• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GRANTORINO: já v podstatě nesnesu kombinaci uzený a luštěniny, to je na mě těžký, ani luštěniny vajíčko. přijde mi to jako zvhlost české kuchyně. Ideální luštěninové jídlo je pro mě veganské nebo skoro veganské.

    Uzené dávám do francouzských brambor, ty ho lehce doplní a není z toho těžká mastná nálož.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO: hustá marocká polévka, obvykle s hovězím nebo vývarem, ale chuť těžko popíšu, to chce ochutnat :)
    Harira: Kořeněná a hustá marocká polévka - Proženy.cz
    https://www.prozeny.cz/clanek/harira-korenena-a-husta-marocka-polevka-53151
    FINSON:
    QUANTI: hel já tuhle kombinaci toho plátkku uzenýho, které je na mne přesolené s něčím prostě už moc nemusím :) přece jen v těch šunkoflecíh to prostě zapluje
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    GRANTORINO: Dobrý je uzený i jen s čočkou, anebo s bramborovou kaší...
    FINSON
    FINSON --- ---
    GRANTORINO: Hariru neznám, jinak ale synek na rád čočku a my dospělí můžeme jakékoliv luštěniny, tak se to tam snažím posílat, jak to jde 🙂
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    FINSON:
    BRUKEV: máte to nějaký hezký, já to dala ted zapéct do remosky, tak uvidím, jak moc to bude fotogenický )
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    FINSON: tuhle kombinaci jsem teda dávno zavrhla :D , my jíme z luštěnín jenom čočkovou polívku a cizrnový humus a marockou hariru, hrachovou kaši ne...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    FINSON: u nas dnes to same. Sešlo se nam nejak moc sunky, manzelka nechtela nic moc vymyslet, tak se to zapeklo.
    Jak to uplne nevyhledavam, tak po celem dnu prace se drevem mi to doma prislo tuze k chuti.

    FINSON
    FINSON --- ---
    GRANTORINO: Ještě děláváme plátek uzeného s hrachovou kaší.
    FINSON
    FINSON --- ---
    MAR_TINA: Díky, bouchoře si píšu do slovníčku 🙂 Tohle je moje porce, malé křupavé okurečky má ráda žena...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FINSON: hezký, včetně bouchořů (označuje velikost okurky)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    ACID: hele můj syn jedl olivy v 1,5 roce a osmiletá dcera je taky miluje. Špenát máme několikrát týdně.
    Problém je, že taky miluje krevety a kdo to má furt kupovat, žejo :))
    FINSON: jé, na ty se chystáme, tchyně poslala uzený a neměla jsem ho v ruce X let, takže mne nic jiného nenapadá.
    FINSON
    FINSON --- ---
    U nás dnes zapékané fleky...

    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Každý máme jiné chutě a potřeby, nás syn 3,5 roku třeba miluje moje kimchi poměrně palivé :))
    Včera jeho/naše večeře vypadala takto. Snědl to celé, kimchi si přidával :)

    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    ACID: Naši synové od jednoho roku, ale oni jsou hodně vymknutí...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ACID: neteř nejí skoro nic - je to fakt otřesné, patří k těm 5 % dětí s nějakou poruchou, ale olivy asi od dvou let.
    ACID
    ACID --- ---
    A pak jsou tu případy jako je synovec, který od 3-4 let jí olivy..
    WERKA
    WERKA --- ---
    ILLUZE: Já jsem od dětství opačný extrém. Syrovou zeleninu jím bez problémů v celkem velkém množství, nakládanou mám taky docela ráda, ale v tepelné úpravě jsem jako holka nejedla skoro nic. I když na stará kolena jsem se už trochu vylepšila a kromě smaženého květáku už jím třeba grilovanou zeleninu, dýňový krém nebo špenát ...
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ILLUZE: Mladší taky nezeleniňák, sní syrovou jen okurku, mrkev, nově kedlubnu.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GRANTORINO: Potvrzuji. Mladší je naprosto nezeleninová, je schopná z rajčete hodit do talíře šavli.

    Nejdřív prošla mrkev, pak ledový salát, kolem desíti minimální množství papriky. Teď naložené kukuřičky.

    A tp je vše.

    Pokud tedy nepočítám zeleninové krémy, tp je ok. Ale čerstvá zelenina je tabu.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    květáková polévka (skoro veganská - místo smetany jsem použila sojové mléko, které děti dostali v Sapě a moc jim nejede)

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    KAIAFOX: no protože v hospodě mají po ruce kotel vývaru žejo. tak ho tam mrsknou, to se nedivím. když ho mám doma zrovna, tak ho tam taky dám.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam