• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    AIJA: Asi jo, jen mne to prijde zbytecny spineni poklicky.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MOODYCAT:
    S pokličkou se uvaří dřív.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    MAR_TINA: Brambory davam do studeny, poklicku nedavam nikdy a nevedela jsem, ze se to ma :D.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    AIJA: nic si z toho nedělej, když mám kde, kupuju červené, chutnají mi nejvíc ;-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    KOC256:
    Tak teda dík. Většinu máme letos červenejch:-D
    AIJA
    AIJA --- ---
    MAR_TINA:
    Skleněná poklička problém není. Vařím stejně jako ty a s jakoukoliv sedící pokličkou.
    To bude typem. Zkus od každého zasadit. Důležitý je, si to pak pamatovat:-)
    My teda na chatě pohodíme po záhonu brambory, které nám zbydou v garáži a k tomu nějaké zbylé od sousedky. U nás funguje to Čím hloupější sedlák tím lepší brambory. A fakt letos byly výstavní.
    FAT
    FAT --- ---
    KASUMI: Díky, našel jsem.
    :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    FAT: byla jsem na mobilu, tak jsem nemohla link
    [ Sous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě ]
    FAT
    FAT --- ---
    KASUMI: Díky, to mě nenapadlo, hledat klub.
    :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    FAT: Ja mam tohle

    DATART | Vařič Sous-vide Steba SV 50 černý
    https://www.datart.cz/...BA-SV-50.html?gclid=EAIaIQobChMIzKuVpqi46wIVibbtCh1ABguVEAQYASABEgLcL_D_BwE

    A na sv je tu klub
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Že jo. Škoda, že nezrají od května do listopadu. :-)
    FAT
    FAT --- ---
    Prosím, na vaření sous vide používáte co? Sháněl jsem něco na netu a vypadly na mě jak "pomalé hrnce", tak nějaké "ponorné vařiče, co se dají do hrnce a jsou nastavené na žádanou teplotu. Co je lepší. Tedy, s tím, že bych preferoval ten "vařič", bo na hrnec nemám nikde místo...
    Díky
    BAAL
    BAAL --- ---
    MONROE: je to kyta, protoze jsem po ni sahl jako prvni, krkovicka nebo jine tucnejsi maso bu bylo lepsi.

    Pote zatahnout na sporaku, 12hodin 80 stupnu v pomalem hrnci po vytazeni roztrhat vidlickou a finalni chvilka na sporaku s BBQ omackou
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: jj, tři dny za sebou ,-) prostě z těch domácích rajčat to je naprosto o něčem jiném...

    Dnes pro jistotu čočková polévka s Anguso klobáskou ,-)



    WRKB
    WRKB --- ---
    KOC256: I když používáš tu špatnou část mozzarellovýho balíčku, v tomhle s tebou souhlasím. Podle mě je to taky odrůdou.
    BAAL
    BAAL --- ---
    Pomalej hrnec uvaril trhane veprove

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MAR_TINA: imho je to odrudou. muzes zkusit koupit vic skrobnaty brambory typu idaho a zkusit varit stejne s tvejma a pak porovnat.
    taky zkus nechat louhovat v hodne posoleny vode pres noc nakrajeny. zbavis je vody, ochutis je a ukaze se jejich prava natura - jestli sou moucny nebo skrobnaty
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ACKO: ne, respektive teda já vařím 90 % brambor na kaši, takže to asi ani nepoznám :D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ACKO: cece, nikdy se mi to nestalo, kdyz slo o spravny brambory.. proste na salat kupuju acka

    mmch ale cela tahle diskuse patri imho spis sem [ Co mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ? ]
    ACKO
    ACKO --- ---
    QUANTI: tobě se nikdy nestalo, že se ti brambory úplně rozpadly, rozsypaly, když jsi je vařila stejně jako dycky? Mně se to párkrát stalo, nejvíc mě to vytočilo, když to byla várka na bramborový salát. To šly do koše.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam