• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    MAR_TINA: jojo, máma dělá něco podobného, dává občas trochu majolky, letní vajíčkový salát. Můžu se po tom utlouct. JEště tam teda dává točeňák :-D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: U nás je známé sloní blití z čínskýho zelí, nekvalitního salámu a kupované majonézy. Děkuji, nedám si.
    GALE
    GALE --- ---
    MAR_TINA: Tohle je už několikáté verze salatu s tak elegantním názvem. Do jedné verze se dával hořčice svařená s cukrem a vodou, majonéza, nějaká nakládání zelenina a salám a vypadalo to jako legendární Camping salát. Další připomínala vlašák. Vše autentické od maminky.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MAR_TINA: to delala mama v lete taky. akorat misto jogurtu michala mekkej tvaroh s mayo a davala tam i nakladacky
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Říkáme tomu psí žrádlo, vypadá to přesně takhle a je to moc dobrý. Fenomenalne.
    Směs zralé zeleniny, vajíčka na tvrdo, sýra a tučného jogurtu. A trocha bylin.

    ACID
    ACID --- ---
    Rostou

    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Rikal nekdo ryba? Morska stika s bramborovym salatem s rukolou a rajcatama.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Nerada jím klasickou koprovku, ale jednu jsem vařila. A sobě pangase, brambor a fazolky. Tak jsem rybu maličko polila koprovkou a bylo to překvapivě jedlý.

    ACID
    ACID --- ---
    Sezóna sice pomalu končí, ale pár kuliček ještě dozrává

    MARIPOSA
    MARIPOSA --- ---
    MAR_TINA: Miluju tohle. Upotřebíš tam i cukety :)
    Lenivé letní těstoviny | Apetit Online
    https://www.apetitonline.cz/recept/lenive-letni-testoviny
    N_I
    N_I --- ---
    kolega zrobil ramen minule pondeli
    vyvar mel taky domazlen s miso

    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    BERUSKA_CA: vzdyt se ti to povedlo :-) ja mam video i obrazek v prvnim postu :-)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Cez víkend mi kamoška pomáhala triediť veci a dostala vegetariánske bryndzové halušky s tempehom a cibuľkou
    A kynutý koláč se švestkama a čiernym angreštom zo záhrady

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    DOCKINEZ me nalakal na gumbo, tak jsem ho v sobotu zkusil a musim rict, ze me maximalne prekvapilo. Chutna skvele na to, jaka mi to prisla babicovina. Oproti receptu jsem jeste pridal jalapena, dve kureci palicky a podaval jsem ho na ryzi. Rozhodne budu opakovat.

    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KOCHANSKA_CH: nezkousel a ani nemuzu... tahle velke listy salveje u nas asi nenarostou :O)) a s tema drobnejma by to byla silena piplacka :O))
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    FERRYH: Koření jednoduché - sůl, pepř, mletá paprika, kmín a majorána.

    Už jsi zkoušel šalvějové listy v těstíčku? :-)

    ZANNA
    ZANNA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Tak si představuju dort pro mne!
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    KOCHANSKA_CH: jezis! to vypada ŽRAVĚ! jake bylo koreni v mase? ja u tech mletych mas ted trosku experimentuju a veprove mam uz docela vychytane, ale to hovezi ne a ne... :O(

    mimochodem pro nekoho nezvykle koreni - šalvěj - do veproveho naprosto uzasne! pestuju to na parapetu za oknem a do veproveho davam vzdy par listku - je to i znamenita lecivka!
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    FERRYH: tak co? uz to nekdo zkusil napect? a chutnalo? :o)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Mletá kráva s mletým prasetem snědli hermelín.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam