• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    WANTON
    WANTON --- ---
    E2E4: Tohle je právě subjektivní tvrzení: "porovnavat ho proti nezadoucim ucinkum a nakladum ockovani porad vychazi dobre". Tady každý porovnává rizika na základě nedokonalých informací. Tady nejde říci objektivní závěr. Já to vidím jako naprostý nesmysl očkovat lidi pod 20, ty ne. Tady se ale nemýlíme ani jeden. Chyba je nutit jeden nebo druhý názor násilím lidem ve formě povinného očkování nebo zákazu očkovat.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    WANTON: ano, ten prinos je relativni, baseline riziko je vyrazne mensi.. ale porovnavat ho proti nezadoucim ucinkum a nakladum ockovani porad vychazi dobre. (stejne jako u ostatnich leku, ktere jsou autorizovane).

    Znovu, nezpochybnuju ze to je mensi problem, tezko se ziskavaji presna data, takze je to skoro jedno, ale male prinosy vuci rizikum tam porad vidim.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    to je dobra paralympiada, decka
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    VYHULENY_UFO: vrana k vrane seda, rovny rovnyho si hleda :) to mas jak s temi hloucky ezoteriku, kde kazdy blaboli svoje kokotiny a kazdy to chape uplne jinak, ale protoze se nemaj s kym bavit a kazdej by se jim vysmal, tak halt na sebe zbyli :)
    WANTON
    WANTON --- ---
    E2E4: Jen trochu blahosklonně uvedu, že Samuelson, význačný profesor ekonomie, na základě přesných statistických dat ohledně "výroby oceli za rok" a naprosto chybném konceptu HDP, tvrdil ještě v roce 1989, že SSSR ekonomicky předežene USA do konce století. A Churchilla s jeho názorem na statistiku asi uvádět nemusím. ;) Ta čísla nemusí být úmyslně cinklá, stačí, když jsou nepřesná a dochází se ke špatným závěrům.

    A jestli to bylo myšleno na mne a na pneumologii, tak covid svým příznaky je i plicní nemoc (dýchací obtíže nebo dušnost, zápaly plic, apod.)
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: asi ty když z celého textu vnímáš jenom části slov. Ta porucha se nějak jmenuje, idiocie to teda není...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: reaguju na jedine tvoje tvrzeni. cili odpovedet neumis. a pak kdo je tu idiot :)
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    VYHULENY_UFO: vyhulenec vylez z díry, vítej....proč kamaráda? Máš zjevně hodně zkreslený představy o přátelství...
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    E2E4: statistiky jsme tu probírali mnohokrát. Co jsem nevyvrátil? Jednou vedli očkovaní a jindy neočkovaní....navíc jsem argumentoval tím, že funkční věc (i ve prospěch očkovaných) si tedy představuji jinak. Ty rozdíly v grafech zase tak propastné nejsou a napsal jsem proč. Nevím, co je na tom k nepochopení.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    psajtrencle si nasel kamarada wantona :D
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PSYTRANCE007: osobni zkusenosti a nazory lekaru (na novou vec mimo jejich odbornost) a pravniku (??), navic s a priori biasem a strachem.. jsou mene relevantni nez statistika a vedecke vyzkumy.

    Samozrejme muzes mit nazor, ze hlavni jsou tvoje pocity a nazory. Akorat se pak nediv, ze se ti lidi smejou, kdyz nedokazes vyvratit ani trivialni statisticke namitky.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: sám jsi přiznal, že máš problémy s orientací v souvislém textu tak potrénuj. Tím, že za tebe všechno udělám to nevypiluješ.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: hledej
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    WANTON: jiste nebude problem dohledat...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: odpovez mi
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: pročti si celou diskuzi, o čem se tu dospělí celou dobu bavili a zapoj hlavu.
    WANTON
    WANTON --- ---
    E2E4: Čísla těžkých průběhů a úmrtí u lidí pod 20, resp. pod 50. USA je specifické, u nás.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: takze tech 10k mrtvych si tu nemoc vymyslelo?
    WANTON
    WANTON --- ---
    LA_PIOVRA: Tuším z hlavy začátkem 70. let.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    WANTON: takze kdy tedy balo DDT pro boj s malarii zakazano?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: to není jednoho idiota, spíš jeden idiot nemlčí a nechová se jako tupá ovce na rozdíl od zbytku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam