• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MAR_TINA: Pokud je cerstve mlety, tak nejlepsi vec, kterou s tim muzes udelat, je pridat sul a pepr, a snist tak :-). Nejlepsi vec z dobryho teleciho je tatarak :-).
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Ragú se zampionama, cibulí a smetanou, zastriknout bílým vínem a nesetrit s tymianem.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    nemáte někdo dobrý recpet na něco z mletého telecího?
    Třeba něco zapečeného? Bude to chtít nějak "namočit a hodně ochutit", maso je dost suché a nijaké.
    Vysypala jsem balík z makra a bylo to změť prorostlých kousků, že jsem to semlela. Karbanátky stály za houby.
    BAAL
    BAAL --- ---
    KATIA: v pořádku, vítej ve skupině:)))
    KATIA
    KATIA --- ---
    BAAL: Tak to netušíš, jak rozsáhlá je moje zanedbanost :-)))))
    KATIA
    KATIA --- ---
    BAAL: Skvělá volba :-) Až budeš někdy rozšiřovat skupinu zanedbaných paniček, tak se hlásím do fronty ;-))
    KATIA
    KATIA --- ---
    BAAL: Jdu si oficiálně stěžovat, že nikdo z mých kolegů nepeče!!!
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    BERRUNA: to bude stejný jak paneer ne? Na litr plnotučnýho mlíka cca velkej panák citronu/octa
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    KOCHANSKA_CH: diky moc. Vypada to, ze dost dela pouziti klasickeho hrnce misto chytreho tlakoveho. Dava se tam i mrkev. Dost me to prekvapilo, ale jinak uz ho delat nebudu.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    POHODAVOLE: Vypadá dobře.
    BAAL
    BAAL --- ---
    Mno tak je to komplet, doufám že to Illuze a další bréci budou jíst, je to trochu divočina ale co už:) #holkanavdavani predstavuje ala mojito koláč základem je lemon cake, tvarohový krem z mátové pasty a rumová glazura.

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    Konecne jsem se vcera naucil gulas, se kterym jsem spokojenej jak chuti tak i barvou :)

    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    Zkoušel někdo prosím domácí Halloumi? Je třeba asi spíše plnotučné mléko, že? plus tedy citron - kolik zhruba? Podle toho jak se vysráží?
    BAAL
    BAAL --- ---
    Vedeli jste ze mata se dá s cukrem rozmixovat na takovou pastu? Aneb příprava má další díl ze série pečeme pro breci v práci:-)

    JUPIII
    JUPIII --- ---
    ILLUZE: Napovrch nasypat tenkou vrstvu samotné soli a zavíčkovat, rozhodně nevařit. Co si pamatuji z dětství.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: kompromisně bych to prohnala myčkou
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Já něco klidně ukuchtim, ale děláš obří chybu:-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Ok, já peču, ty vaříš :-))
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Buns?

    Momofuku | Cuketka
    https://www.cuketka.cz/?p=3732
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dotaz - když děláte česnekovou pastu (česnek + sůl), jen to zavíčkujete nebo ještě zavařujete?
    Vůbec se mi do tepelné úpravy nechce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam