• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    FITH: To sice jo a jsem si toho vedoma, ale resit takovejhle detail je uz z myho pohledu za hranici magorstvi. To stopovi mnozstvi mlecny bilkoviny co v tom neprepustenym masle je odmitam resit :)
    FITH
    FITH --- ---
    SAT_ANN: Jen mala technicka, maslo je ve whole 30 zapovezeno,povoleno ke jen ghee.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SAT_ANN: černý sezam na vejce je geniální
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    Brambora s maslem v marks&spenceru



    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    Kureci kari se zeleninou, kvetakova ryze
    dezert jablecna dren, boruvky, orechy




    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    Jedu po druhy whole30, par jidel za posledni dva dny
    Cinska zelenina, avokado, salat, vejce



    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    Illuze mě inspirovala k takové lednové výzvě, a to "Vyjez špajz a mrazák" - začátek bude lehkej, konec horší, jsem zvědavá! Idea je co nejmíň nakupovat, co nejvíc sníst různý přebytečný a zamražený potraviny a nechat ve špajzu jen pár plechovek. Budu se to snažit fotit :-D zatím jsem si vždycky vzpomněla, až když bylo sežráno.
    Začali jsme:
    kefírová buchta z předloňských borůvek
    Doenjang-jjigae alias korejská polívka s krevetama a rýží
    Noky s hlívou na smetaně (to bylo všechno čerstvý, ale bylo to v lednici)





    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Boršč. Plnotučná zakysaná smetana vyrobená pomocí kefírové houby.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Muž byl poněkud smutný, že letos nebyla štědrovánoční večeře, když jsme kdesi rajzovali. Tak jsem to musela odčinit. :-)
    Klasický bramborový salát s domácí majonézou a vepři)ové řízky s alternativním panýrungem. Lupinová mouka, vajco a směs bramborové vlákniny s parmezánem a mandlema.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Moje oblíbená, ale "příliš pracná" svačina. Bílý jogurt a nastrouhaný jablko. Nastrouhání vytáhne tuhle svačinu do ráje, el komu by se chtělo. :)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Slunce v troubě! :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Silný hovězí kostní vývar se zeleninovými nudlemi a hráškem. A po návratu od mohamedánů prase. Vepřoví vrabci s kysaným zelím, mandlovým knedlíkem a fritovanou cibulí.



    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    a dýňová, moje oblíbená

    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    minestrone s fazolkami a baby špenátem

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A výsledek s dipem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    No a něco na poslední chvíli na dnešní večer,-)
    Možná to spíše patří do Babicária (aneb akce "hele, tohle bude za chvíli expirovat a tohle o víkendu), ale je to tedy pekelně dobré ,-)



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnes oběd - špagety s lososem, smetanou, bazalkou a Parmezánem.

    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    DAVE_PAGE: stary recept pravi, ze se ledvinky maji odblanit a pak pres noc namacet v mlece. jen pro inspiraci, pry to vyplavi skodliviny...
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    POHODAVOLE: dik :)

    delal jsem to z 3 ledvin. Ty rozkrojit a vsechno bile z toho odrezat pryc. Pak ledvinky nakrajet na nudlicky a min. 2x2min prevarit ve varici osolene vode.

    3 mensi cibulky nakrajet na jemno a osmazit na sadle do hneda. Hodne do tmava... Potom k cibulce prisypat 1 lzici hladke mouky a zase zarestovat do hnede barvy. Prisypat 1-2 lzicky drceneho kminu a nalit 0.5l vyvaru nebo vody a pridat ty nakrajene a sparene ledvinky. Varit 45 minut. dochutit soli a peprem.

    Vysledek dost zavisi na tom, jak moc osmazis tu cibulku a mouku do tmave barvy.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DAVE_PAGE: jak se dělají pls? Já si je dávám akorát v lokálu, kde jsou top a vypadají podobně jako tvoje :-)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Taky klasika - ledvinky na cibulce :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam