• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSPiráti.cz (unofficial) vs. hloupí a zlí trollové, co proti nim vystupují
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Asi tady někomu smažu klub, pokud se na ty minusky v hlavním fóru České Pirátské strany nevyserete...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    [facepalm emotikon] xchaos blaboli blaboly :D
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: jenze piratska transparentnost failuje i na cinnostech, co maj primo Pirati v gesci... to koalici neokecas :)
    10%? A zdroj konecne uvedes? :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: je to koaliční vláda (radnice). je to trochu varování před tím, jak to bude za kokalice se Spolu, to je fakt. Ale pořád mi to přijde lepší, než Babiš.

    Jsi schopen potvrdit nebo vyvrátit, že IT oddělení na Magistrátu má teď 10% rozpočet jako za Krnáčové/ANO? (já totiž nevím - někdo to říkal, ale nevím)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no jo - protoze naivne veris, ze Pirati jsou maximalne transparentni... a vubec si neoverujes realitu, jak to funguje doopravdy pod jejich vladou :D Stejne jako sis v pripade Dostala vlastne vubec neoveril, co je ten typek zac.... stejne jako nikdo nezkouma, co jisti pirat Krch dela na magistratu pri zadavani zakazek :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: hele, o tom zmizení rozklikávacího rozpočtu slyším prvně.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: mylis se chlapce, ja nemam zadny problem... ja se bavim :-) Mimocodem, tu poznamku o tom, ze z magistratniho webu po nastupu Piratu zmizel rozklikavaci rozpocet jsi taky nejak vymlcel... :D Jestli ona cela ta "vnitrni demokracie" a "hra na transparentnost" v realu neni jen placebo, kterym se Pirati snazej ulovit naivni volice... :D V duchu hesla "kdyz ptacka lapaji, hezky mu zpivaji".... v Praze jsou si Pirati hodne jisti v kramflecich a pak uz na nejakou transparentnost kali bilej tesak, zejo :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ty máš zase problémy s vnitřně demokratickou stranou, co...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    A at se vratime k tematu ... diskuze v [Česká pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu ] je samozrejme zabavna :D Kterak zarputili stoupenci Piratu krecovite obhajuji preslapy v preferencich upadajichch Piratu... :D Je fajn, ze tohle zindexuje i Google... :)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: pokud vim, uz pres deset let to mate jako firmu... a i ta fotka obsahuje logo firmy... svadet to na sousedskou sit je tak trosku trapny ;-) Ostatne, ty nalepky s logem taky nebyly zadarmo... takze znovu, fakt se chces vymlouvat, ze jste nemeli na par kabliku? :D
    XCHAOS: a to jsme zpet u toho, ze sis svym podnikanim nedokazal ani vydelat na odpovidajici techniku... ale tim spis je divny, ze ti to moc nesype, kdyz v realu pouzivas ty nejlevnejsi "socka" reseni :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (a technik u sebe většinou má pár kusů nějaké univerzální délky, ne že by s sebou vozil celý sklad všech délek... prostě řešíš tu věci, které jsou bezpředmětné. mohl bys rejpat do podstatnějších věcí, že např. z rozpočtových důvodů jsme až poměrně nedávno nahradili změti poe adaptérů na APčkách manageovanými PoE switchi, protože ty historicky bývaly hrozně drahé....)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: prostě jsme nebudovali tu sousedskou síť tak, že si nejdřív nakoupíme na sklad všechny možný dýlky patchkabelů. je to divný, ale já jsem ani nebyl síťař. ta síť se spíš připojovala k mý bráně, protože na ní byl net. budovali jí různý lidi v různých domech různě, od velmi vzorných rozvodů po naprostý punk. teprve později se to konsolidovalo.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: opravdu tu chces verejne fnukat nad tim, ze polozky v cene v radu par desetikorun mely nejaky zasadni vliv na vas firemni rozpocet? :D
    XCHAOS: no pokud se tvaris, ze v dosovskem exaci nemuze byt zadny bezpecnostni problem... tak radeji mlc... :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ad zranitelnost... v DOSovském exáči? jako že by stránka podvrhla nějakaký string, co by udělal buffer overrun a šlo by pak spusti x86 instrukce pod DOSem? :-) hele, žádnej security expert nejsem a tehdy jsem nebyl tuplem, ale alokovanou dýlku stringů v C jsem si tehdy úzkostně hlídal, protože to bylo asi jediné, co jsem uměl hlídat. všechny stringy se kopírovaly s nějakým limitem, případně alokovaly na míru. jestli byl nějaký bug v té použité TCP/IP knihovně to nevím, tu jsem vzal hotovou... ale bylo strašně jednoduchoučká a neposlouchala na žádných portech, v základním režimu.

    (ano, pravda se tam počítalo se spouštěním exáčků stažených z netu, pokud měly speciální MIME typ... ale to bylo možný jen z domén, který si musel explicitně vyjmenovat v konfiguráku, ručně :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: jednoduše jsme malá, nízkorozpočtová firma a pokud dnes je to jinak, tak před 10 lety jsme prostě neměli neustále skladem všechny možné délky patch kabelů.

    a ano, v roce 1997 skutečně nedokázal Linux nainstalovat každej, a když to někdo dokázal, byly tam skutečně zapeklité problémy s češtinou (běžně se nepoužívalo utf-8), neexistoval vhodný textový procesor (tuším jsem si někdy tehdy koupil (!) Wordperfect pro Linux, kdytž to už šlo, ale byla to i tak katastrofa...) a tisk byla taky pohroma. (dokonce jsem krátce měl pidi-open-source projekt na výměnu iso-8859-2 znaků v postscript souborech, aby to korektně tisklo... nebylo to z mé hlavy, ten koncept mi někdo poradil, ale skript k tomu nebyl, tak jsem ho zrekonstruoval... už si to skoro nepamatuju, ale někdo mi dokonce poslal patch, kde doplnil další znaky na které jsem vykašlal, slovenské nebo jaké...)

    klidně bylo možné, že někdo použil můj browser pod DOSem, aby si hledal v online dokumentaci či diskuzních fórech problémy, které měl s instalací Linuxu.. bylo to tak trochu i zamýšlené...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: naprosto jednoduse - stanovis jim nejaky pravidla, jak to maj delat... a mit u sebe ruzny delky je fakt to nejmensi. Hele, fakt tu nedemonstruj fakt, ze sis nedokazal uhlidat vlastni zamestnance ;-)
    XCHAOS: v ty dobe jednak spousta lidi ani netusila, ze nejaky internet existuje... druha vec byl fakt, ze i kdyz o nem vedeli, dovolit si ho proste nemohli a obstarozni PC byl ten posledni problem :-) Fakt nebyl problem v tom, ze by meli "jen" second-hand pecko.
    XCHAOS: a tak jisteze, Google nebyl... ale bylo Yahoo ci treba Altavista... a fungovaly taky treba newsy (nntp/usenet)... proste kecas, ty zdroje byly (mas tu smulu, ze uz v ty dobe ja pristup k internetu taky nejaky ten patek mel, takze to pamatuju) :) A najit tam slo opravdu ledacos... a jen tak mimochodem, uz v roce 1998 vydal Computer Press knizne cesky preklad v te dobe jiz 6 let existujiciho LDP (krom toho byla par knih i z drivejsi doby; i cesky - o anglicky psanych publikacich ani nemluve). Ten kdo chtel to zas takovy problem nastudovat nemel - ty zdroje ale proste byly, ne ze ne... ty experte na vymluvy ;-)
    Ze siti samozrejme zisky muzou plynout a plynou a dokazuje (uspesnejsi) konkurence vsude kolem tebe :-)
    A co se bezpecnosti tyce, jses proste mimo... dnesni "security" hry? To se jen zaplatpanbu resej veci, na ktery se v tom '97 kaslalo :-) Ono buhvi kolik potencialnich zranitelnosti by se naslo v tvem Arachne. Ale mrtveho kone asi nikdo pitvat uz nebude :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ano, ale když to zapojuje 5 různých techniků v časovém horizontu 10 let, tak té kázně dosáhneš jak? zdokumentuješ "do tohohle domu si noste max. půlmetrové patchkabely"?

    Navíc, kdyby tam byl nějaký výplet (na což asi narážíš..), tak dobře víš, že jakákoliv analýza který drát kam vede, je daleko těžší. ve skutečnosti je tohle docela dobře "čitelné" zapojení, šlo by zkrátit patchkabely, dobře... ale použít vypletení dlouhých kabelů, které pak skutečně vypadá strašně profi, by situaci nezlepšilo nijak, naopak by se vše znepřehlednilo (a ty to najít potřebuješ, protože časté zadání nového nájemníka je třeba aktivovat jinou zásuvku v bytě, apod.)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ano, v 97mým to bylo pořád těžký. Tehdy nebylo jednoduchý si vygooglit nějaký problémy... dokonce ani když si měl přístup k netu.

    ano, nějaké linuxy jsem v té době už testoval, většinou jen jako severy, sem tam něco i doma, ale s pomocí známých, co se v tom vyznali. na desktopu to v letech 2000-2005 chodilo, ale všelijak... vlastně první linux, se kterým jsem byl plně spokojený a přišel mi použitelný na desktopu, bylo až Ubuntu někdy v roce 2007

    jinak samozřejmě ve světě open source a free software naprogramovat něco nového, o co by fakt byl zájem a lidi by to chtěli - to je úplně jiná výzva, než flikovat nějaký sharware napodobující funkčnost jiného shareware (max. na jiné platformě). samozřejmě, admini obecně motivace programátorů moc nechápou. myslej, že linux je tady prostě proto, aby je živil, a programátoři jsou divnej plebs, u kterýho je samozřejmý, že budou makat zadarmo aby se oni měli dobře... obchod s konektivitou mi oproti např. např. počítačové bezpečnosti přišel jako celkem férová věc. Třeba antiviry mi štvaly neskutečně, a dnešní security hry v podstatě taky.

    ano, myslel jsem si trochu naivně, že ze sousedských sítí poplynou nějaké příjmy, které by šly využit třeba i financování vývoje free software. bylo to neskutečně naivní, poskytování Internetu je poměrně hodně konkurenční, jak sis všiml. nakonec to spíš než o technických parametrech bude o monitoringu, reakční době v případě problémů, dostupnosti a kvalitě hotline, apod.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: Ano, zpřístupnit web majitelům secondhand PC, které by jinak skončily ve šrotu, byl ode mě mladistvý idealismus. Ten pak pokračoval zpřístupňováním broadband Internetu širší veřejnosti.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: v '97 bylo tezky nainstalovat Linux? :D To slo i nad tim DOSem nad FATkou... Monkey Linux - a melo to plnohodnotny xka s fvwm.... na peti disketach, stacilo to rozbalit do C:\LINUX - o dlouhy nazvy se postaral UMSDOS filesystem. Jinak samozrejme klasiky typu RedHat ci Debian jsme tu take uz meli.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam