• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    KASUMI: Jojo jsem za půlkou to už musím!
    A pak, pak se odměním podle KOCHANSKA_CH: :-D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ALONSY: ne! vydrz!!!! :D
    to das!
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    KOCHANSKA_CH: začínám odpočítávat dny do konce whole30 a zpochybňuji své rozhodnutí. :D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BERUSKA_CA: IKEA. Mám tři velikosti.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    KOCHANSKA_CH: OT: moc se mi libi ty dezertni talire.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Kokosové palačinky s rozvarem z lesního ovoce.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Jídlo z jedné pánve. Zelí na cibuli s farmářským uzeným bokem.

    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Chilli bez carne

    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    Ja dnes poprve od urazu varila, bylo povznasejici dat si neco, co mi chutna :-D Polivka z batatu a cervene cocky.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Dušičkový kompot z jablek a hrušek, slazený březovým cukrem.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Grilovaný losos, široké mrkvové nudle na másle, pečená brambora s česnekovým dipem, lupení s olivovým olejem a balsamikem.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hráškový krém s mátou.

    ISCH
    ISCH --- ---
    GINGERCAT: Recept, co jsem davala ja, ma vyrazne vic sadla.
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    Chci tu taky pochvalit jogurtovej chleba z paleosnadno. Chutna to fakt a ma to texturu skoro uplne jako klasickej zitnej chleba. Chova se to normalne, da se to toustovat, neni to vubec vajecna houba jako vetsina paleo chlebu. Bezmoucnejch receptu na pecivo jsem zkousela dost, tenhle je bezkonkurencni. Oproti receptu jsem dala jen tri vejce a navic kmin, lnenou mouku tmavou.
    Tady v kombinaci se zbytkama z lednice, co je potreba snist pred vikendem.
    Italska zelenina/domaci tzatziky, hummus, tunak



    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    ISCH: to od Kochanské má teda o dost zdravější barvu :-)
    ISCH
    ISCH --- ---
    POHODAVOLE: ja delavala podle

    Rillettes de Connerré (rijet d konere) - *CHUTNÉ STRÁNKY S FRANCOUZSKÝM NÁDECHEM*
    https://olivovakucharka.webgarden.cz/rubriky/seznam-receptu/maso/rillettes-de-connerre-rijet-d
    FITH
    FITH --- ---
    Cuketove placicky,panenka,maangchi salat.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: V troubě bych držela teplotu kolem 100°C. Pár hodin to taky vezme.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: mohu jeste poprosit, na kolik by jsi to pekla? :)

    Diky moc!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Napíšu podrobný návod jak z Kuchařky pro dceru - mám zrovna potřebu prokrastinace. :-)
    Chce to tučné maso, já jsem tentokrát zvolila bok a oháňku. Pokud jsou v mase kosti (oháňka), tak je vyřežeš. Bok zbavíš kůže. Nejlíp to jde, když ho nakrájíš na pruhy cca 3-4 cm široké, otočíš krupónem dolů a nůž táhneš vlastně těsně nad kůží a vede tě krájecí prkno. Volnou rukou držíš kůži. Pevně, mrcha klouže.
    Maso nadělíš na kostky, prosolíš. Někdo dává koření, já mám raději čistou chuť dobrého vepřového. Po té zaliješ trochou bílého vína, (povinné) zakryješ kůží, nebo ju můžeš vyhodit či použít jinak. A vše dáš buď do pomalého hrnce nebo na pomalé pečení do trouby za nízké teploty. V Crockpotu to bylo asi 8 hodin. Až je maso pěkně měkké, jakože hodně, nejlíp ješte v okamžku, kdy je sádlo trochu tekuté, hmotu rozmačkáš. Vlákna odděluješ třeba vidličkama. Mně se osvědčilo nerezové mačkadlo na brambory, tím to ušťouchám až na sračku. Ochutnám, zda hmota nepotřebuje dosolit.
    Při této finalizace lze ještě různě dochucovat, třeba dohněda smaženou cibulí, bylinama, česnekem. Pěkně se k tomu hodí aj kysele okurky.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: jak se to prosim del? :)

    Diky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam