ;-)

    A ty tvy studie... ehm... mentalita lidi v CR je v mnohem jina, nez mentalita lidi v jinych statech. Chapu, ze ty si najdes libivou studii treba nekde z Aljasky a budes se to chtit naroubovat u nas, ale ono to tak proste v praxi nefunguje.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: tak jestli si zainvestoval do nemovitosti, cinzaku, luk a lesu nebo koupil akcie technologickych spolecnosti typu Tesla ci SpaceX, tak to gratuluji. Aspon budes mit na demoverzi NZP, az prijde vas cas, ukazat co umite.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: hele, já popravdě nevím. Nejsem mafiolog. Úplně jako v těch akčních filmech to asi vypadat nebude, určitě to hodně bude prorostlé s tajnými službami, protože z definice věci, zpětné vazby a veřejné kontroly brzdí v práci jak mafii, tak tajné služby. V zásadě buď se můžu stát konspiračním teoretikem, nebo přiznat, že prostě nevím...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: ok, no řekněme, že já sice nejsem úspěšný podnikatel, ale s.r.o. které jsem založil odvádí státu tolik DPH, že mi Babišovi dotace sobě samotnému štvou trochu víc, než průměrnéhé důchodce, pro kterého je Babiš naopak symbolem toho, že mu stále ještě na účtě či na poště nějaký důchod přistává... fakt doporučuju těch narážek nechat.

    Já osobně se domnívám, že mám nainvestováno v něčem perspektivnějším, než v kryptoměnách. A sice v reálné ekonomice. Ty se domníváš, že tomu tak není, fajn. Jediné, co potřebuješ k fungování svého schématu, je najít někoho hloupějšího, než jsi sám, což zase přeci jen v téhle zemi není tak těžké, držím palce, určitě se povede. Nicméně, tak, že budeš v online diskuzích neustále zkoušet dělat hloupější ze svých oponentů v diskuzi, se obávám, že to nefunguje.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: mafie bude prat penize i ve vasem systemu n/zp. si jako myslis, ze dokazete mafii odstranit? ne, spis ji jeste posilite.... :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: no ale znovu, jistě souhlasíš, že není úplně jedno, jakým způsobem ten který bohatší zbohatne. Dobře placení profesionálové jsou jedna věc, ale třeba mafie, které potřebujou přeprat velké peníze z trestné činnosti jsou úplně jiná věc. Purismus marxistických komunistů a řešit "vlastnictví výrobních prostředků" dnes samozřejmě nikdo příčetný aplikovat nechce, ale máš tady takový drobný problém, že když nebudeš vůbec rozlišovat mezi způsoby zbohatnutí, tak pak pochopitelně budeš bojovat i za práva těch, kteří zbohatli více či méně trestnou činností...

    Nastínil jsem jednu možnost, a sice že bodem 0 základního příjmu by měly být různé pokuty a penále, se kterými by stát principálně v rozpočtu počítat neměl - protože to souvisí s aktivitami, které bychom chtěli úplně utlumit a ne vlastně na jejich pokračování a penalizaci učinit veřejné rozpočty závislé. Takže jsem navrhl základní příjem financovaný rozdělováním příjmů z různých pokut, vezmi si třeba pokuty za znečišťování životního prostředí - tam jsou potenciálně poškozeni všichni, i když fakticky tím více, čím blíže k havárii, ale v obecné rovině všichni. Stejně tak pokuty za rychlou jízdu nemají být zdrojem financování pro policii, ale měly by být odškodným pro všechny potenciálně ohrožené - tedy opět, v podstatě kdokoliv.

    No ale stát samozřejmě nežije jen pokutami. Úplně zanedbáváš možnost, že by veřejný sektor třeba hospodařil a hospodařil se ziskem. Ano, v libertariánském pojetí státu veřejný sektor nemá podnikat. Ale rozhodně mezi tímhle idálem a opačným ideálem čistě státní ekonomiky existuje mnoho mezilehlých stavů. A problém je i to, že dnešní právnické osoby jaksi neexistují ve vzduchoprázdnu, takže zdanění právnických osob, což je sám o sobě hodně novodobý fenomén, je trochu něco jiného, než zdanění fyzických osob, kterého se tak děsíš. Nakonec korporace samotné mohou postupem času dospět k tomu, že přispívat na ZP je pro ně výhodnější, než třeba občanská válka... sice je to dnes stěží představitelné, ale společnost se nějak vyvíjí.

    Představ si, že se ukáže, že společnosti vyplácející svým občanům ZP jsou skutečně stabilnější a mají méně kriminality a sociálně patologických jevů, než společnosti tvrdě kompetitivní. A představ si, že v těchto společnostech ale ten ZP nebude financován z povinných odvodů, ale z dobrovolných odvodů (či z daňových asignací - když se nad tím zamyslíš, je to jako vytvoření pracovního mista, akorát nemusíš složitě vymýšlet, co ten člověk má dělat). No a teoreticky skutečně se na tom účtě mohou objevovat třeba příspěvky korporací, pro které je existence sociálního smíru a stability důležitá... protože by těm korporacím třeba klesly některé jiné náklady, kdo ví... prostě jedna z možností je, že dostatečné množství subjektů se rozhodne, že nechce stability dosahovat zavedením nějakého skoro-totalitního systému, ale takto. Stát, vybírající stále nějaké daně, se do toho zapojí a třeba tam přesměruje ty příjmy z penále a pokut, protože vlastně není fér, aby si je nechával. A tak dál...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: no hele, napriklad ja jsem odvedl statu solidarni milionarskou dan po prodeji svych btc kvuli rozsireni bytu na 100m2.... nebylo to zrovna malo, fakt ne. ale co ty muzes vedet o placeni milionarskych dani, kdyz sudlis kde muzes.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam