• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    WRKB: Objevila se v nabídce lokálních bedýnkářů, u kterých mám účet, Zkusmo jsem vzala i ačokču.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    WRKB: Semínka od Sonnetonnu?
    WRKB
    WRKB --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ahoj, sorry, že zase otravuju, ale tu hořčici jsi sehnala kde? Koukal jsem na netu a úplně dostupný to není. A vlastně je to dotaz na všechny ostatní. Pokud víte, kde se tenhle shit dá sehnat, budu rád za info. Stejně tak třeba s perilou...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Tex mex den.
    Chilli pánev s trhaným hovězím žebrem z vývaru, tortilly pro muže. Tmavá věc v salátu jsou listy hořčice, neznala jsem a jsou super.
    Nachos, salsa, merlot.





    VENIKA
    VENIKA --- ---
    WRKB: Potvrzuju, dite to miluje. A ja jsem lina, takze to ani nestrouham, ale proste nakrajim platkovy syr na mensi ctverecky a dam do trouby.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    WRKB: Podobná věc jde taky vyrobit, jen musíš ctverečky (cca 2x2 cm) plátkovýho sýra usušit. Tak 4 - 5 dní. Pak to v horké troubě střílí jak popcorn. :-)
    WRKB
    WRKB --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ještě nikdy jsem to nedělal, ale určitě to zkusim - děti to budou milovat. Už teď se můžou zbláznit z těch Cri cri z Formaggerie. Díky.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    WRKB: Na pečpapír rovnoměrně rozvrstvíš strouhaný sýr, aby byl lehce pokryt. V rozpálené troubě pečeš do okamžiku, kdy začne lehce růžovět. Je potřeba to hlídat, přepečením některé sýry zhořknou. Raději to tahám z trouby světlý. No pak ten placek necháš vychladnout, opatrně sloupneš z papíru a nalámeš na tvary, jak chceš.
    Tato verze je z goudy.
    WRKB
    WRKB --- ---
    KOCHANSKA_CH: jak se dělá sýrový chips?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Hřiby s vajcem a paprikou.
    Polívka z pečeného patizonu se sýrovýma čipsama.




    MUTHA
    MUTHA --- ---
    Dneska sme s prckama spichli pizzu, docela dobra rodinna zabava. A konecne se zacinam celkem blizit k nejakymu smysluplnymu testu/korpusu, ikdyz s klasickou troubou, co da max 250°, to nikdy nebude idealni

    HOMOLOVKA
    HOMOLOVKA --- ---
    po práci mam nejradši rychlovky, ideálně z jednoho pekáče/hrnce, takže kuře a spousta zeleniny (brambory, cuketa, cibule, žampiony, paprika...)



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Aaach...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KOCHANSKA_CH: Hmmm kapusta...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Kapustová polívka vytuněná restovaným kadeřávkem na špeku.

    KOC256
    KOC256 --- ---
    20% sleva na nákup nad 500 Kč v síti Tescoma | Slevomat.cz
    https://www.slevomat.cz/akce/1695094-20-sleva-na-nakup-nad-500-kc-v-siti-tescoma

    Pokud byste náhodou chtěli něco nakupovat v TESCOMĚ... Platnost do 16.9.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ANDREJKA: vune-chleba.cz ,-)
    jen jsem si recept trochu poupravila - kvásek jsem zadělala zvlášť (20 g kvasnic rozetřít s 3 lžícemi vody + lžící cukru) - do receptu pak šla místo dvou jen 1 lžíce cukru
    naběhly krásně
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: když jsme u toho kynutého...
    vypadá to ukrutně těžce na žaludek, ale jak to bylo většinou dělané doma (až na hranolky, ty jsem při tom bláznivém dopoledni už fakt nedala), zase až tak velký masakr na žaludek to nebylo

    hamburgery - bulky s dvojím sezamem, maso 70:30 hovězí s vepřovým, salát se sýrem nakládaným na řecký způsob (víc jsem ze sklenice o složení nevydolovala) s olivami, dipy - jeden s francouzskou hořčicí, druhý s česnekem a sušeným koprem s kysanou smetanou




    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    GENEVIEVE: Co recept, adresu! Se mi o tech langosich i zdalo.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: vypadají úžasně :))
    fakt se už můžeš vdávat ,-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    GENEVIEVE:
    SAMOUT:

    Dva způsoby, jak udělat lívance po ránu bez předčasného vstávání
    https://www.kucharkaprodceru.cz/livance/
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Taky bych se primlouval, vypada to luxusne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam