• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    VITI
    VITI --- ---
    PSYTRANCE007: plati to i na pandemie obezity a cukrovky?
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    PSYTRANCE007: mysleno ze jako pri skutecne pandemii by nekolik farmaceutickych spolecnosti nevydelalo na vakcinach miliardu dolaru... oproti tomu, jak se to stalo pri falesne pandemii covid-19?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    Slova tohohle doktora by měli tesat do kamene.

    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Co pořád řešíte? Počty očkovaných v jednotlivých věkových skupinách jsou známy, tak vezmu počet neočkovaných gerontů v nemocnici, přepočtu je na počet neočkovaných gerontů celkem, totéž s očkovanými a výsledek je jednoznačný, ne?
    BIZMO
    BIZMO --- ---
    JCIO: Zelena je barva ockovanych posilujici davkou. Ve vsechn pripadech zelena vede. Oranzova je barva ockovanych a ta je na stejne rovine jako neockovanych, ti maji barvu modrou.Ockovanych posilujici davkou na jipu vic nez neockovanych, kterych je stejne jako ockovanych bez posilujici davky.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: Ne, co to je? Já beru pravidelně preventivně vitamíny C, D a Hořčík. Dlouhé roky
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    JCIO: ale díváme se na stejná čísla. Je to opravdu skupina 70-79 počty sedí, přepočítej si to sám
    neočkovaní 105
    očkovaní a oboostovaní 151

    Stále chceš něco dodat?
    JCIO
    JCIO --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: U mě je skupina 70-79, asi koukáš na jiná čísla. A nejspíš ta která nejsou přepočtena na zastoupení v populaci.
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    JCIO: ale jistě, koukám na hospitalizace. Vyberu skupinu 75-79 a uvádím počty:
    neočkovaní 105
    očkovaní a oboostovaní 151

    Chceš něco dodat?
    JCIO
    JCIO --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: Na nakažené nekoukej, koukni na hospitalizace. S očkováním máš po 60 cca 5x menší šanci, že skončíš na JIPce.
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    E2E4: a tady to máš znovu podle skupin. Tahle čísla jsou taky špatnáá? Tady to už vidí opravdu každý, a pokud sečteš skupinu očkovaní + oboostovaní, což podle mě dává smysl, tak je to číslo pro očkované ještě hrozivější.
    JOHNYTHEDEVIL
    JOHNYTHEDEVIL --- ---
    E2E4: ja teď nerozumím jazyku tvého kmene. Psals, že nelze míchat skupiny podle věku a nelze brát čísla za celou populaci. Tak jsem vzal prostě jen skupinu gerontů 60+. Pak jsi opět neby spokojen a psal o tom, že i mezi seniory je potřeba diferencovat. Tak jsem vzal skupinu seniorů 75-79 let. A teď mi píšeš že mám opět něco přepočítat? Co by to mělo být tentokrát? S čím dalším nejsi ve výběru skupiny spokojen?
    **jako je to nechutné, co předvádíš, ale ještě chvíli to vyrdžim. Už imho není kam uhnout.



    A rýsuje se tu poměrně zajímavý hint. Nejen E2E4 ale další "odborníci" se tu podivují, jak může být někdo tak hloupý a věřit tomu, že když se naočkuje, že udělá za covidem tečku? Nebo že se naočkuje a neonemocní, ostatně jak to u takového očkování bývá že? Jak někdo mohl být tak naivní, že věřil ministrovi zdravotnictví nebo dokonce předsedovi vlády?? No modří vědí přesně kam mířím. Až příště řekně ministr zůstaň doma, nebo vem si roušku, nebo naočkuj se, znamená to vyser se na to, ztejně jen žvaní a ví kulový. To je přesně to, co tady tihle neo guruové hlásají.
    JCIO
    JCIO --- ---
    BIZMO: Odkazoval jsem na graf hospitalizace na JIPce. To bohužel odkazem nejde, nechtěl jsem se spoléhat, že to popíšu a každý si to tam přepne.
    I tobě se možná ty grafy pletou, přijde mi, že poměr si vzal z nakažených.
    BIZMO
    BIZMO --- ---
    JCIO: Co to je za blbost, kvuli tomu jsi graf kreslit nemusel, kdyz mame odkazy, ze.
    Nove hospitalizovani neockovani vs ockovani je v pomeru 40:60
    Srovnání očkovaní × neočkovaní | COVID očkování
    https://ockovani.opendatalab.cz/statistiky_srovnani
    E2E4
    E2E4 --- ---
    WANTON: jj, obzvlášť proti nákaze omikronem to vyprchává ochrana velmi rychle..

    co se týče hospitalizaci, tak ti 65+ jen s dvěma dávkami pořád ještě jak vidno nějakou ochranu mají - a to se očkovali před rokem a půl a teď je ten virus dost jiný..

    a jistě, prodělání nemoci poskytuje lepší ochranu před dalším proděláním nemoci, ale cenou za to je to první prodělání nemoci.

    z tohodle hlediska je nejlepší ochranou proti covidu těžký průběh s hospitalizaci, pokud ho přežiješ, tak máš 99% šanci že už covid nechytnes (studie hospitalizovanych z 1. vlny v Itálii). :)

    ti co měli bezpříznakovy průběh navíc ale ochranu před dalším bezpříznakovym průběhem jaksi nepotřebují, jde spíš o to, aby ten průběh neměli těžký když to chytnou poprvé / když poprvé chytnou novou variantu.. (viz delta, která dává jen 50-70% imunitu proti omikronu).
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: taky piješ CDS jako id ASAFA? :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    WANTON: zjednodušujícícím a neodborným pohledem se vám vyvanutí imunity shrnout nepodařilo.
    1, nerozlišujete jednotlivé lymfocyty
    2, nerespektujete fakt, že nejde o to bránit před infekcí, ale před těžkým průběhem.
    3, nové varianty a mrna na původní kmen
    4, vznik a trvání hybridní imunity

    ale zase, když to srovnám s ostatními účastníky zájezdu, tak si na místní poměry vedete vcelku dobře :)
    WANTON
    WANTON --- ---
    Adverse effects of COVID-19 vaccines and measures to prevent them | Virology Journal | Full Text
    https://virologyj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12985-022-01831-0
    WANTON
    WANTON --- ---
    JOHNYTHEDEVIL: Tady zkusim pro jistotu uvest, ze ockovany neni de facto ockovany, kdyz od posledni davky uplynulo vice nez 6 az 9 mesicu. Proto tak cisla nejsou uplne smeroplatna u ockovanych vs neockovanych.

    Kde jsou cisla relativne jasna jsou prodelali vs neprodelali. Ale zase, my zname jen pocty u tech prokazanych, co prodelali. Co prodelali bezpriznakove, tj.nepropukla nemoc, ty nezname a jsou v mnozine neprodelali.

    Ti, co vsak prokazatelne prodelali, jsou radove mene v nemocnici nez ti co neprodelali. To je fakt.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    E2E4: to vůbec, já o tom zmrdovi naopak od začátku říkal, že lže. Tohle píšu hlavně kvůli ovcím. Co se týče mě tak já se zařídil podle sebe už před více jak dvěma lety. Když koukneš do statistik jak jednou dominují očkovaní, jindy neočkovaní a ovce jim stále věří, že ten hnus funguje. I Kdyby bylo neočkovaných víc trvale tak očkovaní by tam měli být stále zastoupeni v minimu, což se ale ani z daleka neděje ani v tomhle posledním grafu. Jestli se ovečky kvůli tomu chzějí očkovat každý měsíc tak prosím.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PSYTRANCE007: zda se, že jsi zklamaný z Babiše a jeho košťat, že ti dávali marné naděje.

    zajímavé je, že z zaloudika, berana apod kteří ti taky dávali marné naděje (typicky "další vlna nebude") takové zklamání necitis.

    pracovat se statistikou neumíš, ani s elementární (mne nic nebylo, takže to je rýma ale na očkování padají mrtví sportovci)

    z toho mi vyplývá, že máš nějaký předem daný názor, a spolehas se na autority, které ti ho potvrdí.

    změnit ho nelze, ani když je logika stejná ( beran placený výrobcem léku, který tlačil vs všichni kdo říkají že očkování funguje jsou podplácení )

    takže i u tebe končím s marnou snahou.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JOHNYTHEDEVIL:

    souhlasis s postupem, tj vzhledem k velikosti skupin a bazálnímu riziku hospitalizace podle věku je nutné to přepočítat?

    pokud ne, nemůžu ti nijak pomocí.

    pokud ano, asi jsi někde udělal chybu ve výpočtu, hledat ji nebudu.

    můžeme leda udelat myšlenkový experiment - přijmi hypotézu, že výpočet na covdata je správný.

    v takovém případě bys i nadále tvrdil že očkování nefunguje, je to experimentální vakcína atd, nebo uznal že na hospitalizace funguje, ale že ti to dělalo velký problém pochopit, buď kvůli neschopnosti počítat, nebo kvůli nutnosti překonat vlastní bias.

    v obou případech ti vlastně taky nemůžu pomoci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam