• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    V pátek momentální nápad a přitom se z toho vyklubal fakt výborný oběd - zapečené brambory se slaninou, česnekem a sýrem, mrkví v citrónovém pepři a k tomu fazole.





    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Jarní bryndza. (Díky, Geisho! :)




    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    Burt peceny v troube roztahne nozicky!


    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Kýta z přeštického vepře strávila noc ve společnosti čerstvých shiitake a sušených lišek v pomalém hrncu.
    Z hub a výpeku jsem udělala omáčku za pomoci mixu dušené cibule, smetany a mascarpone, chřest a glazované mrkve s tím docela ladily. Někdy jsou to fakt experimenty. :-)

    BAAL
    BAAL --- ---
    Mame tu novou sezonu a s tim prichazi tradicni problem co jist na zavodech, kdyz clovek nechce sedmidenni prujem z klobas od kantynsky.

    Zavitky jsem uz zkousel loni ale oschnou v krabicce, tak na zitra zkousim sous vide pytlik, trochu odsat vzduch a zatavit

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Rudá Soňa.
    Polívka z plechových rajčat, červené řepy a červené cibule. (plus anýz, česnek, zázvor, kardamom, křen) Zužitkovala jsem jehněčí vývar, když se z něj sundá puk ztuhlého tuku, nevoní tak skopovinou a tady výrazné polívce jen dodal sílu vývaru z kostí.
    Doplněno domácím 12% jogurtem, křenem, mátou a křenovým listem.

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOC256: Ano. Není to žádné testicko. Jen takový šlem:)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    IKARIE:
    Jako chapu, ze to je neco co umi hlidat teplotu a tak. Ale jak to samo resi, ze priprava polevek a omacek ma jiste faze? To te muze max upozornit ale asi to nefunguje ze nasypes vsechno do nadoby a to se s tim popere ne? Porad premyslim jak by mi to ulehcilo praci...

    Priklad obyc syrove polevky:
    - zasmazka
    - doliju vodu a dam pokrajene brambory
    - pridam syr

    V cem mi to ulehci? Pokud to je blby priklad, tak klidne dej prosim ilustrativnejsi...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KASUMI:
    To testicko je jen ghee a citron? Zadna mouka nic? Nebo mi neco unika?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ANDREJKA: a nema se ten chleba postrikat sprejem s vodou a ta forma ma bejt namocena ne? To se pak neprilepi
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Páteční ryba - nezaostřený losos pečený v kopru, fazolové sladkokyselé lusky na smetaně se skořicí - vzpomínka na dětství. :-)


    KURE
    KURE --- ---
    IKARIE: můžeš to prosím nějak porovnat s tímhle?
    Polévkovar s mixérem PRESIDENT 1,75 l | Eshop.tescoma.cz
    https://eshop.tescoma.cz/...ent-1-75-l?gclid=EAIaIQobChMImPGKz6u16QIVjU8YCh0WjQk7EAQYBCABEgJgRPD_BwE
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    btw teda na bazosi se daj sehnat i kolem 7 tisic (asi starsi modely)...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    myslim si, zes to vystihla dobre.. pro zacatecnika nebo nekoho, kdo nema tolik casu to muze byt super, ale lidi, co maji uz hotovou kuchyn, spotrebice a umi varit to asi neni takovy prinos za ty penize, jak pise devil

    ta moje kamaradka treba vubec predtim nevarila, nebavilo ji to a nemela na to bunky.. ted si vari obcas jidla, ze koukam.. tze pro ni to byl urcite super kaug
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ILLUZE: jeste me napada jesdna vec, co bych vyzdvihla - ty hodne peces. kdyz bys to vyuzivala jako klasickeho robota, na zadelavani a hneteni testa, tak je super vychytavka integrovana vaha, nemusis odvazovat nekde vedle, proste to prisypavas a pristroj ti to vazi.
    (ale pro objektivitu - vazi po 5g, takze ne stoprocentne presne a co tak ctu ruzna TM fora, je to nejporuchovejsi vec na pristroji)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ILLUZE: ve vetsine pripadu staci dat do mixovaci nadoby vodu a par kapek jaru a zapnout na chvili na nejvetsi otacky a pak jen vyplachnout vodou. kdyz v tom zadelavam testo nebo varim (puding nebo neco kde se treba restuje), tak to rozsroubuju (jsou to 3 dily, nadoba, noze a takova uchytka diky ktere to drzi pri sobe) a soupnu to do mycky.

    jinak za ty prachy mi jen prijde skoda ze dalsi prislusenstvi (varny kosik na prilohy, parni nastavce apod.) jsou z plastu. na udrzbu dobry, ale dokazala bych si predstavit sofistikovanejsi material.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    IKARIE: Jak to myješ?

    A děkuji :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KOCHANSKA_CH: Jo, zapomněla dopsat koření garam masala a dochucovala jsem ume octem.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA:
    2 cibule
    1 řapík celeru
    2 malé mrkve
    3 stroužky česneku drcené
    1 ½ lžičky římského kmínu
    2 lžičky papriky
    2 lžičky mleté skořice
    2 bobkové listy
    1 konzerva rajčat
    4 lžíce červené čočky
    hrst čerstvého koriandru
    sůl, pepř
    kuřecí vývar a obrané maso
    Začneš restovat cibuli, pak přihodíš další zeleninu, zasypeš kořením ať se rozvoní, přidáš česnek. Vyklopíš rajčata, zaliješ vývarem, až to chvíli vře, přisypeš čočku. Ve finále prohřeješ obrané maso. Někde se podává takto hotová, já ji jedla v orientální hospodě rozmixovanou i s masem. Dobrý je před mixováním vylovit bobkový list. :-)
    Zdobila jsem restovanými hoblinami mrkve a chřestu a nasekanou natí cibule.
    Prý se do ní dávají i nudle (asi do nemixované) nebo se podává s pita chlebem.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ILLUZE: za me - jako kucharskeho zacatecnika, ale zaroven matky se 2 detma, co furt vari je proste nejvetsi benefit ten neustaly zdroj inspirace diky jejich apce Cookidoo (technologie pokrocila od toho, co pise
    DEVIL: - ty jejich kucharky jsem teda dostala taky, ale to v tistene verzi nepouzivam).

    ja proste denne resim to, ze uz kua nevim co zas varit :)

    dnes sem dostala rebarboru, zadam do vyhledavace "rebarbora" a vyjede mi 21 receptu v ceske jazykove mutaci (a mam pristup i do ostatnich zemi, takze ja casto pouzivam treba spanelsko nebo portugalsko, neb tomu rozumim a tu kuchyni mam rada). a jako kuchar amater si proste vyberu, na co mam chut, na co mam suroviny, pres tu apku a wifi to nahraju do stroje a varim / pecu



    dtto ty salaty, na ktery se puvodne ptala cmlka - 453 vysledku v cestine.




    nicmene je mi jasny, ze profi kuchari nebo proste ne takovy uplny loseri jako ja to budou pouzivat jako fakt dobryho a funkcniho robota, ktery zaroven vari a nemusi u toho stat / michat / hlidat teplotu (takze treba ti to pripravi holandskou omacku zatimco ty si vedle varis neco dalsiho), udela ti to na pare ryby nebo uhnete testo.

    ja teda mimo ty jejich recpety denne rano delam pomerancovy / ovocny fresh (5min prace vcetne loupani citrusu), varim snidanove kase (nasypu ingredience a nemusim u toho stat) / pudinky / domaci pribinacky a termixy pro decka, delam bagety nebo jine pecivo (to ted taky denne, pze jsme se prestehovali do krasny prdele sveta kde neni obchod) kremove polevky na veceri a asi milion dalsich veci na ktere jsem zapomnela.

    jo a teda jeste bych zminila, ze mi jsme ten pristroj poridili aniz by me musel delat show nejaky jejich prodejce, to bych nedala, a naucila jsem se to taky :)

    kdyby ses chtela na neco vyptat, tak posta, at to tu neplevelime.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam