• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MRTVEJ: celkem casto a rada.
    MRTVEJ
    MRTVEJ --- ---
    ju :o)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MRTVEJ: to bylo na me?
    MRTVEJ
    MRTVEJ --- ---
    ty moc nevaris vid :o)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    :D kachna, vypek, zeli, svickova, gulas, knedliky a bramborovy salat - nejlepsi zdroj dohadu, jak jedine a spravne!
    MRTVEJ
    MRTVEJ --- ---
    SAMOUT: ci kravo dobrej gurman :o)
    ja to delam jednoduse jak je kachna hotova vyndam ji z pekace oddelim sadlo dam tam trochu vody a ten vypek co tam je tak seskrabu a provarim a je to :o)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Ze dvou velkých krůtích krků na vývar byla hromada masa, tak jsem ho pomlela a na orestované cibuli ochutila jako boloňské ragú, s přídavkem slaniny. Zapekla jsem to tak nějak jako lasagne s předvařenými plátky tuřínu. Místo bešamelového krytu jsem rozmixovala mozarellu se smetanou, solí, pepřem a trochou vývaru.
    Trošku improvizace, protože jsem zapomněla vytáhnout flákotu z mrazáku, ale dobrý nakonec. :-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GEISHA: ehm... tak nápodobně ,-)
    kuře pečené v zelí se špekem, k tomu bramborové knedlíky



    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SAMOUT: Ja kachnu pecu 13 hodin vv troube a je skvela, se spoustou stavy..
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    GEISHA: Ja teda nevim, skoly na to nemam, ale sos na kachnu delam nasledovne - zvire rozbouram, z kostry a kridel (pripadne krku, podle toho, kolik je na nem masa / bude stravniku) udelam den predem vyvar. Pres noc ztuhnout, rano sebrat tuk. Prsa a stehna (krk) jako konfit, uplne ponoreny v sadle, dlouho a pomalu pect. Po upeceni vrazit maso kratce do trouby na kurku. Ze stavy pryc veskery tuk (uzkej pulitr, a sebrat malou naberackou vrsek), zpet do kastrolu, kterym se to peklo, svarit, malilinko zaprasit moukou, udelat jisku, zalit sklenici cervenyho vina, svarit na syrup, prilit vyvar, svarit na silnou stavu, podavat. Tohle je suchy jak cesta uz od pohledu, na knedlicich proste musi byt. Delam kachnu jen larkrat do roka, tak musi byt tip top (takze jeste cerveny zeli misto bilyho :-)).
    MRTVEJ
    MRTVEJ --- ---
    tak sos neni sadlo ale ok kdyz rikas ze je v zeli tak dobrou chut :o)
    MRTVEJ
    MRTVEJ --- ---
    nj i ten sos se asi za tu dlouhou dobu vyparil :o)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Večeře na zahradě. Grilovaní buřtoježci s lečem a brambora z popela s bylinkovým máslem.



    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    V létě nevařím :)

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    GEISHA: mě snad nalákáš na polentu :-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MONROE: Mě polenta vůbec nebere ve formě kaše, mám ráda ty tuhý formy připomínající knedlík.
    KATIA
    KATIA --- ---
    MONROE: Případně může někomu lépe chutnat opečená
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MONROE: polentu jedině takhle

    Polenta a její správná příprava – Kuchařka pro dceru
    https://www.kucharkaprodceru.cz/polenta-recept/
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MONROE: Zaklad polenty je hodne.... ne hodne... HODNE... masla. Jinak je to proste takova hnusna nijaka kase :-D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Minutková úprava králíka - "svíčková" (králičí hřbet) zabalená s přilehlým tenkým hrudním krytím. Podáváno s liškovou omáčkou s bílým vínem a blanšírovanou brokolicí. Muž měl noky.





    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    A pro změnu sekaná s cuketou, bramborem a kápiemi.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam