• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ILLUZE: za nas je suprovej makedonskej, prodavaji na kulataku na trzich
    nebo si udelat :)
    ale je vyrazne levnejsi si to koupit mi prijde :D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Ha, povedlo se ve zdravé výživě na Vysočanské! :)
    Někdo chodí na zmrzlinu, já tu jedu po lžičkách Ajvar :))

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LILITH_: Můžu doporučit Grusovku, má recepty opravdu vyladěný.
    Recepty pro keto / ketogenní stravu a hubnutí » nejen Paleo snadno
    https://paleosnadno.cz/stravovaci-styl/keto/
    LILITH_
    LILITH_ --- ---
    SARAJ: Přítel jede keto, takže obiloviny celkově vůbec. Má rád ty šunkový rolky, co zmiňuje ILLUZE, občas pečivo nahradí prostě okurkou nebo cuketou, obvyklou snídaní jsou vajíčka na jakýkoliv způsob se různými saláty, teď objevil míchaný vajíčka s avokádem, překvapivě je to docela jedlý. :-) Jinak k večeři je u nás ohromně oblíbenej bylinkovej tvaroh - obejdu zahradu a do vaničky tvarohu nasekám bazalku, šnytlik, rozmarýn, tymián, dobromysl, nebo co mi zrovna roste, jedno střední rajče a dochutím solí, pepřem, občas paprikou. Dá se nastavit lučinou nebo cottage sýrem. On to jí samotný, já buď s bramborama na loupačku, nebo domácím kváskovým chlebem.

    Což me přivádí k otázce, zda nemáte někdo osvědčený keto blog, prosím?
    GALE
    GALE --- ---
    ILLUZE: Určitě Baš Ajvar, jak to někdo psal. Ten jsem blahé paměti kupovala ve Sklizeno. Pak mi srbský kolega doporučil ajvar od Podravky. Tyto dva si kupují domů, když jim dojde ten od babičky ze Srbska. Vyzkoušený ho ale nemám.
    Zde odkaz na pálivý, ale je i nepálivý.
    Ajvar mirně palivý 290g
    https://www.rajdelikates.cz/3972-ajvar-mirne-palivy-290g?filter_name=ajvar
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Děkuji :)
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    ILLUZE: jednoznačně Baš ajvar. Je to z Makedonie. Určitě mají na Dejvické v Marama (snad se to tak přesně jmenuje), viděla jsem v krámku na Milady Horákové a kupovala na Bělehradské v nějakých balkánských potravinách.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    ILLUZE: Farah food v Myslíkovce nebo ruské obchody mívají dobré ajvary, adžiky apod.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    ILLUZE: s ajvarem jsem out - mela jsem ho jednou? a nejak mne to neuchvatilo..takze nevim.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: GEISHA: když už jsme u těch cizokrajnějších jídel - netušíte, kde a jakou konkrétní značku koupit Ajvar?
    Nedávno jsem ho po dlouhé době jedla na Palmovce - nebe v hubě to bylo! :))
    Než se do toho zase pustím sama, dá se koupit někde v Praze jako opravdu chutná hotovka?
    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    TERA79: Komu zvoní chleba
    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    PABLITOS: Ale kdyby někdo tvrdil, že je v Izraeli národní pokrm hummus, falafel nebo třeba kuskus, tak by měl v podstatě taky pravdu, neboť tam nemají jedno národní jídlo...
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Já vím, že už ho tu máte všichni asi 100x za sebou, ale tenhle je můj! Voní a zvoní. :)

    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    SARAJ: Jj Izraelské národní jídlo původem ze severní Afriky, potažmo středního východu.. Česky- Šakšúka
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    GEISHA: spis Izrael.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GEISHA: Kristepane, co to je? :)
    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    A nezapomeňte na pohanku, která se dá připravit jak na sladko, tak i na slano a nebo jako příloha téměř ke všemu a nejen že je chutná, ale i moc moc zdravá...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Diky:) proberu se tim. U vareni nezahustuju jiskou vubec, uvidim, jak se poperu s jogurtama a spol - to prakticky nejim.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    docela sytá svačina / snídaně - rolky z vysokoprocentní šunky s náplní z žervé nebo lučiny a zeleniny, hodně zasytí i vejce na yx způsobů k tomu

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ILLUZE: SARAJ: ježiši, já se fakt dnes nesoustředím - promiň - u sekané je cottage, ne kysaná smetana
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam