• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    A pokořila jsem krájení slaniny na tento. (musí se zmrazit) :)

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Dalamanky :-) mmch trefit se packou primo doprostřed kynouciho bochanku vyzaduje talent :-) Snehule v akci

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KAIAFOX: já tu omáčku dělám ze zbytkového ovoce, které by se jinak zkazilo, jen povařím, co mám (švestky, višně, borůvky), kyselé ocukruju, švestky ani ne, někdy dám koření a pak to sleju do sklenice a skladuju v lednici. A různě tím polevám věci.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    MAR_TINA: Nejlepší! Jíme často, v odlehčené verzi s Hollandií, někdy rozinkami/ořechy/skořicí i tou marmeládou (spíš děti). Skvělá je na to krouhanka - jablka (nebo hrušky, nebo mix) na takovéhle kousky, zavařené bez ničeho.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Dezert velmi líné kuchařky. Jablko, mascarpone a švestková omáčka.

    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    SPIKE411: osmahnu cibulku, na to kostky knedliku, pepr, sul, paprika, osmahnout a pak vajicka, podavam s okurkou
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    Kuře, smetanový špenát, ňoky:)

    XCIDER
    XCIDER --- ---
    a moje osobni hereze od rodinnych tradic spociva v pouziti bramborovych knedliku misto houskovych :)
    REONA
    REONA --- ---
    Omg, do zlatova! Žádné ukazoval 😀😀
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    nakrajene knedliky opeceme alaREONA, vetsinou jeste rovnou s cibulkou, vejce dame az nakonec. Misto okurek davame spis nakladanou repu...
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    Táta nám je občas dělával ještě s přídavkem Asado/Karibského koření (od Salvátora). To je teprv dobrý :).
    REONA
    REONA --- ---
    SPIKE411: Houskový knedlík na kostky, ty nejprve osmažím do ukazoval, až potom přidám vejce, míchám :-) posypat jarní cibulkou a samozřejmě kyselá okurka :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SPIKE411: vezmu plátek houskového knedlíku, vyválím ho v rozkvrdlaném vajíčku (jako řízek) a hodim na pánev. To je ten správný knedlík ve vajíčku :)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    À propos, jak děláte knedlíky ve vajíčku? Moje rodina je vždycky dělala tak, že se pokrájené knedlíky aktivně míchaly s rozkvedlanými vajíčky, ale po návštěvě u Černého vola už je dělám jedině takhle SPIKE411.

    (Shodou okolností dneska budou čtvrtý den v řadě k večeři. 🤣)
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    GALE: Kdo jsem já, abych jim říkal, jak to mají jíst. Kdo ví, jak se to jedlo tady před 100-140 lety, kdy tam ti osadníci přišli a přinesli to s sebou a od té doby si to tam žije svým životem a je z toho prostě svébytná kuchyně. :)

    Věřím, že v rámci zpracování zbytků si každej doma na talíř občas naloží všelijaké kombinace a není vše předpisově podle nějakého pevně daného receptu. :)
    GALE
    GALE --- ---
    SPIKE411: O chuti nepochybuju. Ty knedlíky a vajíčka jsou vlastně dekomponované knedlíky s vajíčkem. Myslím, že už vím, jak se cítí asiati, když vidí českou čínu.
    Když mají povědomí o jitrnici a kyselem zelí, nezkoušel jsi je přesvědčit, aby k tomu dali brambory? O českém původu si iluze nedělám, ale aspoň se to u nás opravdu jí.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MIST: Spíš jsem tipoval Cool Whip, ale nejsem si jistý.
    Tohle bylo hodně nadýchané, "lehké", bez chuti. Máslo bych snad poznal, ale kdo ví.

    GALE: Nebylo to špatný a ta kombinace mě vlastně nijak nepohoršuje. :)
    MIST
    MIST --- ---
    SPIKE411: to bile je pravdepodobne slehane maslo.
    GALE
    GALE --- ---
    SPIKE411: Opečený knedliky, vajíčka a jitrnice. A to jsem si myslela, že jsem v Babicáriu viděla všechno.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Jo a jejich kolacky vypadají spíš jako buchty plněný džemem. Ty z Franke's Bakery v Montgomery byly trochu plnější, z Lau's Bakery v New Prague hrozně suchý.
    Přivezli jsme z Prahy klasický koláče (s mákem a s povidlama tuším? už ani nevím, jestli to bylo něco z Alberta nebo z farmářských trhů) pro srovnání a myslím, že si tam o nich vyprávějí doteď.

    Pobavila mě taky Czech Breakfast ($14.99) v The Ettlin's Cafe v New Prague:
    Jiternice or Landjager (German Brat) house made fried dumplings, scrambled eggs and kolacky
    Netuším, co byla ta divná bílá věc v mističce… jakýsi tuk bez chuti. Gravy nesmí chybět. :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam