• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Carpaccio s fíky.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Uklízíme mrazák :)

    AIJA
    AIJA --- ---
    DEFILA:
    Možná to bude salátová cibule. Ta se dá vypěstovat veliká. Měla jsem jich pár letos pokusně na záhonu. A pečená je skvělá.
    BAILAMARCIA
    BAILAMARCIA --- ---
    DEFILA: zrovna v Brně v Bille na Makovského maj k vzteku mega cibule, když je člověk sám na bytě a chce tuhle trochu pod vajíčka, tamhle trochu do zeleninovýho krému, tak buď si nezapomene pro cibuli skočit ve městě a nebo pak plánovat něco z jedné cibule načtyřikrát...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SARAJ: zasyrova se vydlabe a naplni. ta fase vevnitr by to mela podrzet. ja sem dycky daval do paraku a pak dopejkal. ja sem ale plnil korenenym mletym
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Telecí kýta s bylinkovým máslem, pečené hlízy a kořeny (mrkev více barev), okurková tatarka

    DEFILA
    DEFILA --- ---
    SARAJ: tipl bych si, že ji předtím vaří, vydlabou a dopecou
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DEFILA: mne spis, jak to plni a jak to pak pecou?, aby to drzelo tvar.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DEFILA: bílá cibule bývá hodně veliká
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    a cibule plněná mletým masem, do teď je mi záhadou, kde berou tak velké cibule

    DEFILA
    DEFILA --- ---
    tak dvě fotky z výletu:)
    tradiční Schauferla

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Když jsme u těch knedlíků, tak i foto ,-)
    Králík na česneku s houskovým knedlíkem a červeným zelím se skořicí.

    JAJITA
    JAJITA --- ---
    ILLUZE: Hele, budou umět péct chleba, to není málo ;)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SAT_ANN: Uteklo mi jedno o, ale už to mazat nebudu.

    https://cookidoo.cz/search/cs?context=recipes&countries=cz&page=1

    A ten receptář je do toho zaintegrovaný. Takže si vybereš z nabídky, co chceš vařit, a ono ti to pak diktuje, co máš v jakém pořadí přisypávat.

    Mne vaření baví, přišlo by mi, že přicházím o kontakt s těmi ingrediencemi (jako zní to divně, ale víc vaříte, snad víte, co tím myslím). Ale bylo by fajn to kombinovat a dělat v kuchyni víc věcí najednou a nenervačit, co se kde pálí. Plus - a to je dost zásadní a muž to očividně tuší, a proto se tak cukal - že bych mohla jemu nebo holkám cestou z práce zavolat, ať nasypou do hrnce nebo mísy, co mají připravené a přijít k hotovému. A to mne tedy láká jakože fakt hodně :-)))
    Na druhou stranu - co předám holkám - zmáčkni čudlík a sypej 🤷🏻‍♀️ Když tu mladší zrovna to pečení očividně baví a starší to objevuje.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SAT_ANN: No ten máš právě v tom - dá se to najít pod Coocido. Měsíc zdarma a pak roční poplatek. A vypadá to dobře.

    Váhám mezi tímhle a jedním Sencor pomalým hrncem, co dává i knedlíky (mladší je miluje, já je nemusím, nesnáším je vařit, tak tohle by mi to vyřešilo).
    SAT_ANN
    SAT_ANN --- ---
    ILLUZE: Ja resim ted podobnej problem a asi to budu resit pomalym hrncem, ale porad vaham. Potrebovala bych nejakej dobrej zdroj receptu co v tom vubec delat.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    VSICHNIMAME: No ti na to pochopitelně pějí největší chválu. Mám kolem sebe pár známých, co do cca čtyřicítky byly/i schopni znetvořit i obyčejné dušené maso. Teď na tom jedou jak profíci i obden čerstvé rohlíky (těsto, pak je potřeba to upéct).
    Jen mne přestává bavit si ukrajovat neděli a večery přes týden, abych se mohla najíst bez toho, aby se mi pak navalovalo nebo abych nevypadala, jak v 8. měsíci.
    Zatím mne drží jen to vědomí, že bych stejně měla zábrany v tom vařit maso kvůli tomu plastu.
    Takže bych stejně část řešila pomalým hrncem.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Nebrnkej 😃
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: Mělo to být kuře na bylinkách s nádivkou. Byl to oschlý slepený šutr a kuře nedopečené.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    VSICHNIMAME: to bude asi nedorozumeni, protoze ho casto najdes i v profesionalnich kuchynich.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam