• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARRISous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Pres noc. Ale sral sem na to. V 7 vecer sem to tam dal a zpracovaval nekdy po servisu kolem druhy odpo druhej den..
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DEVIL: pekny, jak dlouho si to delal?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SIRIUS: je to fake roast. owner je zid a kupuje rump.. ty kusy sou velky ale docela a bylo jich tam 5, takze proto dve masiny na jednu lazen.
    prikladam fotku k porovnani. sem na ni spalenej jak lidice, tak sem se zanonymizoval, aby tu nevznikaly naky memy jako 'stoner stanley' apod, znam svy puppenheimsky ;)

    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    DEVIL: jak velky mas ty kusy?
    VOY
    VOY --- ---
    DEVIL: To mas dva cirkulatory v jedny lazni?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    lol, sem nasel fotku z prace jak ve drezu delam 5ks roast beef (sous vide) :D

    SARRI
    SARRI --- ---
    DEVIL: Jj, bohuzel
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SARRI: mexiko? :)
    SARRI
    SARRI --- ---
    VECTOR: bohuzel a ani se radsi neptej odkud priletel ..
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    SARRI: chrest uz mas cerstvej z CR?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ja o vikendu delala mrkve a to bude asi moje hodne oblibena zelenina ted

    85 stupnu 85 minut
    ocistene mrkvicky, zazvor, mandarinky
    minule to byl med, citron a tymian a taky dobry

    jinak, profici znaj, ja se docetla dobrej tip, dat tam zmrzlou stavu, pak by to melo jit vakuovat lip ;)
    WTK
    WTK --- ---
    ja mam pres rok hrnec steba sv1 a ma to sice takovy horsi ovladani ale funguje dobre, zatim mi staci. vakuovacku vk5 ale ta mi prijde ze uz pomalu odchazi..
    tak taky koukam po nejakejch ziplockach, o tech sous vide supreme jsem nevedel, zkusim... ten silikonovej od anovy mi zas prijde celkem drahej
    kdyz tu vidim na fotce ty ziplocky z ikey, tak ty bych moc nedoporucoval pouzivat do sv, je to jinej material.. ptal jsem se jich jakou zvlada teplotu a rikali tusim ze max kolem 55 stupnu.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    btw, jak resite myti ziplocku treba od kureciho? to jde PRISERNE spatne.
    SARRI
    SARRI --- ---
    KASUMI: prijde mi to jako win win, skoro zadnej bordel pri vareni, pomerne rychle hotovo a skvela chut ..
    SARRI
    SARRI --- ---
    Jo a dosla jsem k zaveru, ze mi musim poridit zip locky. Ta hora plastoveho odpadu tyra moji ekologickou dusi.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SARRI: mrkev je dobra, ja ji delala s pomerancovou stavou, taky dobry :)
    SARRI
    SARRI --- ---
    dalsi experiment .. mrkev na tymianu .. 90C, 25min .. na skus
    byla tak dobra, ze jsem ji jedla rovnou z pytle jak je videt ;)

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SARRI: to pak jo no. Das vsechno do sacku a voila. Ale slehani sabayonu neni slozity. Chce to jen trpelivost, sundavani z tepla ve spravnej cas..a pro me treti nejdulezitejsi vec = elektricka metla!
    Fakt to zkus, nic na tom neni a zvlast delani sladky verze je total... na dezerty to pak kydat, ach!
    SARRI
    SARRI --- ---
    SARRI: na 85C 12min
    SARRI
    SARRI --- ---
    DEVIL: v provozu to chapu, ale doma slehackovac nemam (a ani ho nechci nejak) a na plotne se mi nikdy nepovedla ani ve vodni lazni, nikdy jsem totiz nevydrzela to slehat do zhoustnuti
    rikala jsem si, ze to zkusim v sous vide a jsem nadcena jak easy to je
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam