• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BERUSKA_CA: snad to bude čitelné. Na cibulky se chystám

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    MAR_TINA: Dekuju!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BERUSKA_CA: vyfotím ti recept, který je na celou stránku, protože japonci.
    Reálně : do rendlíku naliješ balzamikový ocet, přihodíš do něj rozmarýnovou větvičku a na mírném ohni ho hřeješ, až máš poloviční obejm a je hustý. Dáš stranou.
    Opékáš na pánvi osoleného a opepřeného lososa a na konci ho tím octem hojně potřeš.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    MAR_TINA: Prosim kucharku nebo nejaky presnejsi navod, to mi pojede!
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Skoro obyčejný losos, ale podle japonské kuchařky jsem ho potřela balsamikovou redukcí. Ohromné vylepšení.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnešní oběd ,-)
    S trhaným vepřovým. Bulky podle Koko.

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Krevety :)

    KOZINA
    KOZINA --- ---
    BAAL: My jedeme plastový kýble od křupek z krámu...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Dnešní pozdní snídaně. Sestra má malé hejno kachen, dostala pár vajec, tak šly do papriky pod parmezán. Opražený Speck z Rakouska k tomu nesmí chybět.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Včerejší páteční ryba - pečený halibut se zeleninou a tatarkou.

    N_I
    N_I --- ---
    nemam foton, ale udon nudle, mrkev,brokolice, jarni cibulka, teryaki, chilli..osmah, podusit, lehce vyvaru.....rychlej super dobrej obed
    VALOR
    VALOR --- ---
    Koncentrované šťestí

    MORGYSZ
    MORGYSZ --- ---
    FRENNET: Jak pro blbečky je přesně to, co potřebujeme my, kteří vaříme zřídka, nebaví nás to a ve spoustě pojmů v průměrných receptech se nevyznáme! :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PABLITOS:
    Jen aby si to nevylozila blbe :-)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    PABLITOS: jeste teda k tomu stani u plotny. Ze zacatku to bude trochu narocnejsi a delsi stani u plotny, ale jak se nauci ten postup, tak je to sup, sup.
    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    GEISHA: Zrovna Simple od Ottolenghi mě zaujala. Už jen díky tomu, že jsem měl tu možnost ochutnat pokrmy dle receptů z knihy u jednoho ze zákazníků. A musím dodat, že jsem byl překvapený a zároveň spokojený s jeho nápaditostí a výsledným pokrmem. Jen si nejsem úplně jistý, jestli se dají všechny ingredience u nás sehnat, ale dnes už více méně asi ano. A pokud ne, tak se dá stejně vždy nějak improvizovat...
    Děkuji všem
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    PABLITOS: mne se libi:
    1. Kucharka pro Dceru (je to tam sice jak pro blbecky, ale zase podle ni uvaris bajecne i nejhnusnejsi jidlo z jidelny)
    2. Umeni Francouzske Kuchyne od Julie Child. Naucila jsem se podle ni varit, ty postupy co tam pise jsou sice taky jak pro blbecky opruzoidni, ale naucis se udelat besamel a jine ruzne zakernosti.
    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    DEVIL: Jedná se o dárek ženě. Nechci po ní molekulární vaření, ani aby suroviny sháněla na druhém konci světa. A nerad bych, kdyby musela u plotny trávit více času, než je nezbytně nutné. Určitě bych vynechal sladké. Pokročilejší být nemusí. Praktickou kuchařku, po které sáhnete nejčastěji, která je vaším zdrojem inspirace...
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    PABLITOS: myslis tim lucharku nebo teoretickou knihu s receptama? recepty pokrocilejsi?
    ja si myslim ze vankovy kucharky sou pomerne straight forward recepty s vhodnejma tipama. urcite za to stoji precist neco receptu z kucharky dobromily rettigovy (ulozto) pro takovej ten nadech ala 'escoffier' staro-vareni. kellerova knizka o staff meals a receptech z french laundry je dost sofistikovana ale zas ne total posh. fermentacni recepty od rene redzepiho je inspirativni ctivo na motivy 'co vsechno lze zkvasit', pak urcite curing smoking salting (nebo tak nejak) od michaela ruhlmana je pomerne hodnotna kniha na vysledovani procesu uprava mas solenim. pak sou tu modernist cookbook coz je teda uz az vicemene molekularni kuchynsky recepty, ale detailne popsan technologicky postupy 'proc jak z jakyho duvodu' a popis pouziti ruznych atypickych prisad.
    vsechno mam stahnuty, nic sem nekoupil, prosim nebijte mne
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam