• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SARAJ: Nj, holt nechci plytvat svoje kalorie na hnusny veci :D. Fazolky mi davaj stejnej smysl jako jist banan se slupkou. Tak budto jim fazole anebo slupky, ne :D?
    A zrovna kombo flak masa, kterej nemas cim zajist, protoze priloha jsou fakin’ fazolky - pro me velky spatny :D.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MOODYCAT: mne ty tvoje potravinovy zasek fascinujou:D zeleny fazolky k flaku masa jsou za mne top priloha. Tak i bez fazoli mas porad solidni paletu lustenin, ktery muzes otestovat.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MOODYCAT: Slovo, ktery hledas, je hummus. Kup si tahini, a rozmixuj to s tema kouskama cizrny, ktery po tech vsech sehovanich samy neutecou z plechovky, rimskym kminem a spoustou olivovyho oleje.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SAMOUT: Pro mne byla česká úprava čočky a fazolí docela šok, obzvlášť ve škole, když mi předložili takovou tu posránkovou kaši (měla to být čočka), jsem myslela, že vrhnu.

    Co miluji, je čočkový salát s jablky od tchýně.
    A naučila mne jíst i červenou čočku, ta mne teď zachraňovala o Vánocích - jako česnečka s čočkou je dokonalá záležitost ,-)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MOODYCAT: Tohle, akorat k tomu misto pouhych rajcat pleskni fazole v tomatove omacce (nebo jedny rajcata a jedny ci dvoje fazole ve slanym nalevu).

    Slow & Low Chilli Con Carne | Jamie Oliver
    https://www.youtube.com/watch?v=z4kSoJgsu6Y&t=179s
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Tyjo, vlastne jo, se trema konzervama cizrny jsem se uz trikrat stehovala a ne a ne je otevrit :D.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Když jsme u té cizrny - včerejší oběd ,-)
    A musím říct, že to bylo jedno z nej jídel z pomalého hrnce, co jsme měli. Ta chuť byla dokonalá...
    Krůtí maso z pomalého hrnce s rýží a cizrnou.

    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    HOMOLOVKA: Je nutny ji namocit, aspon pres noc, jinak pak je tvrda. Nicmene treba falafel z konzervovany cizrny se rozpada, tam je lepsi si uvarit svou.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SARAJ: Mne prijde logicky nesmysl jist fazole se slupkou proste :D.
    Normalni fazole - jako ten vnitrek :D - jim, jen nevim, jak to upravit, aby to bylo aspon kinda dobry a nemusela jsem to jist jen pro ten wellness pocit.
    HOMOLOVKA
    HOMOLOVKA --- ---
    MOODYCAT: cizrnu jedině v konzervě, jinak mě taky sere
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MOODYCAT: kup si konzervovanou
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MOODYCAT: eh, konzerva, kde uz je mekka.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MOODYCAT: takze mas zasek na zelene i .. nezelene?:D
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SARAJ: Cizrnu se mi nikdy nepodarilo uvarit do mekka, tyjo...i po hodine a pul byla pomerne krupava.
    Asi mam spatnou lusteninovou karmu.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SARAJ: Jeste jednou nekdo rekne fazolky a prijdu mu osobne nazvracet na hlavu :D.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    MOODYCAT: no jeje, nacpat tam bylinky- tymian, majoranka.. docpes zeleninou, rajcata, mrkev, repa..zalezi na co mas chut, ja rada jedu ruzne cocky - od polivek po salaty a cizrnu. Male fazolky jsou super do salatu..
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SAMOUT: Jako ani nahodou, tohle je muj zlej sen, ze to nekde dostanu na navsteve a budu to muset ze slusnosti snist :D. Asi bych si to narvala do kabelky :D.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MOODYCAT: :-))). Ono se to da dochutit vic nez dobre, viz. nize. Chilli muzes vynechat.

    Spicy Chicken Wings, Thai Green Curry Rice & Green Beans with Chilli Peanut Dressing | Gordon Ramsay
    https://www.youtube.com/watch?v=t4BUAKkPJe0
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    SAMOUT: Jezisi, tak to je moje nocni mura. Samotny maso s fazolkama :D. Systematicky muceni.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MOODYCAT: Zeleny fazolky k masu.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MOODYCAT: Kdyz o tom tak premyslim, tak ne :-). Cocku na kyselo nesnasim, takze vsechny upravy lustenin, ktery si doma varime, maji bud asijskej nebo mexickej puvod. Napada me leda hraskova polevka, respektive krem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam