• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARRISous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě
    SARRI
    SARRI --- ---
    a jeste chrest ..

    SARRI
    SARRI --- ---
    losos ..

    SARRI
    SARRI --- ---
    holandska ;)

    SARRI
    SARRI --- ---
    dnesni priprava vecere .. nejdriv lazen

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DEVIL: ja nic nemrazim :) a ty sacky, co pouzivam, jsou reusable
    SARRI
    SARRI --- ---
    DEVIL: a co silikonovej zip lock, zkousels? https://www.stasherbag.com/
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Ja tu nechci zacinat zadnej flame ani nic. Jen proste si myslim ze tyhle neprumyslovy vakuovacky je jen trik na divaci (ci spise na jejich penezenky). Vychovaj si konzumenty v novym sektoru.... budou furt kupovat 'specialni' plast na vakuovani. Stejne jako se jim to povedlo s kapslema s kafem nebo zidovskym sodastreamem.
    Ja si myslim ze kdyz jde jidlo do mrzaku tak nemusi bejt vakly. Vetsinou se stane, ze pytlik pri expanzi tekutin povoli a kdyz pak z mrazu povolujete v lednici tak se udela bublina. Kdyz se zas nastavi neuplny vysati vzduchu, tak se ta bublina udela vlastne taky a tudiz by stacil klasickej sarand wrap. Odzkouseno na zmrazeny naporcovany zverine, divokejch husach, kachnach, alpace, gulasich a omackach.

    Ted nechci nijak rejt, ale rybu co uz pride v rigor mortis at uz na ledu v boxu nebo rozmrazena z kostky ledu, porcovat a nasledne opet mrazit a pak si hrat na fajnsmekra a delat sous vide, nebo jen z pocitu ze ji v tom mrazaku tesne obepnuty igelit ucini vic a hlavne dele 'cerstvou' je skutecne usmevne.

    I pres svoji profesi, pri ktery se znici/odhodi tuny a tuny plastu, papiru a v neposledni rade jidla, jen aby se splnilo me prani a zaroven ukojila touha vsech kapitalistickejch zmrdu, apeluji na vas, abyste skutecne premysleli o vyuzivani reusable heavy duty ziploc bags, ktery skutecne na domaci sous vide a uchovavani porci v mrzaku/lednici bohate stacej. Howg
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    Ja teda si zivot bez moji cheap-o vakuovacky nedokazu predstavit.
    Chapu ze vetsi a profi by byla lepsi, ale jak rika Kasumi ... na doma bohate staci.

    Vice nez na sous-vide ji pouzivam na uchovavani potravin (koupim v Makru celyho lososa, nafiletuju, nacpu do mrazaku porce v pytlikach).

    Hlavne co se toho mista tyka, tak ma svoje v policce, coz je do panelakovy kuchyne OK :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Jako jedina reakce na devila me napadla “nedelam prumyslovy vareni, varim pro dva lidi”, ale odpustila jsem si, pac mi to prislo celkem obvious:)
    I ta vase “profesni deformace”:)

    Ja to chapu
    Kazdej obor ma svoje:))

    Mne tohle naprosto staci a pro domaci vareni mi to prijde ok
    Neni to audi; ale ani trabant :)
    KLAAR
    KLAAR --- ---
    viz KASUMI, DEVIL
    imho pro nás profíky je těžký nemít komorovou vakuovacku, která prostě funguje úplně jinak a líp, než ta domácí varianta. máme doma foodsaver už léta, ale ja se s ní do teď nenaučila a děsně mne rozčiluje. rovnat pytlíček, protože je v roli, roluje se a mačká se, rovnat ingredienci znovu a znovu, protože se neustále posouvá, neschopnost pojmout šťávu a marinádu tak, jak jsme zvyklí z práce.
    pro představu neznalce: komorova nejmenší vaku je za minimálně 25k, váží 40kg, rozměry cca 40x50x60.
    ingredience do sáčku, sáček na různě nastavitelnou plochu do komory, srovnat hranu, zavřít. odejdeš příjdeš hotovo. případně zastavíš dle požadavků na vakuum. dohromady asi 30sec.
    (když není bob doma, vezmu si ingredience do práce, vaknu tam, přinesu domů :)))
    trochu přiznání, ale fakt upřímný!
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KASUMI: ja sous viduju jen v ziploc heavy duty pytlikach, ktery se daj vymejt a znova pouzit. kdyz potrebuju neco vaknout, du do bejvaly prace kde je komorova vakuovacka.
    tu domaci vakuovacku co mas, tak ty vetsinou odejde po nakym case ten motor. bude ztracet na vykonu a pak je to na novej stroj...
    imho takova hracicka a hlavne drahy krmivo v podobe tech pytliku a hodne casto to i pres dvojity vaknuti stejne povoli. ziploc heavy duty a kancelarsky svorky je imho velice efektivni
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELPASO: tavi to dobre

    na odsati vzduchu to ma dva mody na normal a jemnejsi silu, plus je tam nastaveni na dry/moist veci
    kdyz to delam klasicky, tze nejaky "suchy maso" na plnej vykon, je to uplne ok (z meho pohledu)
    obcas mi to zahapruje, kdyz tam mam vic tekutiny na jemno a moist, tak to nekdy "nezavakuuju", jen trochu odtahnu vzduch (ne uplne na dren,a le ani zadnou vzduchovou bublinu, co by mi nedovolila to ponorit) a zatavim a rovnou procesuji.. pripadne to dam do sacku a vzduch upustim ve vode.. takove veci ale hned konzumuji, nenechavam v lednici
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    KASUMI: Nevykonny. Spatne zataveny. Nedostatecny. Ale je to uz par let co jsem to resil
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VOY: Zatím ne. Já vývar mrazím a rychle spotřebuju.
    SARRI
    SARRI --- ---
    VOY: vakuujes vyvar jen do lednice nebo ho mrazis?
    VOY
    VOY --- ---
    WITTGENSTEIN: Pak mi dava smysl mi na vetsinu vareni kurat atd. ty levny z lidlu a na nejaky vetsi heavy duty vyvareni ty drahy.

    Komorova vakuovacka me laka dost, protoze bych pak mohl vakuovat napr. vyvary velice efektivne. Ale zacina bohuzel nekde kolem 500 euro a to mi za vec v podstate zbytecnou prijde jako hodne. Proste mi to za ten luxus nestoji.

    Je teda nejaky rozumny workaround na vakuovani vyvaru co by nestal 20 tisic? :-)
    SARRI
    SARRI --- ---
    Tak mam za sebou dalsi pokus .. tentokrat s lososem podle receptu z sous vide at home knihy (nejdriv v lednici ve vodni lazni ze soli a cukru a pak zavakuovat a 30min na 52C).
    Tentokrat uspech, moc dobrej byl
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    VOY: ja kupuju tyto
    Fólie do vakuovačky Guzzanti 28 x 600 cm 2 role - Chefshop.cz
    https://www.chefshop.cz/folie-do-vakuovacky-guzzanti-28x600-cm-2-role/
    je to tunylek, co si zavaruju velikost podle potreby
    a pak jsem koupila sacky se zaviranim, na veci, kde je tekutina
    neco takovyho, nevim presne ktery
    https://www.chefshop.cz/sacky-sous-vide-supreme-se-zipem-30-5-x-20-3-cm-25-ks/
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    VOY: Tak právě ty levný se v teplotách nad 80 stupňů rády rozkládají :(

    (Jsem jediný, kdo přemýšlí nad koupí komorové vakuovačky?)
    VOY
    VOY --- ---
    A co levny dobry sacky do tech vakuovacek, na ty chodite kam? Jinak vakuovacku mam tu zakladni od SilverCrestu cca za 50 euro.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam