• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARRISous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě
    SARRI
    SARRI --- ---
    Jo a dosla jsem k zaveru, ze mi musim poridit zip locky. Ta hora plastoveho odpadu tyra moji ekologickou dusi.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SARRI: mrkev je dobra, ja ji delala s pomerancovou stavou, taky dobry :)
    SARRI
    SARRI --- ---
    dalsi experiment .. mrkev na tymianu .. 90C, 25min .. na skus
    byla tak dobra, ze jsem ji jedla rovnou z pytle jak je videt ;)

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SARRI: to pak jo no. Das vsechno do sacku a voila. Ale slehani sabayonu neni slozity. Chce to jen trpelivost, sundavani z tepla ve spravnej cas..a pro me treti nejdulezitejsi vec = elektricka metla!
    Fakt to zkus, nic na tom neni a zvlast delani sladky verze je total... na dezerty to pak kydat, ach!
    SARRI
    SARRI --- ---
    SARRI: na 85C 12min
    SARRI
    SARRI --- ---
    DEVIL: v provozu to chapu, ale doma slehackovac nemam (a ani ho nechci nejak) a na plotne se mi nikdy nepovedla ani ve vodni lazni, nikdy jsem totiz nevydrzela to slehat do zhoustnuti
    rikala jsem si, ze to zkusim v sous vide a jsem nadcena jak easy to je
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SARRI: jak jsi delala ten chrest?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SARRI: holandska sous vide je absolutni srani. ja delam naprosto jednodusse ze slehackovace. bez sabayonu. zloutky, vlazny maslo (neklarifikovany), sul, bilej ocet, citron...naleju to do slehackovace, dam tomu jeden charge, dam do vlazny vody a mam hotovo. sice je to drazsi, kvuli tem nabojum plynu...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    BEBEBE: Takhle to dělá bůh všech modernistů Nathan Myhrvold: http://modernistcuisine.com/recipes/sous-vide-hollandaise/
    SARRI
    SARRI --- ---
    BEBEBE: receptu jsem nasla nekolik, nakonec jsem pouzila malou variaci na tento .. https://www.savoringthegood.com/2018/01/sous-vide-hollandaise/
    pridala jsem do nej jen dve lzice bileho vina a jeden zloutek navic
    a priste uz to nebudu delat v pytli, zel spis ve sklenici
    SARRI
    SARRI --- ---
    SMOKY: Jsem zatim ve fazi experimentovani, takze do sous vide rvu co me napadne a co za to stoji si teprv vyhodnocuju. Kazdopadne jsem si vzpomnela na DEVILA kdyz jsem pak vyhazovala vsechen ten plast.

    SIRIUS: Muzes si hrat vic s konzitenci tim, ze menis teplotu. Z pary je skvelej, ale porad stejnej. Tady je to docela pekne cele popsane vcetne popisku te lazne pred vakuovanim : https://www.seriouseats.com/2016/08/the-food-lab-complete-guide-to-sous-vide-salmon.html
    BEBEBE
    BEBEBE --- ---
    SARRI: Jak se dělá holandská sous vide?
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    SARRI: je ten losos takovej rozdil proti tomu kdyz si ho udelas treba v pare?
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Lososa sem zkoušel jednou. Jako dobrý, ale u něj mi to za ten vomrd moc smysl nedává.
    SARRI
    SARRI --- ---
    VOY: nebyla to jedna lazen a zabralo to 3h
    nejdriv omacka, pak chrest a nakonec losos zatimco se chrest a omacka v te lazni ohrivaly ..

    chrest byl epickej, omacka asi nejsnadneji pripravena ever akorat losos tentokrat nebyl tak dobrej jako minule .. teda chutove dobrej byl, ale konzitenci trosku tekutejsi (asi jsem ho malo vysusila kdyz jsem prendavala ze solne lazne do pytle)
    VOY
    VOY --- ---
    SARRI: jak tohle vsechno chces zkoordinovat s jednou lazni by me zajimalo. To nemuze jit.
    SARRI
    SARRI --- ---
    snad nebudeme jist v 10 vecer ;D
    SARRI
    SARRI --- ---
    a jeste chrest ..

    SARRI
    SARRI --- ---
    losos ..

    SARRI
    SARRI --- ---
    holandska ;)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam